جاب یابی سایت استخدام و کاریابی ، ثبت آگهی استخدام ، آگهی و آزمون استخدامی

() ورود/ثبت نام راهنما

جاب یابی

بهترین مشاغل 10 سال آینده ایران با درامد عالی

با استفاده از لینک بالا میتوانید درخواست بررسی رزومه خود را جهت پذیرش این شغل ، به کارفرمای مربوطه ارسال نمایید.
برای ارسال رزومه خود به این کارفرما ، حتما میبایست به عنوان کارجو در سایت ثبت نام کرده باشید و حداقل یک رزومه فعال به ثبت رسانده باشید. رزومه شما توسط کارفرما بررسی شده و نتیجه به شما اعلام میشود.

تاریخ آخرین بروزرسانی : 21 مهر 1400

بهترین شغل های 10 سال آینده ایران

شرایط جامعه، علم روز و پیشرفت تکنولوژی باعث می‌شود که بسیاری از مشاغل طی سالها از میان بروند و یا مشاغل جدیدی پا به عرصه ظهور گذاشته و فرصت اشتغال و درآمدزایی بیشتری را در اختیار افراد قرار دهند. در این مقاله قصد داریم به بهترین مشاغلی که در 10 سال آینده ایران بپردازیم. با ما همراه باشید.

 بهترین مشاغل 10 سال آینده ایران

مشاغل در 10 سال آینده

این که در 10 سال آینده چه مشاغلی پردرآمدتر خواهند بود می‌تواند به افراد جویای کار کمک کند تا پتانسیل بیشتری برای اشتغال در این مشاغل برای خود فراهم کنند. مهارت‌های لازم را بیاموزند و یا در زمینه مورد علاقه خود به کسب آموزش و تخصص بپردازند تا احتمال موفقیت آنها در آینده بیشتر شود..

بیشتر بخوانید -  پردرامدترين شغل اينترنتي در دنيا چیست؟

در صورتی‌که بتوانید همگام با تکنولوژی و پیشرفت جامعه پیش بروید مطمئنا می‌توانید در 10 سال آینده در یکی از مشاغل پردرآمد مشغول به فعالیت شوید. در ادامه به معرفی مشاغلی می پردازیم که در 10 سال آینده بخش زیادی از حوزه کسب و کار ایران را به خود اختصاص می‌دهند.

فضای مجازی

اینترنت همچنان در حال توسعه و پیشرفت است، بنابراین هیچ شکی وجود ندارد که مشاغل اینترنتی یا فعال در حوزه فضای مجازی در 10 سال آینده بیشترین پتانسیل اشتغال را از‌آن خود می‌کنند. چرا‌که نیاز بشر روز به روز بیشتر وابسته اینترنت می‌شود، زندگی بشر امروز به موبایل و اینترنت گره خورده است، خرید لباس، لوازم منزل، خودرو و .... همگی از جمله مواردی هستند که در فضای مجازی به دنبال آن هستیم. پس باید منتظر بود که در 10 سال آینده مشاغل بسیار زیادی حوزه فعالیت خود را به فضای مجازی منتقل کرده و شاهد پتانسیل‌های شغلی در این حوزه باشیم.

بیشتر بخوانید - ساده ترین راه کسب درامد از اینترنت

اگر به دنبال یک کسب و کار پردرآمد در آینده هستید به دنبال مهارت‌های آی تی و کامپیوتر باشید. اینترنت در ده سال آینده به افرادی که بتوانند خدمات مورد نیاز جامعه را از این طریق تامین کنند نیاز خواهد داشت. پس پیش بینی می‌شود که مشاغلی که در حوزه فضای مجازی، اینترنت، گوشی، تبلت و کامپیوتر هستند رشد چشمگیری را در سال‌های آینده تجربه کنند.

بهترین شغل های ایران

تولیدکننده‌های اپلیکیشن

امروز تعداد اپلیکیشن‌هایی که بخشی از نیاز جامعه را پوشش می‌دهند کم نیست و مسلما در ده سال آینده این تعداد چندین برابر خواهد شد. اپلیکیشن‌ها در حال حاضر جایگاه ویژه‌ای نزد کاربران اینترنتی دارند، بنابراین پیش بینی می‌شود افرادی که در  حوزه توسعه یا تولید اپلیکیشن فعالیت می‌کنند در آینده موفقیت بسیاری را کسب خواهند کرد. به گفته کارشناسان تولید اپلیکیشن تا ده سال آینده بیش از 21 درصد رشد خواهدداشت.

تولید محتوا

تولید محتوا یکی از برترین حوزه‌های شغلی در 10 سال آینده است. در واقع تولید محتوا رابط انسان‌ها و دنیای مجازی است، بنابراین با پیشرفت اینترنت و رواج حضور کسب و کارها در اینترنت هیچ شکی نیست که تولید محتوا یکی از مشاغل پردرآمد در آینده خواهد بود. در واقع تمام کسب‌وکارهای جدید و سنتی که در حال فعالیت در فضای مجازی هستند برای تولید و انتشار مطالب خود نیاز به متخصصان امر در زمینه تولید محتوا خواهند داشت.

بیشتر بخوانید -  ایده های جدید برای کار در منزل و کارآفرینی

همانطور که توضیح دادیم در آینده سئو و تولید محتوا  به‌عنوان ابزارهای رقابتی برای حضور در دنیای آنلاین، سرنوشت کسب‌وکارها را رقم خواهد زد و به همان اندازه درآمد فعالان این عرصه را افزایش می دهد.

کسب و کار آنلاین

با رونق گرفتن فضای مجازی، بیشتر کسب و کارها برای توسعه و پیشرفت به دنیای مجازی وارد شده اند. حتی می‌توان به افرادی اشاره کرد که بدون داشتن سرمایه با کمک برنامه های موجود به کسب درآمد در اینترنت مشغول هستند. برنامه هایی چون تلگرام یا اینستاگرام فرصت خوبی را برای راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی در اختیار این افراد قرار داده است. مطمئنا در 10 سال آینده بخش عمده ای از نیاز روز جامعه توسط خریدهای آنلاین برطرف خواهد شد.

بهترین کسب کار 10 سال آینده در ایران

صنعت رباتیک

استفاده از دستگاه‌های هوشمند روز به روز بیشتر می‌شود و همین مسئله کافی است که پیش بینی شود در 10 سال آینده صنایع رباتیک از جمله صنایع برتر در اقتصاد ایران باشند. صنایع رباتیک از جمله صنایعی است که در ایران پتانسیل بالایی برای رشد دارد و هنوز به جایگاهی که باید نرسیده است. مشاغلی مانند طراحی، تولید و تعمیر ربات‌های صنعتی، خانگی، پزشکی و… از جمله مشاغلی است که در آینده در این حوزه به آنها نیاز پیدا خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید -  شغل های آزاد و پردرامد مناسب آقایان

پزشکی و سلامت

نگاهی به گذشه نشان می‌دهد که مشاغل مرتبط با حوزه سلامت و پزشکی همیشه در حال ارتقاء و پیشرفت بوده‌اند. این مشاغل از جمله کسب و کارهایی هستند که جامعه همواره به آنها نیازمند است. با توجه به آگاهی و دانش مردم در حوزه سلامت و اهمیتی که نسل جدید به سلامتی خود می‌دهد پیش بینی می‌شود که مشاغل حوزه بهداشت و سلامت نیز در آینده پیشرفت خوبی داشته باشند.

دندان‌پزشکی

پیشرفت‌های موجود در زمینه دندانپزشکی از جمله مواردی است که باعث می‌شود توجه به این شغل در سال‌های آینده بیشتر باشد. به ویژه ارائه انواع خدمات زیبایی در حال حاضر روند افزایشی داشته است که مطمئنا در سال‌های آینده نیز شاهد این رشد خواهیم بود. دندانپزشکی از جمله مشاغل پردرآمد دنیا است و طبق پیش بینی کارشناسان این حوزه در آینده شاهد رشد 19 درصدی خواهد بود.

 بهترین کسب و کارهای 10 ایران

پرستاری و مراقبت از سالمندان

پیشرفت فناوری و تمرکز بیشتر بر مراقبت‌های پیشگیرانه و پیر شدن جمعیت موجب آن شده است که نیاز به مراقبت‌های مورد نیاز بیماران در بیمارستان‌ها، مطب پزشکان، برنامه‌های بلندمدت بهداشتی و حتی خانه‌های شخصی افزایش یابد. از طرفی روند افزایشی سن سالمندی در ایران نیز یکی از دلایلی است که نشان می ‌دهد شغل پرستاری و مراقبت از سالمندان در سال های آینده به شکل چشمگیری افزایش پیدا می کند.

بیشتر بخوانید - بهترین آینده شغلی در ایران

فیزیوتراپی

با افزایش روند سن پیری در ایران خدماتی که به سالمندان ارائه می شود نیز روند افزایشی خواهند داشت. کار فیزیوتراپی در آینده از جمله مشاغلی است که مطمئنا با افزایش درآمد و رشد همراه خواهد بود. پیش بینی می شود که این شغل در آینده تا 30 درصد رشد داشته باشد.

 طراحی لباس و مد

رشد فضای مجازی زمینه ارتقاء و پیشرفت صنعت مد را نیز فراهام کرده است. در یک دهه گذشته شاهد پیشرفت مد و صنایع پوشاک در ایران بوده‌ایم. به نظر می‌رسد که طراحی لباس و مد نیز یکی دیگر از ده شغل پردرآمد در آینده باشد. طراحی لباس، کیف، کفش، اکسسوری، طلا و…  هر آنچه به مد و زیبایی بشر مرتبط است می‌تواند در این زمینه‌ شغلی جای گیرد.

تولید و ذخیره‌ی انرژی

همه ما به خوبی می‌دانیم که سوخت‌های فسیلی رو به اتمام هستند، بنابراین باید به دنبال منابع انرژی جایگزین بود. این مبحث در آینده یکی از مهمترین چالش‌های پیش روی انسان است. در ایران هنوز به مبحث انرژی به اندازه کشورهای توسعه یافته اهمیتی داده نمی‌شود اما با مصرف انرژی و افزایش میزان آندر آینده و همچنین رشد جمعیت مطمئنا مبحث انرژی از جمله مباحثی است که باید به آن پرداخته شود.

مطمئنا شغل‌هایی که در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر از جمله انرژی خورشیدی، باد یا انرژی هسته‌ای فعالیت دارند در آینده رشد چشمگیری خواهند داشت. پیش‌بینی می‌شود مشاغل مرتبط با این حوزه طی سال‌های آینده جزو بهترین شغل ها در ایران باشند و افرادی که بتوانند در این زمینه فعالیت کنند و با ایده‌های جدید خود گام‌های مهمی در این عرصه بردارند، مطمئناً شغل خوب و پر درآمدی خواهند داشت.

کشاورزی مدرن و تولید غذا

با افزایش جمعیت جهان توجه به روش‌های مدرن کشاورزی و تولید غذا بسیار مورد توجه قرار دارد. افرادی که در زمینه کشاورزی مدرن، شیوه های مدرن کشت و برداشت فعالیت می کنند در آینده موفق خواهند بود. بنابراین مشاغلی که در آینده به این حوزه می‌پردازند رشد چشمگیری را تجربه خواهند کرد. در ایران نیز به دلیل بالا بودن تعداد زمین‌های کشاورزی مستعد و امکانات لازم، می‌توان با تولید مواد غذایی کاملاً ارگانیک و سالم بهترین و پردرآمدترین شغل را داشت و پیش‌بینی می‌شود این شغل در ده سال آینده جزو بهترین شغل ها در ایران باشد.

گردشگری و توریسم

یکی از حوزه هایی که با پتانسیل بالای درآمدی همراه است، حوزه گردشگری و توریسم در ایران است. آثار باستانی و تاریخی و طبیعت زیبا و آب و هوای 4 فصل ایران این منطقه را به یک قطب بزرگ گردشگری تبدیل کرده است. به نظر می‌رسد در سال‌های آینده افرادی که در این زمینه سرمایه گذاری لازم را داشته باشند می‌توانند به درآمد بالایی دست پیدا کنند. هتل‌داری، رستوران‌داری، تورهای گردشگری و… هر آنچه در ارائه‌ خدمات به مسافرین مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند یک فرصت شغلی خوب برای افراد جویای کار در 10 سال آینده باشد.

مشاور مالی شخصی

افزایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری نیاز به مشاورین این حوزه را ضروری‌تر ساخته است. از سوی دیگر، درحالی‌که جمعیت پیر می‌شوند و پس‌اندازهای افراد در حال شکل‌گیری است، مشاور سرمایه‌گذاری خوب در افزایش ارزش پس‌اندازها اهمیت خواهد یافت. همچنین با افزایش جمعیت، نیاز به مشورت متخصصان مالی برای ایجاد مستمری‌های بالاتر در دوران بازنشستگی افزایش می‌یابد. پیش‌بینی می‌شود در ده سال آینده این شغل با رشدی معادل ۳۲ درصد افزایش یابد و جزو بهترین شغل‌ها در ایران باشد.

طراحی سایت

کسب و کارها برای دیده شدن در فضای مجازی نیاز به پلتفرم مناسب دارند. سایت‌ها یکی از بهترین پلتفرم‌های اجرایی برای کسب  و کارها در فضای مجازی است. بنابراین با رشد حضور کسب و کارها در فضای مجازی پیش بینی می‌شود که طراحی سایت نیز از جمله مشاغلی باشد که در آینده بیشتر مورد توجه و نیاز واقع شود.

اطلاعات تماس

  • اعتبار خبر تا تاریخ : 18 مهر 1405
  • موقعیت : سراسری , سراسر کشور

پیش نیازهای شغلی

  • پیش نیازهای شغلی : ندارد
  • وضعیت تاهل : مهم نیست
  • حقوق ماهانه : توافقی
  • تحصیلات : -

دیدگاه ها

دیدگاه شما پیش از انتشار ، توسط ناظر سایت مورد بازبینی قرار میگیرد.

برای این مطلب هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.
ذخیره پست

استانها

استخدام‌های روز

بستن پنجره

برای پیشنهاد دادن رزومه خود ، ابتدا میبایست وارد سایت شوید.
چنانه پیشتر حساب کاربری خود را در جاب یابی افتتاح کرده اید ، میتوانید از طریق لینک پایین ، وارد حساب خود شوید.
اگر عضو سایت نیستید ، از لینک ثبت نام ، اقدام به نام نویسی و ساخت حساب کاربری کرده و اولین رزومه خود را به ثبت برسانید.