جاب یابی سایت استخدام و کاریابی ، ثبت آگهی استخدام ، آگهی و آزمون استخدامی

() ورود/ثبت نام راهنما

جاب یابی

مراحل استخدام در مراکز و ادارات دولتی 1400

با استفاده از لینک بالا میتوانید درخواست بررسی رزومه خود را جهت پذیرش این شغل ، به کارفرمای مربوطه ارسال نمایید.
برای ارسال رزومه خود به این کارفرما ، حتما میبایست به عنوان کارجو در سایت ثبت نام کرده باشید و حداقل یک رزومه فعال به ثبت رسانده باشید. رزومه شما توسط کارفرما بررسی شده و نتیجه به شما اعلام میشود.

چگونه در ادارات و نهادهای دولتی استخدام شویم؟

برای "استخدام در ادارات دولتی" دو راه وجود دارد، برخی از مراکز دولتی و وزارتخانه‌ها با برگزاری آزمون استخدامی و مصاحبه‌های گزینشی اقدام به استخدام نیرو در سال جدید می کنند، برخی دیگر از نهادها نیز از میان پذیرفته‌شدگان آزمون های ادواری از طریق مصاحبه های گزینشی اقدام به جذب نیرو می‌نمایند.

استخدام دولتی

اصولا استخدام شدن در نهادهای دولتی مراحل مشخصی دارد، در اولین مرحله از استخدام داوطلبین باید در آزمون استخدامی نهاد مورد نظر شرکت کنند، برای شرکت در آزمون نیز شرایط عمومی و اختصاصی از جمله شرط معدل، مدرک تحصیلی مورد نظر، رشته تحصیلی مورد نظر، شرایط فیزیکی و بدنی و مهارت‌های مختلف دارا است که فقط واجدین شرایط می‌توانند برای شرکت در آزمون مدارک ارسال کرده و فرم استخدامی پر کنند.

مرحله بعدی دریافت کارت ورود به جلسه و شرکت در آزمون استخدامی است. این آزمون شامل تست‌های عمومی و تست های دروس اختصاصی است که بسته به رده‌های شغلی مورد نیاز متفاوت خواهد بود.

بعد از قبولی در آزمون ورودی نیز اکثر نهادهای دولتی برای استخدام متقاضیان مصاحبه گزینشی و گاها معاینات پزشکی (به ویژه در استخدام در نیروهای مسلح) را در نظر می‌گیرند.

استخدام در وزارتخانه‌ها

از جمله مشاغل دولتی دیگر می‌توان به استخدام در وزارتخانه ها اشاره کرد، استخدام معلم در وزارت آموزش و پرورش، استخدام پرستار در وزارت بهداشت، استخدام در وزارت دادگستری و سایر وزارتخانه‌ها و نهادهای مرتبط نیز از جمله مواردی است که می توان در این زمینه به آنها اشاره کرد.

در برخی از وزارتخانه‌ها بعد از عبور از مراحل یاد شده مصاحبه عقیدتی سیاسی برگزار می‌شود که شامل سوالات عقیدتی و گرایش‌های سیاسی است. همچنین ممکن است تحقیقات محلی از محل سکونت فرد متقاضی بخشی از این گزینش باشد.
در مرحله آخر بعد از قبول شدن و گزینش توسط نهاد مورد نظر ممکن است برای حضور در دوره‌های آموزشی و یا اشتغال در رده شغلی مورد نظر دعوت شوید.

استخدام مراکز دولتی

بهترین منبع آگهی‌های استخدامی دولتی

استخدام شدن در مراکز و نهادهای دولتی یکی از ایده‌آل‌ترین حالت‌های اشتغال برای افراد جویای کار محسوب می‌شود. برای این که بتوانید وارد مراکز دولتی شوید نیاز است که شرایط و مراحل استخدام مراکز دولتی در سال 1400 را بدانید.

برای این که در نهادهای دولتی مشغول به کار شوید نیاز است که در موعد مقرر برای شرکت در آزمون یا فراخوان استخدامی شرکت کنید، بنابراین باید به موقع از زمان استخدام باخبر شوید. عضویت در سایت‌ استخدامی جاب یابی می‌تواند بهترین راه برای دسترسی به آگهی های استخدامی به‌روز دولتی باشد.

قوانین و مقررات استخدام در مراکز و  نهادهای دولتی

معمولا قوانین و مقررات استخدام در مراکز و  نهادهای دولتی هرساله دچار تغییراتی می‌شود، به همین دلیل است که "استخدام دولتی 1400" ممکن است تفاوت‌هایی با استخدام دولتی در سال‌های گذشته داشته باشد. به طور مثال "استخدام بانک 1400" شامل شرایط استخدام تمامی بانک‌های دولتی و خصوصی در این سال می‌شود.

استخدام دولتی سال 1400

منظور از استخدام دولتی استخدام در نهادهای دولتی و وزارتخانه‌ها است که البته در میان عوام مردم هر گونه اشتغال در نهادهای غیر خصوصی دولتی تلقی می‌شود اما باید بدانید که استخدام در نیروهای مسلح، استخدام به عنوان مهماندار هواپیما و ... استخدام دولتی محسوب نمی‌شود اما حاشیه امنیت شغلی بسیار بالایی دارند، در ادامه به چند نمونه از این نهادها اشاره شده است.

استخدام در سپاه پاسداران

استخدام در سپاه پاسداران یکی از پر متقاضی‌ترین مشاغل در سال‌های اخیر بوده است. بنابراین اطلاع یافتن از شرایط استخدام از جمله رشته‌های تحصیلی که شانس بیشتری دارند و یا "شرط معدل برای استخدام در سپاه" می‌تواند نقش موثری در افزایش امکان استخدام در این نهاد نظامی داشته باشد.

شرایط استخدام در بانک‌ 1400

استخدام در بانک‌ها نیز از جمله مشاغلی است که به مشاغل دولتی شهرت داشته و علاقمندان زیادی دواطلب شرکت در آزمون‌های بانکی هستند. استخدام بانک در سال 1400 مطابق با روش سال‌های گذشته با برگزاری آزمون استخدامی و مصاحبه‌های گزینشی صورت می‌گیرد. برای این که شانس استخدام خود را در بانک افزایش دهید نیاز است که اطلاعات دقیقی از شرایط عمومی و اختصاصی بانک‌ها داشته باشید، همچنان اطلاع داشتن از زمان برگزاری آزمون و مدارکی که برای شرکت در آزمون نیاز است به شما کمک می‌کند تا در مسیر استخدام قدم‌های مطمئن‌تری بردارید.

استخدام در ارتش جمهوری اسلامی

از جمله مشاغل پر متقاضی دیگر استخدام به عنوان درجه‌دار یا کارمند در رسته های مختلف ارتش جمهوری اسلامی است که به صورت سالانه از میان متقاضیان واجد شرایط تعدادی را به عنوان نیروی کادری یا کارمند استخدام می‌کنند.

استخدام در نیروی انتظامی

یکی دیگر از مشاغلی که به شغل دولتی مشهور است استخدام به عنوان نیروی کادری یا کارمند دفتری در نیروی انتظامی است، بسیاری از داوطلبان واجد شرایط اختصاصی و عمومی این نهاد می‌توانند با شرکت در آزمون استخدامی سالانه در این نهاد انتظامی مشغول به کار شوند.

اطلاعات تماس

  • اعتبار خبر تا تاریخ : 28 مرداد 1405
  • موقعیت : تهران

پیش نیازهای شغلی

  • پیش نیازهای شغلی : ندارد
  • وضعیت تاهل : مهم نیست
  • حقوق ماهانه : توافقی
  • تحصیلات : -

دیدگاه ها

دیدگاه شما پیش از انتشار ، توسط ناظر سایت مورد بازبینی قرار میگیرد.

برای این مطلب هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.
ذخیره پست

استانها

استخدام‌های روز

بستن پنجره

برای پیشنهاد دادن رزومه خود ، ابتدا میبایست وارد سایت شوید.
چنانه پیشتر حساب کاربری خود را در جاب یابی افتتاح کرده اید ، میتوانید از طریق لینک پایین ، وارد حساب خود شوید.
اگر عضو سایت نیستید ، از لینک ثبت نام ، اقدام به نام نویسی و ساخت حساب کاربری کرده و اولین رزومه خود را به ثبت برسانید.