‌جاب‌‌‌‌یابی‌ سایت استخدام و کاریابی، اخبار و آگهی‌های استخدامی

جاب‌یابی

ورود | عضویت

شرایط استخدام مهماندار هواپیما ۱۴۰۳ (شرایط سنی و حقوق مهماندار)

شرایط استخدام مهماندار هواپیما در سال ۱۴۰۳

مهمانداری هواپیما همانند "شرایط خلبان شدن زنان و مردان در ایران" یکی از مشاغل پردرآمد است که متقاضیان زیادی در رویای استخدام در این رده شغلی هستند. این که "شرایط استخدام مهماندار قطار" و هواپیما در ایران چیست؟ چه رشته‌هایی می‌توانند برای شغل مهمانداری هواپیما درخواست بدهند؟ مزایا و معایب مهماندار بودن چیست و خیلی از سوالات دیگر از جمله مواردی است که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید - شرایط استخدام مهماندار هواپیما در ایرلاین‌های بین المللی

آگهی استخدام مهماندار هواپیما در سال ۱۴۰۳

مهمانداری هواپیما یک شغل با پرستیژ اما سخت

اگر فکر می‌کنید که همه چیز شغل مهمانداری مثل لباس شیک و صورت‌های خندان مهمانداران اغواکننده است باید بگوییم سخت در اشتباه هستید. جالب است بدانید که مهمانداری در رده شغل‌های پرمخاطره دنیا قرار دارد. با این وجود این شغل خسته کننده و پر استرس بسیار پرطرفدار است.

یک شغل بدون برنامه ریزی دقیق

یک مهماندار هواپیما بر خلاف سایر مشاغل دیگر که در طول هفته سر کار می‌روند و آخر هفته‌ها در کنار خانواده هستند اصلا ساعت کاری مشخصی ندارد. ممکن است روزهای متوالی در سفر باشید و نتوانید حتی خانواده خود را ببینید. پس اگر به خانواده و دوستان خود وابستگی عاطفی دارید باید بگوییم استخدام به عنوان مهماندار هواپیما برای شما کمی سخت خواهد بود. نکته مهم بعدی این است که وقتی به عنوان یک مهماندار استخدام می‌شوید سبک زندگی شما همین خواهد بود، بنابراین باید خود را برای چندین سال سفرهای برنامه‌ریزی نشده آماده کنید.

بیشتر بخوانید - شرایط استخدام در فرودگاه امام خمینی در سال ۱۴۰۳

اختلالات روحی و بدنی

یکی دیگر از مشکلات شغل مهمانداری هواپیما اختلال در ساعت بیولوژیک بدن است، سفر به کشورهای مختلف با اختلاف زمانی متعدد این اختلال را در بدن ایجاد می‌کند، ممکن است میزان خواب، سیستم گوارش، اشتها و مکانیسم بدنی شما دچار مشکل شود. البته این مشکل به مرور زمان حل شدنی است و جای نگرانی ندارد.

مخاطرات سفر هوایی

حتما می‌دانید که سفر با هواپیما مخاطرات خاص خود را دارا است، بنابراین ممکن است حتی اگر خود شما ترسی از  پرواز و مخاطراتش نداشته باشید، خانواده شما مدام در استرس و اضطراب باشند.

نماینده ایرلاین در مقابل انتقادها

ممکن است در طول سفر مسافران هر نکته منفی و نارضایتی که دارند به شما منتقل کنند. حتی تاخیر در پروازها را به پای شما می‌نویسند و ممکن است رفتار بدی در طول سفر با شما داشته باشند. شما به عنوان مهماندار مجبور هستید که صبور باشید، باید اعصاب آرامی داشته و بتوانید مسافران را نیز به آرامش دعوت کنید.

چطور مهماندار هواپیما شوم؟

اگر با وجود تمام سختی‌هایی که گفتیم هنوز سودای مهماندار شدن دارید. شما را به مطالعه ادامه مقاله دعوت می‌کنیم. در مورد شرایط استخدام مهماندار در ایرلاین‌های ایران نکاتی وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. این شرایط بعضا عمومی و برخی از آنها نیز شرایط اختصاصی است.

شرایط فیزیکی در استخدام مهماندار

چگونه می توان در مهمانداری هواپیما استخدام شد

مطمئنا مهمترین مسئله در استخدام مهماندار هواپیما همین شرایط فیزیکی است. منظور از شرایط فیزیکی، فیزیک مناسب اندام و البته قد است. حداقل قد در ایرلاین‌های مختلف متفاوت است، اما اصولا شرایط قدی برای آقایان بین 175 تا 190 سانتی‌متر و برای استخدام خانم‌ها حداقل 165 سانتی‌متر است.

شرایط عمومی استخدام مهماندار در سال ۱۴۰۳

- داشتن حداکثر 26 سال سن برای استخدام
- سلامت جسمانی و روانی
- دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافی دائم برای آقایان
- دارا بودن حداقل مدرک دیپلم
- دارا بودن گواهینامه مهمانداری از یک موسسه معتبر

وظایف مهماندار هواپیما چیست

وقتی به عنوان مهماندار هواپیما استخدام می‌شوید باید وظایف زیر را انجام دهید:
- شرکت در جلسه مربوط به پرواز و زمانبندی
- بررسی موجود بودن مواد و وسایل به اندازه کافی و درست کارکردن تجهیزات ایمنی
- خوشامدگویی به مسافران و هدایت آنها به سمت صندلی‌هایشان
- آموزش نحوه استفاده از تجهیزات ایمنی به مسافران

بیشتر بخوانید - شرایط رشته خلبانی در ایران

در حین سفر وظایف او عبارتند از :
- اطمینان یافتن از راحتی مسافران و پاسخ سریع و به موقع به درخواست‌های آنها
- پذیرایی از مسافران با غذا و نوشیدنی
- دادن اطلاعیه‌های خلبان به مسافران
- اطمینان یافتن از بکارگیری درست روش‌ها و تجهیزات ایمنی توسط مسافران در شرایط اضطراری
- پس از اتمام سفر نیز کارهای زیر را باید انجام دهد :
- اطمینان یافتن از خروج ایمن همه مسافران همراه با وسایل شخصی‌شان
- نوشتن گزارش پرواز شامل هر اتفاق غیر معمول
- ثبت کلیه سفارشات مواد غذایی و نوشیدنی مورد نیاز برای پروازبعدی
- بین پروازها مهماندار فرصتی برای استراحت و بررسی مقصدهای پرواز بعدی خود خواهد داشت.

دوره مهمانداری هواپیما سال ۱۴۰۳

شرایط آموزش مهمانداری در سال ۱۴۰۳ چگونه است؟

پایه آموزش شامل 720 ساعت کلاس‌های تئوری و عملی است که متشکل از 300 ساعت زبان انگلیسی عمومی و420  ساعت آموزش‌های تخصصی مهمانداری خواهد بود. کلاس‌های عملی دوره شامل Mock Up ، Emergency workshop و First Aid workshop بوده و آموزش های عملی Sept شامل تخلیه سریع هواپیما، پرش از سرسره، آماده کردن کابین هواپیما در صورت وجود دود، تمرینات اطفاء حریق و نجات مسافرین در صورت ditching (فرود روی آب) که همگی به‌صورت تمرینات عملی با استفاده و بهره گیری از امکانات پیشرفته در مرکز آموزش رسمی خلبانی صورت می‌گیرد.

بیشتر بخوانید - استخدام در فرودگاه های کشور

دوره‌های آموزش ایمنی شامل :

- مدیریت در تخلیه سریع مسافران در شرایط اضطراری
- نحوه استفاده از سرسره و قایق‌های نجات
- مبارزه با آتش در طول پرواز
- حفظ بقاء در جنگل، دریا، بیابان، قطب
- کمک‌های اولیه (احیاء قلبی- ریوی ، استفاده از AED)
- رویه‌های مربوط به فرود اضطراری در خشکی یا آب
- شرایط اضطراری در زمان کم شدن فشار هوای داخل کابین هواپیما

مدارک مورد نیاز سال ۱۴۰۳ برای استخدام مهماندار

کسانی که متقاضی استخدام به عنوان مهماندار هواپیما هستند باید حداقل مدرک دیپلم رشته‌های تجربی، ریاضی، انسانی، هنرستان و همچنین مدرک کاردانی مهمانداری باشند. در کنار داشتن این مدارک متقاضیان باید در دوره‌های خاص مهمانداری در موسسات آزاد یا موسساتی که زیر نظر برخی شرکت‌های هواپیمایی اداره می شوند شرکت کرده و این دوره ها را با موفقیت پشت سر بگذارند، وجود مدرک پایان دوره این موسسات در رزومه کاری الزامی است.

استخدام مهماندار شرکت های هواپیمایی ۱۴۰۳

شرایط پزشکی در استخدام مهماندار هواپیما

وقتی همه دوره‌ها را با موفقیت پشت سر گذاشتید، نوبت به تست‌های پزشکی می‌رسد، در استخدام مهماندار هواپیما سلامت کامل بدنی شرط اول است. بنابراین پیش از استخدام مهماندار از آنها آزمایشات مختلفی مثل خون، ادرار، نوار مغزی، قلبی، عکس قفسه سینه، تست‌های شنوایی و بینایی و تست BMI انجام می‌شود و نتایج آنها را در رزومه قرار دهند.

شرکت در آزمون استخدامی مهمانداری هواپیما

وقتی همه مدارک شما آماده شد، می‌توانید در آزمون‌های ورودی ایرلاین‌های مختلف شرکت کنید. شرایط استخدام و آزمون در ایرلاین‌های مختلف متفاوت است، معمولا بعد از آزمون استخدامی نوبت به مصاحبه حضوری می‌رسد. هرچقدر ایرلاینی که انتخاب می‌کنید بزرگ‌تر و معروف‌تر باشد شرایط استخدامی آن نیز مشکل‌تر خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم که کتاب‌های مختلف حوزه مهمانداری را مطالعه کنید و اطلاعات به روزی داشته باشید. مهمترین نکته این که تسلط به زبان‌های خارجه مخصوصا انگلیسی یک  امتیاز مثبت محسوب می‌شود. البته در بسیاری از ایرلاین‌ها تسلط به یک زبان خارجی یک الزام و از شرایط استخدام مهماندار هواپیما است.

دوره‌های آموزش ایمنی

وقتی تمام مراحل فوق را با موفقیت پشت سر بگذارید، نوبت به طی دوره آموزش ایمنی می‌رسد، برای مهماندار شدن باید مدرک این دوره را نیز کسب کنید. در این دوره باید در مورد مدیریت تخلیه سریع مسافران در شرایط اضطرار، نحوه استفاده از سرسره و قایق‌های نجات، اطفای حریق در شرایط آتش سوزی و از این قبیل موارد، اطلاعات کامل کسب کنید. بعد از پشت سر گذاشتن این دوره نوبت به طی دوره های بازآموزی می‌رسد، در این دوره اطلاعات شما به روز می شود و با شرایط ایرلاین آشنا می‌شوید. وقتی تمام این مراحل پشت سرگذاشته شد لباس فرم به شما اعطا می‌شود و رسما به عنوان مهماندار هواپیما شروع به کار می‌کنید.

مهارت های مورد نیاز برای استخدام به عنوان مهماندار هواپیما

برای این که به عنوان مهماندار هواپیما در یک ایرلاین استخدام شوید، باید مهارت‌های زیاد کسب کنید که در این بخش به آنها اشاره می‌کنیم.

روابط عمومی بالا

شما به عنوان مهماندار باید روابط عمومی خوبی داشته باشید تا بتوانید با افراد مختلف و رفتارهای گوناگون مواجه شده و آنها را مدیریت کنید.

صبر و تحمل زیاد

صبور بودن لازمه شغل مهمانداری است، ممکن است در طول پرواز با مسافران ناراضی و عصبانی روبه‌رو شوید، باید بتوانید خود را کنترل کرده و در آرامش با آنها صحبت کنید.

تسلط به زبان انگلیسی

همانطور که اشاره کردیم دانستن یک زبان خارجه به ویژه زبان انگلیسی بسیار حائز اهمیت است.

مدیریت بحران

شما به عنوان یک مهماندار باید بدانید که وظیفه شما تنها پذیرایی از میهمانان هواپیما نیست بلکه باید بتوانید در شرایط اضطراری آرامش را به مسافران انتقال دهید و همچنین بتوانید شرایط را کنترل کرده و اعتماد مسافرین را جلب کنید.

بیشتر بخوانید - شرایط استخدام فرودگاه کیش

آراستگی و اندام متعادل

شاید چشم‌گیرترین شرایطی که از میهمانداران می‌بینیم همین آراستگی ظاهری است. شما به عنوان یک مهماندار باید اندام متناسبی داشته باشید و همیشه مرتب و آراسته باشید.

حقوق مهماندار هواپیما در سال ۱۴۰۳

بازار کار مهمانداری هواپیما

بیش از 80 درصد فارغ‌التحصیلان رشته مهمانداری هواپیما در این شغل استخدام می‌شوند، بنابراین حتی اگر شرایط سختی برای استخدام مهماندار تعریف شده است در صورتی که در این رشته تحصیل کنید می‌توانید امیدوار باشید که 80 درصد شانس استخدام در شغل مورد علاقه تان را دارید.

 

در ابتدای استخدام به عنوان مهماندار حقوق شما 3 میلیون تومان در ماه است. افرادی که سابقه کار بالاتری دارند معمولا  بین 6 تا 7 میلیون تومان درآمد ماهانه دارند. البته اگر بتوانید در ایرلاین‌های خارجی استخدام شوید حقوق ماهانه بیشتری خواهید داشت و مطمئنا حقوق شما بالای ده میلیون خواهد بود.

بیشترین حقوق و مزایا مربوط به کدام ایرلاین است؟

حقوق مهمانداران هواپیما در ایرلاین‌های مختلف متفاوت است، شرایط مالی، چارچوب خدمات، مدیریت و قوانین ایرلاین از جمله مواردی است که در تعیین حقوق ماهانه مهماندار موثر هستند. در حال حاضر شرکت هواپیمایی آسمان به دلیل رسمی بودن و هواپیمایی ماهان با داشتن بالاترین تعدد پرواز بیشترین حقوق‌ها را به مهمانداران خود می‌دهند.

مزایا و معایب شغل مهمانداری چیست

اگر می‌خواهید به‌عنوان یک مهماندار شروع به کار کنید، بهتر است مزایا و معایب این شغل را بدانید و بررسی‌های بیشتری انجام دهید.

مزایای استخدام مهماندار

- مسافرت به بیشتر شهرهای کشور و دنیا
- دارا بودن سرویس رفت و برگشت
- بلیط رایگان پروازی برای فرد شاغل و اعضای خانواده
- پرستیژ شغلی بالا
- بیمه تامین اجتماعی

معایب استخدام مهماندار

- زمان کاری نامشخص و بدون برنامه
- حضور در محل کار در تعطیلات
- مشکلات سختی کار و فشار هوا در هواپیما
- خطرات سوانح هوایی

امکان ترفیع و پیشرفت در شغل مهمانداری وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد، در صورتی که به عنوان مهماندار استخدام شوید، به مرور با بالاتر رفتن تجربه و سابقه کاری شما گرید بالاتری می‌گیرید و ارتقای شغلی دریافت می‌کنید. درجه یا همان گرید مهمانداران روی سردوشی یا آستین آنها مشخص است.

ساعت کاری یک مهماندار چقدر است؟

ساعت کاری مهمانداران بین 90 تا 120 ساعت در ماه است. البته در ایرلاین‌های مختلف این ساعت کار متغیر است و ممکن است در بعضی شرایط ساعت کاری تا 130 یا 140 ساعت در ماه نیز افزایش پیدا کند.

برای مهماندار شدن چقدر باید هزینه کنم؟

همانطور که اشاره کردیم برای مهماندار شدن باید دوره‌های مخصوصی را در موسسات آموزشی طی کنید. موسسات آموزشی مثل معراج، کیش ایر و هما کلاس‌های آموزش مهمانداری برگزار می‌کنند. اگر علاقمند به شغل مهمانداری دارید باید در این کلاس‌ها شرکت کرده و مدرک بگیرید. هزینه شرکت در کلاس‌ها بین 8 تا 10 میلیون تومان است.

آشنایی با شرکت های هواپیمایی ایران

استخدام در شرکت های هواپیمایی ۱۴۰۳

در ایران شرکت های هواپیمایی زیادی در حال فعالیت هستند که برخی از آنها پروازهای داخلی و برخی دیگر نیز پروازهای بین المللی دارند. شناخت این ایرلاین ها به شما کمک می کند تا اخبار استخدام مهماندار هواپیما مربوط به هرکدام از آنها را جداگانه پیگیری کنید.

شرکت هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ماهان با 3300 کارمند، یکی از معتبرترین و امن‌ترین خطوط هوایی کشور به حساب می‌آید. این شرکت هواپیمایی در هر روز پروازهایی به  52 مقصد در اروپا، آسیا و خاورمیانه دارد.

شرکت هواپیمایی ایران ایر

این ایرلاین، اولین شرکت هواپیمایی ایران است که کار خود را از سال 1321 هجری شمسی آغاز کرده است. هواپیمایی ایران ایر در حال حاضر به حدود 30 مقصد داخلی و بیش از 25 مقصد بین المللی پرواز به صورت ثابت و فصلی انجام میدهد.

شرکت هواپیمایی وارش

شرکت هواپیمایی وارش در مهر ماه سال 1396 با اولین پرواز رسمی خود از فرودگاه مهرآباد تهران به مقصد فرودگاه دشت ناز ساری کار خود را آغاز نمود . به پشتوانه‌ تجارب فراوان در صنعت هوانوردی و با مرکزیت شهر ساری ، مازندران را به استان های صاحب ایرلاین افزود. از اهداف اولیه شرکت هواپیمایی وارش، رشد و توسعه‌ زیرساخت‌های صنعت هوایی استان مازندران و  اشتغال‌زایی در این استان  ونیز پوشش پروازهای داخلی بوده و در این راستا از نیروهای متخصص و مجرب در کنار نیروهای جوان و پر انرژی بهره می‌گیرد.

شرکت هواپیمایی ساها

شرکت هواپیمایی ساها در سال 1369 توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران به جهت جابه‌جایی پرسنل این ارگان تاسیس شد . نام ساها را بر اساس عبارت ( سرویس ارتباط هوایی ارتش ) برای این ایرلاین برگزیدند . این شرکت هواپیمایی در ابتدا فقط وظیفه جابه‌جایی افراد نظامی و عوامل ارتشی را بر عهده داشت و با بهره‌گیری از 5 فروند هواپیمای بوئینگ 707 کار خود را آغاز نمود.

شرکت هواپیمایی کاسپین

شرکت هواپیمایی کاسپین توسط بخش خصوصی در سال 1372 پایه گذاری شد و با 4 فروند هواپیما یاگ 42 کار خود را آغاز نمود . این شرکت شهر تهران و فرودگاه بین‌المللی مهر آباد را مرکز عملیاتی خود قرار داد و در سال 1379 با خرید 5 فروند هواپیمای توپولف 154 ناوگان خود را توسعه و مسیرهای بین‌المللی را به ناوگان خود افزود.

شرکت هواپیمایی کیش ایر ۱۴۰۳

شرکت هواپیمایی کیش ایر

هواپیمایی کیش در سال 1370 و با دو فروند هواپیما اجاره ای و به جهت توسعه فعالیت‌های اقتصادی و گردشگری شهر کیش از طریق برقراری ارتباط با مراکز استان‌ها و نیز کشورهای حاشیه خلیج فارس در غالب یک شرکت سهامی خاص تابعه سازمان منطقه آزاد کیش فعالیت خود را آغاز نمود . پس از طی دوره تاسیس و راه‌اندازی، از اواخر سال 1372 با تغییر استراتژی و رویکرد شرکت، به کارگیری متخصصان کارآزموده و رعایت اصل صرفه جویی و فعالیت مداوم سبب شد تا شرکت در مدت کوتاهی ضمن رفع مشکلات، به پیشرفت‌های قابل ملاحظه ای در زمینه بازرگانی، عملیات، فنی، خدمات فرودگاهی و پشتیبانی دست یابد که تحقق چنین اموری، بستر مناسبی را در جهت رشد و سازندگی فراهم آورد.

شرکت هواپیمایی قشم ایر

شرکت هواپیمایی قشم ایر با بهره‌گیری از هواپیماهای دور برد و برد متوسط در ناوگان خود با ارائه بیش از 3000 صندلی ، امکان پرواز به کلیه فرودگاه‌های داخل کشور و فرا منطقه‌ای را دارا می‌باشد و همچنین با به کارگیری نیروی انسانی جوان در کنار نیروهای با تجربه و واقف به علم روز با شعار ابرها را فرش راهتان خواهیم کرد آماده خدمت رسانی و پذیرایی از مسافرین می‌باشد.

شرکت هواپیمایی آسمان

در سال 1359 وپس از انقلاب اسلامی با ادغام  4  شرکت هوایی  هور آسمان ، ایر سرویس ، پارس ایر  و ایر تاکسی شرکت  هواپیمایی آسمان  با هدف ایجاد شبکه گسترده پروازی داخل کشور ، از جمله مناطق محروم تشکیل و آغاز به کار نمود . شرکت هواپیمایی آسمان به منظور پوشش و خدمات رسانی هر چه بهتر شبکه پروازی خود ، اقدام به ایجاد سه مرکز پروازی به ترتیب در تهران ، شیراز و مشهد کرده است که در هر یک از این سه مرکز ، خدمه پروازی و آشیانه‌های تعمیر و نگهداری مستقل دارند تا از این طریق ضمن جذب و آموزش نیروی متخصص بومی ، پروازهای روزانه از استقلال کافی برخوردار باشند.

شرکت هواپیمایی معراج

هواپیمایی معراج یکی از شرکتهای هواپیمایی خصوصی در ایران به شمار می آید که در سال 1389 با گرد هم آوری مدیرانی با تجربه و پرسنلی جوان و متخصص و همچنین ناوگانی مدرن با میان گین سنی پایین با هدف ایجاد اطمینان ازفضایی ایمن به همراه آسودگی و راحتی خیال برای مسافرین در طول سفر در بستر جدیدی از اراوه خدمات و احترام به مشتری و با بهره گیری از بهترین کادر خلبانی و مهندسین فنی در جهت خدمت رسانی با استاندارد های بالای فنی و عملیاتی و منطبق با استاندارد های سازمان هواپیمایی کشوری تاسیس و خدمت رسانی را آغاز نمود .

شرکت هواپیمایی زاگرس

شرکت هواپیمایی زاگرس در سال 1384 با ثبت در منطقه آزاد اروند و با ورود دو فروند هواپیمای توپولوف فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 1386 با ورود دو فروند هواپیمای بویینگ MD رنگ و بویی دیگر گرفت. اولین پرواز بین المللی زاگرس در سال 1387 با پرواز در مسیر تهران – دمشق انجام شد.

شرکت هواپیمایی تابان

هواپیمایی تابان در سال 1384 توسط خلبان اصغر عبداله پور و با مشارک منطقه ویژه اقتصادی سرخس و شرکت سهامی توس گستر تاسیس شد و مرکز عملیاتی خود را در شهر مقدس مشهد بنا نمود. در مهر ماه سال 1385 و با اخذ مجوز های لازم از هواپیمایی کشوری و با ورود اولین هواپیمای خود از نوع BSE 146-300  به فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد رسما پروازهای خود را آغاز نمود و هواپیماهای دیگر خود را در آبان ماه همین سال به ناوگان کشور افزود.

سوالات متداول

چگونه مهماندار هواپیما شویم؟

شغل مهمانداری هواپیما یکی از مشاغل پردرآمد است که متقاضیان زیادی دارد که در این مقاله شرایط استخدام ایرلاین‌های مختلف توضیح داده شده است.

حداکثر سن و قد برای مهماندار شدن چقدر است؟

شرایط سنی و قد در ایرلان‌های مختلف متفاوت است اما معمولا سن 26 سال تمام و قد 175سانتیمتر است.

حقوق مهماندار هواپیما در ایران چقدر است؟

حقوق مهماندار هواپیما در ابتدا معمولا  بین 6 تا 7 میلیون تومان است البته اگر بتوانید در ایرلاین‌های خارجی استخدام شوید حقوق ماهانه بیشتری خواهید داشت.

  • موقعیت , سراسر کشور
  • حقوقتوافقی
  • مدرک تحصیلیکاردانی تا کارشناسی

اطلاعات تماس

    ارسال رزومه برای این آگهی
تاریخ انقضاء : 30 اردیبهشت 1410
استخدام های استان استخدام های روز

دیدگاه ها

سختی کار باید به ۲ قسمت درجه بندی شود. ۱.شدید ۲.متوسط. اگر شغلی در زیرمجموعه شدید قرار گرفت با ۲۰ سال وبدون شرط سنی و با ۳۰ سال حقوق ومزایا بازنشسته شود واگر شغلی زیر مجموعه متوسط قرار گرفت با ۲۵ سال وبدون شرط سنی وبا ۳۰ سال حقوق ومزایا بازنشسته شود وهمچنین کلا سقف سابقه بیمه در مشاغل سخت وزیان اور باید ۳۰ سال باشد چه شدید و چه متوسط وباید سقف سابقه بیمه ۳۵ سال در مشاغل سخت برداشته شود وهمچنین باید قانونی وضع شود که اگر شخصی تا ۲۸ سال سابقه بیمه در شغلی داشته باشد دیگر نباید با قانون مشاغل سخت وزیان اور بازنشسته شود وتا دو سال دیگر کار کند وبا ۳۰ سال سابقه بازنشسته شود چون شخصی که تا ۲۸ سال در شغلی دوام اورده و ۲ سال دیگر ۳۰ سال را پر میکند حتما شغلش سخت نبوده که توانسته ۲۸ سال در ان شغل بماند. به طور مثال ایا سختی کارشغل مهماندار هواپیما که جدیدا جزو مشاغل سخت قرار گرفته ایا با شغل کار در معدن یکسانه وایا باید کارکنان هردو شغل با سابقه ۲۰ سال بازنشسته شوند. مشکل اینجاس که به ان شغلی که نباید واقعا در ردیف مشاغل سخت قرار بگیرد سختی کار میدهند مثل مهماندار هواپیما وچون تعداد انها زیاد بشود و فشار مالی روی دولت و تامین اجتماعی بیاید انوقت به فکر اصلاح قوانین میروند ولی اگر به ناحق به شرکتها سختی کار ندهند در نتیجه بی حساب تعداد انها بالا نمیرود تا فشار به منابع مالی دولت و تامین اجتماعی بیاید و مجبور شوند قوانین را عوض کنند ایا شغل مهماندار هواپیما سخت تره یا مثلا شغل کارگر معدن یا کارگرغسالخانه یا کارگر بارانداز یا .......به دلایل زیر شغل مهماندار هواپیما نه تنها سخت نیست بلکه بسیار اسان و لاکچری و هیجان انگیز و مفرح میباشد: برسد به رییس محترم سازمان تامین اجتماعی. در شعبه ۱۷ تامین اجتماعی.در مدیریت قبلی شعبه ۱۷ تامین اجتماعی. ۲ شرکت هواپیمایی برای مهماندارانشان سختی کار گرفته اند در صورتی‌که مهمانداری جزو مشاغل لوکس میباشد دلیل واضح وقدرتمند اینکه دست وپا زدن دخترها وپسرهای جوان برای این شغل است چون اگر این شغل سخت بود ایا دخترها وپسرهای سوسول و نازنازی و در پر قو بزرگ شده ی این دوره زمونه اینجوری سرودست نمیشکستند در صورتیکه شغلهای دیگری میباشند که واقعا سخت میباشند ولی جزو مشاغل سخت قرار نمیگیرند وایا این عدالت است . واکثر مهماندارهای خانم فقط برای پز دادن وفخرفروشی در اینستا وشبکه های مجازی به سمت این شغل میروند همچنین مهماندارهای پسر هم برای جذابیت این شغل در ارتباط با جنس مخالف وهمچنین راحتی این شغل و پز دادن به اطرافیان که مثلا من در فلان شرکت هواپیمایی کار میکنم ومجانی با هزینه شرکت به شهرهای مختلف در هتلهای ۴ستاره و۵ستاره میروم همچنین ماشین شرکت مرا از در خانه تا دم در ترمینال میبرد ومی اورد وهیچ دغدغه ایاب وذهاب ندارم و حتی یک مدیر هم همچنین مزایایی ندارد وهزارتا مزایای دیگر. در نتیجه باید جلو ی سختی کار این دو شرکت گرفته شود که اگر گرفته نشود تمام شرکتهای هواپیمایی به تبعیت از این دو شرکت سختی کار برای مهماندارانشان میگیرند واین بیعدالتی نسبت به مشاغل دیگر است که حق سختی کار دارند ولی به جای انها این مهمانداران مغرور و پر دک وپز وفخر فروش باید سختی کار بگیرند وهم فشار مالی روی صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی بیاید.ودلیل دیگر که این شغل جزو مشاغل سخت نیست وحتی جزو مشاغل لوکس وخیلی راحته این است که خلبانان تا ۶۵ سالگی میتوانند پرواز کنند طبق قوانین بین المللی و سازمان هواپیمایی کشوری ایران. یعنی اگر شخصی دو سال خدمت برود و در سن ۲۰ سالگی خدمتش تمام شود ودر سن ۲۱ سالگی وارد دانشکده خلبانی بشود ودو سال بعد فارغ التحصیل بشود چون دوره میانگین اموزش خلبانی ۲ سال است میشود ۲۳ ساله و این شخص ۴۲ سال دیگرمیتواند تا ۶۵ سالگی خلبان باشد طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری و بین المللی. در صورتیکه همان شرایط محیطی و کاری که برای مهمانداران هست برای خلبانان حتی بیشتر هست مثل استرس و اشعه خورشید که در کابین خلبانان، شرکت سازنده هواپیما به خاطر مسایل ایمنی اصلا کاور پنجره تعبیه نمیکنه ولی در کابین مسافر که محل کار مهمانداران است تمام پنجره ها کاور پنجره دارند همچنین مهمانداران هواپیما اصلا بار سنگین جابجا نمیکنند چون برای بالا بردن وپایین اوردن هر چیزی از بالابر ونفرات خدمات پای پرواز استفاده میشود منظور این است که چطور خلبان با همان شرایط محیطی مهمانداران حتی پر استرس تر و با مسوولیت بسیار بیشتر باید تا ۶۵ سالگی کار کند با سابقه ۴۲ سال ولی مهمانداران باید سختی کار بگیرند و با سابقه ۲۰ سال بازنشسته شوند که این بیعدالتی میباشد در حق مشاغل دیگر که واقعا سخت هستند وجزو مشاغل سخت باید باشند ولی نمیتوانند سختی کار بگیرندهمچنین یکی از دلایلی که این شغل نباید جزو مشاغل سخت قرار بگیرد به خاطر بودن بیش از نیمی از شاغلان زن در این شغل میباشد چون طبق قانون خانومها نمیتوانند در مشاغل سخت و زیان اور استخدام شوند در صورتیکه بیش از نیم وحتی بیشتر، از شاغلان این شغل خانومها هستند. ولی برای رانندگان ماشینهای سنگین زحمت کش که به تعداد انگشتان دست راننده خانم در انها وجود دارد سازمان تامین اجتماعی استناد میکند به دلیل اینکه خانوم در این شغل مشغول به کار میباشد پس جزو مشاغل سخت قرار نمیگیرد.
04 مرداد 2023پاسخ به این دیدگاه
خیلی مهم. از طرف یکی از کارکنان قسمت فنی شرکت هواپیمایی . برسد به دست رییس محترم شعبه ۱۷ تامین اجتماعی. در مدیریت قبلی . در مورد سختی کار مهمانداران لطفا بازرسی مجدد انجام شود. به دلیل اینکه شرایط کاری مهمانداران نسبت به سالهای قبل خیلی بهتر شده هم کاور روی پنجره های هواپیما برای جلوگیری از اشعه نصبشده وهم دیگر مهمانداران صندوقهای پذیرایی مسافر را از طریق دستی بالا نمی اورند واز طریق بالابر این کار انجام میشودوهم برای جلوگیری از صدا در کابین هواپیما اطراف دربهای هواپیما عایق بندی جدید انجام شده وسرو صدا به میزان استاندارد کم شده و هم برای کاهش استرس انها ترانسپورت در نظر گرفته شده و مهمانداران هیچ هزینه ای را بابت حمل ونقل نمیپردازند وهم حقوق بالا به انها داده میشود و ساعت پرواز انها در هفته هم به صورت استاندارد درامده چند ایتم دیگر که از دلایل قرار گرفتن در مشاغل سخت به حساب می امد کاسته شده و لذا به دلیل هزینه بر بودن این قضیه برای شرکت مسوولین شرکت هم راضی میباشند تا کارشناس وبازرسان شعبه شما برای لغو سخت وز یان اور به دلیل بهبود شرایط محیط کار مهمانداران مورد بازبینی قرار دهند وان را لغو و باطل کنند .....جدیدا دو تا از شرکتهای هواپیمایی سختی کار گرفتند که اگر جلوی سختی کار انها گرفته نشود شرکتهای هواپیمایی دیگر هم به تبعیت از انها سختی کار میگیرند واقعا شغل مهمانداری هواپیما کجاش به سختی کار میخوره .واین قضیه میتونه بار مالی صندوق بارنشستگی تامین اجتماعی را زیاد کنه....... در پیرو سخنان شما که بعضی به ناحق سختی کار گرفته اند باید عرض شود یک نمونه ی ان شغل مهماندار هواپیما است که جدیدا دو شرکت هواپیمایی موفق شده اند سختی کار بگیرند که اگر جلوی این امر گرفته نشود تمام شرکتهای هواپیمایی دیگر به تبعیت از این دو شرکت معدود سختی کار را برای مهماندارانشان میگیرند وفشار قابل ملاحظه ای روی صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی خاهند اورد به چند دلیل این شغل نه تنها سخت نیست بلکه جزو مشاغل لوکس میباشد....... ۲ شرکت هواپیمایی برای مهماندارانشان سختی کار گرفته اند در صورتی‌که مهمانداری جزو مشاغل لوکس میباشد دلیل واضح وقدرتمند اینکه دست وپا زدن دخترها وپسرهای جوان برای این شغل است چون اگر این شغل سخت بود ایا دخترها وپسرهای سوسول و نازنازی و در پر قو بزرگ شده ی این دوره زمونه اینجوری سرودست نمیشکستند در صورتیکه شغلهای دیگری میباشند که واقعا سخت میباشند ولی جزو مشاغل سخت قرار نمیگیرند وایا این عدالت است . واکثر مهماندارهای خانم فقط برای پز دادن وفخرفروشی در اینستا وشبکه های مجازی به سمت این شغل میروند همچنین مهماندارهای پسر هم برای جذابیت این شغل در ارتباط با جنس مخالف وهمچنین راحتی این شغل و پز دادن به اطرافیان که مثلا من در فلان شرکت هواپیمایی کار میکنم ومجانی با هزینه شرکت به شهرهای مختلف در هتلهای ۴ستاره و۵ستاره میروم همچنین ماشین شرکت مرا از در خانه تا دم در ترمینال میبرد ومی اورد وهیچ دغدغه ایاب وذهاب ندارم و حتی یک مدیر هم همچنین مزایایی ندارد وهزارتا مزایای دیگر. در نتیجه باید جلو ی سختی کار این دو شرکت گرفته شود که اگر گرفته نشود تمام شرکتهای هواپیمایی به تبعیت از این دو شرکت سختی کار برای مهماندارانشان میگیرند واین بیعدالتی نسبت به مشاغل دیگر است که حق سختی کار دارند ولی به جای انها این مهمانداران مغرور و پر دک وپز وفخر فروش باید سختی کار بگیرند وهم فشار مالی روی صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی بیاید.....ودلیل دیگر که این شغل جزو مشاغل سخت نیست وحتی جزو مشاغل لوکس وخیلی راحته این است که خلبانان تا ۶۵ سالگی میتوانند پرواز کنند یعنی اگر شخصی دو سال خدمت برود و در سن ۲۰ سالگی خدمتش تمام شود ودر سن ۲۱ سالگی وارد دانشکده خلبانی بشود ودو سال بعد فارغ التحصیل بشود چون دوره میانگین اموزش خلبانی ۲ سال است میشود ۲۳ ساله و این شخص ۴۲ سال دیگرمیتواند تا ۶۵ سالگی خلبان باشد طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری و بین المللی. در صورتیکه همان شرایط محیطی و کاری که برای مهمانداران هست برای خلبانان حتی بیشتر هست مثل استرس و اشعه خورشید که در کابین خلبانان شرکت سازنده هواپیما به خاطر مسایل ایمنی اصلا کاور پنجره تعبیه نمیکنه ولی در کابین مسافر که محل کار مهمانداران است تمام پنجره ها کاور پنجره دارند همچنین مهمانداران هواپیما اصلا بار سنگین جابجا نمیکنند چون برای بالا بردن وپایین اوردن هر چیزی از بالابر ونفرات خدمات پای پرواز استفاده میشود منظور این است که چطور خلبان با همان شرایط محیطی مهمانداران حتی پر استرس تر و با مسوولیت بسیار بیشتر باید تا ۶۵ سالگی کار کند با سابقه ۴۲ سال ولی مهمانداران باید سختی کار بگیرند و با سابقه ۲۰ سال بازنشسته شوند که این بیعدالتی میباشد در حق مشاغل دیگر که واقعا سخت هستند وجزو مشاغل سخت هستند ولی نمیتوانند سختی کار بگیرند....
04 مرداد 2023پاسخ به این دیدگاه
علیرضابا سلام بنده لیسانس روانشناسی ،دارای مدرک مهمانداری هواپیما و مسلط نسبی به زبان انگلیسی و عربی و ترکی استانبولی و دارای گواهی مهارت های هلال احمر و آتش نشانی، متقاضی مهمانداری هواپیما میباشم،قدم ۱۷۶ و سنم ۲۷ ساله میباشم شماره تماس 09382685810
17 تیر 2023پاسخ به این دیدگاه
حسن حیدریسلام من دیپلم فنی حرفه ای دارم . 32 ساله و مجرد هستم و از لحاظ فیزیک بدنی و سلامت جسمی سالم و آماده هستم و شرایط کاری مهمانداری هواپیما هیچ مشگلی ندارم . لطفا میشه درخواست من رو بررسی و با استخدام من موافقت کنید .
14 تیر 2023پاسخ به این دیدگاه
ملیکامن میخاستم تماس بگیرم باهاتون
05 تیر 2023پاسخ به این دیدگاه
حمیذرضا کماسیباسلام وروز بخیر = خدمت مسولین عزیزشرکت هواپیمایی ماهان عرض ادب واحترام اینجانب حاضر هستم به مدت یک ماه صلواتی وبدون هیچ گونه چشم داشتی مهماندار هواپیما شما عزیزان باشم و از دستور ما فوق که مسول میباشددر خدمت رسانی به پرسنل ومسافران صمیم باشم با ارزوی سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی وشرکت هواپیمایی ماهان ایر 09183873323
28 اردیبهشت 2023پاسخ به این دیدگاه
حمیذرضا کماسی:باسلام و روز بخیر =ضمن خوش آمدگویی مسئولین عزیز شرکت هواپیمایی ماهان ایر به این برنامه خوب خودتان دوست دارم درکنارتان باشم
Nazirسلام وقتتون بخیر من دیپلم انسانی دارم چیه این شغل خیلی علاقه دارم و20سالمه از کجا باید شروع کنم خیلی ممنون میشم میشم جواب بدهید
28 اردیبهشت 2023پاسخ به این دیدگاه
ویداسلام بنده ارشد حقوق هستم از دانشگاه دولتی و دارای استایل امروزی و فن بیان عالی و علاقه به کار در فرودگاه و شغل مهمانداری ۵۶ .دیدم ۱۶۷ ۰۹۲۲۱۸۹۰۱۱۸ممنون میشم راهنمایی کنید چطور من میتونم وارد این شغل بشم
31 فروردین 2023پاسخ به این دیدگاه
فاطمهسلام امسال هزینه اموزش مهمانداری چقدر شده ؟
01 اسفند 2022پاسخ به این دیدگاه
فاطمهسلام امسال هزینه اموزش مهمانداری چقدر شده ؟
01 اسفند 2022پاسخ به این دیدگاه
بستن پنجره

برای ارسال درخواست همکاری ابتدا وارد سایت شوید
چنانچه حساب کاربری ندارید برای ایجاد آن ثبت نام کنید