جاب یابی سایت استخدام و کاریابی ، ثبت آگهی استخدام ، آگهی و آزمون استخدامی

() ورود/ثبت نام راهنما

جاب یابی

شرایط استخدام وزارت نفت ( شرکت نفت و گاز ) در سال 1400

با استفاده از لینک بالا میتوانید درخواست بررسی رزومه خود را جهت پذیرش این شغل ، به کارفرمای مربوطه ارسال نمایید.
برای ارسال رزومه خود به این کارفرما ، حتما میبایست به عنوان کارجو در سایت ثبت نام کرده باشید و حداقل یک رزومه فعال به ثبت رسانده باشید. رزومه شما توسط کارفرما بررسی شده و نتیجه به شما اعلام میشود.

تاریخ آخرین بروزرسانی : 24 مرداد 1400

هر آنچه باید در مورد استخدام وزارت نفت ( شرکت نفت و گاز عسلویه ) در سال 1400 بدانید

شرکت نفت یکی از سازمان‌های دولتی که متقاضیان زیادی برای استخدام دارد. به نظر می‌رسد که استخدام شدن در این نهاد دولتی دارای مزایای شغلی مناسبی است که افراد واجد شرایط آرزو دارند بتوانند در آزمون ورودی استخدام شرکت نفت قبول شده و مراحل استخدام را به خوبی پشت سر بگذارند و کارمند رسمی این وزارتخانه باشند. در این مقاله به بررسی چگونگی، شرایط استخدام، معایب و مزایای استخدام در وزارت نفت و ... را بررسی خواهیم کرد.

چگونگی استخدام در وزارت نفت

برای این که بتوانید در این نهاد دولتی استخدام شوید، مراحل سخت و موانع زیادی را باید پشت سر بگذارید. در این بخش شما را در مورد چگونگی استخدام در شرکت نفت راهنمایی می‌کنیم.

چه رشته‌هایی در وزارت نفت استخدام می‌شوند

هر چند سال یکبار آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران در مناطق مختلف کشور برگزار می‌شود. این که استخدام این نهاد دولتی از میان فارغ التحصیلان چه رشته‌هایی صورت می‌گیرد موضوعی است که بستگی به نیاز شرکت نفت و سازمان‌های وابسته این نهاد در زمان استخدام دارد. اما بیشتر مواقع استخدام از میان فارغ‌التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌های زیر صورت می‌پذیرد:

- مهندسی نفت: گرایش‌های بهره‌برداری، حفاری، اکتشاف، استخراج و مخازن
- مهندسی شیمی: کلیه گراش‌ها به استثنای صنایع غذایی، صنایع شیمیایی و معدنی و علوم رنگ، مهندسی هسته‌ای، داروسازی و بیوتکنولوژی
- مهندسی برق: گرایش‌های الکترونیک، ابزار دقیق، مخابرات، قدرت، کنترل، مهندسی ابزار دقیق و اتوماسیون صنایع نفت، برنامه‌ریزی و مدیریت سیستم‌های انرژی و مکاترونیک
- مهندسی مکانیک: گرایش‌های ساخت و تولید، طراحی جامدات، حرارت و سیالات، تبدیل  انرژی و طراحی کاربردی
- مهندسی ایمنی: ایمنی صنعتی، بازرسی فنی و حافظت فنی
- مهندسی صنایع : برنامه‌ریزی و تحلیل سیتم ها، مدیریت سیستم بهره‌وری، سیستم‌های اقتصادی/اجتماعی، مدیریت پروژه، ایمنی صنعتی، تکنولوژی صنعتی، صنایع تولید صنعتی، بهینه‌سازی سیستم‌ها، لجستیک و زنجیره تامین، سیستم‌های مالی
- حسابداری: کلیه گراش‌ها
- مدیریت: کل گرایش‌های صنعتی، بازرگانی، انتقال تکنولوژی، مالی، منابع انسانی، MBA، اجرایی، دولتی
- مهندسی عمران: زلزله، ژئوتکنیک، مدیریت ساخت، سازه، حمل و نقل، محیط زیست، عمران
- مواد و متالوژی: حفاظت از خوردگی مواد، شناسایی و انتخاب مواد مهندسی، جوشکاری
- زمین‌شناسی: رسوب‌شناسی و سنگ‌شناسی، زمین‌شناسی نفت، چینه‌شناسی، فسیل شناسی، زیست محیطی و سنجش از راه دور، ساختمانی، ژئوفیزیک، تکتونیک
- مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات: اکلیه گرایش‌ها به جز تجارت الکترونیک، هوش مصنوعی و رباتیک

یبیشتر بدانید - شرایط استخدام منطقه ویژه پارس جنوبی، عسلویه

حقوق و مزایای کارکنان صنعت نفت

حقوق و مزایای کارکنان صنعت نفت نیز تحت شمول قوانین جاری پرداخت حقوق و دستمزد مستخدمین دولت است که در شرکت‌های چهارگانه و همچنین پروژه‌های در دست اجرا ممکن است تفوات در وضعیت استخدامی‌رسمی‌و یا قراردادی برخی مزایا و پرداختی‌ها را به حقوق شما اضافه یا کسر کند.

دفترچه درمانی : کارکنان این نهاد از دفترچه خدمات درمانی صنعت نفت استفاده می‌کنند. این وزارتخانه مجموعه‌ای درمانی مرتب و مناسبی در اختیار دارد.  که همه نیازهای درمانی و حتی دندانپزشکی آنان را به‌طور رایگان پوشش می‌دهند، در مورد توان استفاده نیروهای قراردادی از دفترچه درمانی البته نمی‌توان با قاطعیت گفت که همان امکانات رسمی‌ها نیز در اختیار آنان قرار دارد.

نفت کارت: این کارت اعتباری تحت عناوین "نفت کارت" یا "گاز کارت" به کارمندان تعلق می‌گیرد و هر چندماه یکبار با مبلغ مشخصی شارژ می‌شود و کارمندان رسمی می‌توانند از اعتبار آن در رستوران‌ها و فروشگاه‌های طرف قرارداد شرکت نفت استفاده کنند.

شرایط عمومی استخدام وزارت نفت

1- داشتن تابعيت ايران
2- تدين به دين مبين اسلام يا يكی از اديان رسمی كشور مصرح در قانون اساسي
3- التزام به قانون اساسي جمهوری اسلامی ايران
4- عدم اعتياد به مواد مخدر
5- نداشتن سابقه محكوميت جزايی موثر
6- عدم منع از خدمات دولتی به موجب آراء مراجع قضايی و ذی صلاح
7- دارا بودن «گواهینامه موقت فراغت از تحصیل» و یادانشنامه «دانشنامه پایان تحصیلات» و یا «ارزشنامه مدرک تحصیلی خارجی» در یکی از مقاطع، رشته‌ها و گرایش‌های تحصیلی موردد نیاز
8- دارا بودن كارت معافيت دائم يا پايان خدمت وظيفه عمومي (داوطلبان ذكور)
9- عدم اشتغال به صورت رسمی، پيمانی و يا بازخريد خدمت در دستگاههای دولتی در زمان ثبت نام
تذكر: طبق قوانين كشوری دريافت حقوق از دو دستگاه دولتی ممنوع می‌باشد.
10- عدم اشتغال به صورت پيمانی و رسمی در هر يك از واحدهای تابعه صنعت نفت
11- برخورداری از سلامت جسمی، روانشناختی و اعتقادی

شرایط اختصاصی استخدام وزارت نفت

شرایط اختصاصی استخدام وزارت نفت در هر آزمون متغیر است، اما در آخرین آزمونی که این نهاد برگزار کرده به شرح زیر بوده است:
فارغ‌التحصيلان مقاطع كارشناسی و كارشناسی ارشد رشته‌های تحصيلی مورد نياز كه دارای يكی از شرايط ذيل باشند:

الف) دانش آموختگان برتر دانشگاه‌های سراسری

– مقطع كارشناسی: داراي رتبه كل كشوری 4000 و كمتر در آزمون سراسری ورودی دانشگاه‌های دولتی (بدون لحاظ سهميه در گروه آزمايشی مربوطه) توأم با كسب حداقل معدل كل فارغ التحصيلي 17
– مقطع كارشناسی ارشد: دارای رتبه كشوری 200 و كمتر در آزمون سراسري ورودی كارشناسی ارشد دانشگاه‌های دولتی در رشته تحصيلی مربوطه توأم با كسب حداقل معدل كل فارغ التحصيلی 18
تبصره 1: داوطلبانی كه با استفاده از آيين نامه استعدادهاي درخشان دانشگاه‌ها بدون شركت در كنكور سراسری ورودی كارشناسی ارشد دانشگاه‌های دولتی در مقطع كارشناسی ارشد دانشگاه‌ها پذيرفته و فارغ‌التحصيل شده‌اند صرفاَ با شرط حداقل معدل كل فارغ‌التحصيلی كارشناسی ارشد 18 حائز شرايط شركت در آزمون خواهند بود.
تبصره 2: فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌های برتر كشور (شامل دانشگاه‌های تهران، صنعتی شريف، صنعتی اميركبير، صنعتي اصفهان،  تربيت مدرس، شهيد بهشتي، شيراز، اصفهان، علم و صنعت ايران، علامه طباطبايي، تبريز، خواجه نصيرالدين طوسي و فردوسي مشهد) با تقليل 2 نمره در شرط معدل و فارغ‌التحصيلان دانشگاه صنعت نفت با تقليل 1 نمره مجاز به شركت در آزمون می‌باشند.
تبصره 3: فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌های دولتی در صورت قبولی در آزمون كتبی می‌بايست در روز كنترل مدارك گواهي رتبه كنكور سراسری از سازمان سنجش آموزش كشور و يا گواهی پذيرش از طريق آيين نامه استعدادهای درخشان از دانشگاه محل تحصيل خود ارائه نمايند.
تبصره 4: لازم بذكر است سازوكار و نحوه اخذ گواهی رتبه كنكور سراسری از سازمان سنجش آموزش كشور متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد و درحال حاضر نياز به انجام اقدامی توسط داوطلب نمی‌باشد.

چه مراحلی برای استخدام در شرکت ملی نفت باید طی شود

 اولین قدم برای شما این است که مدارک و شرایط مورد نظر استخدام در شرکت ملی نفت را داشته باشید. اکثر مواقع شرکت ملی صنعت نفت ایران اقدام به استخدام در مناطق بومی می‌کند. بهتر است برای باخبر شدن از شرایط استخدام و زمان آن به دنبال کسب خبر استخدام سازمان صنایع نفتی ایران باشید.

بیشتر بخوانید - شرایط استخدام شرکت‌های پتروشیمی در سال 1400

دستیابی به اخبار استخدامی

برای این که بدانید شرایط اختصاصی استخدام صنعت نفت چگونه است و چه افرادی می‌توانند در آزمون استخدام ثبت نام کنند باید پیگیر اخبار استخدامی این سازمان باشید. برای اطلاع از آخرین اخبار استخدامی این سازمان می‌توانید به سایت وزارت نفت مراجعه کنید و یا اخبار استخدامی را از سایت‌های کاریابی و استخدامی پیگیری کنید.

ثبت نام در آزمون استخدام وزارت نفت

اگر شرایط عمومی و اختصاصی استخدام در این نهاد را داشته باشید بعد از ثبت نام در آزمون استخدامی صنعت نفت برای شرکت در آزمون آماده می‌شوید.

مصاحبه در صورت قبولی در آزمون

اگر در آزمون استخدامی وزارت نفت پذیرفته شوید، نوبت به مصاحبه و تحقیقات لازم برای احراز شرایط شما برای استخدام می‌رسد.

انواع رده‌های شغلی در استخدام وزارت نفت، شرکت نفت

شرکت نفت اصولا در دو بخش عملیاتی و اداری اقدام به استخدام نیرو می‌کند. کار در بخش عملیاتی  شرکت نفت بسیار سخت بوده و شرایط خاص خود را دارد، کار روی دکل حفاری در منطقه عملیاتی یکی از سخت‌ترین مشاغل دنیا خواهد بود. بر روی یک دستگاه حفاری افراد زیادی مانند رییس دستگاه، حفار، سرحفار، برقکار، مکانیک، گلشناس، رادیومن و ... مشغول به کار هستند.

استخدام شرکت نفت در مناطق عملیاتی از میان چه رشته‌هایی صورت می‌گیرد

مهمترین رشته‌ها که بر روی یک دستگاه حفاری می‌توانند مشغول بشوند رشته‌های مهندسی نفت، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی ایمنی و ... هستند.
نکته مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که با توجه به زیاد بودن تعداد فارغ التحصیلان رشته مهندسی نفت در سراسر کشور کسانی که امروزه این رشته را انتخاب می کنند اگر بدنبال علاقه هستند این رشته را ادامه دهند ولی اگر بدنبال ورود به صنعت نفت هستند با توجه به کثرت تعداد فارغ‌التحصیلان رشته نفت ورود به نفت برای آنان دشوار خواهد بود. البته مشکل دیگری نیز که وجود دارد آن است که غیر از صنعت نفت امکان استخدام این فارغ‌التحصیلان در ارگان‌های دیگر نیست و به همین دلیل است امروز بخش زیادی از فارغ‌التحصیلان این رشته بیکار هستند.

بیشتر بخوانید - آزمون‌های استخدامی سال 1400

صنعت نفت علاوه بر حفاری دارای بخش‌های پتروشیمی، گاز و  پالایش و پخش نیز هست و بررسی‌ها نشان می‌دهد این سه بخش نیز در آینده بیشتر به رشته‌های مهندسی مکانیک، برق و شیمی نیاز دارند.
البته باید در نظر داشته باشید که خدمت در مناطق عملیاتی سختی‌هایی از قبیل دوری از خانواده، کار در شرایط سخت و طاقت‌فرسا، گرمای هوا و .... را به همراه دارد.

آشنایی شرکت‌های نفت و گاز ایران

برای آشنایی بیشتر کاربران با شرکت‌های فعال در زمینه نفت و گاز ایران فهرستی از این شرکت ها به همراه معرفی مختصر هریک از آنها در ادامه برای شما فراهم شده است.

شرکت ملی نفت ایران

شرکت ملی نفت ایران (به انگلیسی: National Iranian Oil Company) (مخفف انگلیسی: NIOC) شرکت دولتی نفت و گاز ایرانی است، که از طریق مدیریت شرکت‌های زیرمجموعه و فرعی، در زمینه اکتشاف و تولید، انتقال، بازاریابی و فروش نفت خام، گاز طبیعی و میعانات گازی فعالیت می‌کند. شرکت ملی نفت ایران در سال 1327 پس از ملی شدن نفت ایران تأسیس و جایگزین شرکت نفت ایران و انگلیس شد. پس از انقلاب 1357 و تشکیل وزارت نفت، بخش‌های پائین‌دستی شامل پالایش و پخش، توزیع گاز و صنایع پتروشیمی، از این شرکت منفک شدند و به‌عنوان شرکت‌های مستقل و زیرمجموعه وزارت نفت، به فعالیت خود ادامه دادند. این شرکت خود دارای زیرمجموعه هایی است که به شرح زیر است:

شرکت ملی مناطق نفت‌خیزِ جنوب (به‌اختصار: NISOC)

 بزرگترین شرکت نفت و گاز ایران است، که در زمینه اکتشاف، توسعه و تولید، فرآورش و انتقال نفت خام و گاز طبیعی، همچنین تولید میعانات گازی فعالیت می‌نماید. ریشه‌های تأسیس این شرکت به سال 197 و راه‌اندازی شرکت اُسکو، در شهر مسجدسلیمان بازمی‌گردد. فرم کنونی این شرکت پس از انقلاب 1357، با ادغام دارایی‌های شرکت اُسکو و شرکت عملیات غیرصنعتی، تحت نام مدیریت مناطق نفت‌خیز، شکل گرفت. پس از جنگ ایران و عراق، به مدیریت تولید مناطق خشکی، تغییر نام داد و در سال 1377 در پی تجدید ساختار و سازماندهی مجدد، نام آن به شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تغییر پیدا کرد. در حال حاضر دفتر مرکزی این شرکت در اهواز مستقر می‌باشد.

شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون، شرکت نفت و گاز ایرانی است، که به عنوان زیرمجموعه‌ای از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، در زمینه تولید، فرآورش و انتقال نفت خام و گاز طبیعی، همچنین تولید میعانات گازی فعالیت می‌کند.
شرکت نفت و گاز کارون در سال 1377 تأسیس شد و هم‌اکنون با تولید متوسط یک میلیون بشکه نفت خام در روز، بزرگترین تولیدکننده نفت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، (که خود بزرگترین تولیدکننده نفت در ایران است) به‌شمار می‌آید.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجد سلیمان

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان شرکت نفت و گاز ایرانی است، که در زمینه بهره‌برداری، فرآورش و انتقال نفت خام و گاز طبیعی فعالیت می‌کند. ظرفیت تولید نفت خام این شرکت به‌طور متوسط معادل 170 هزار بشکه در روز می‌باشد، همچنین به‌طور میانگین روزانه 350 میلیون فوت مکعب (معادل 10 میلیون مترمکعب) گاز طبیعی تولید می‌کند، که این مقادیر از 16 میدان نفتی و 8 میدان گازی، با مجموع ذخیره نفت درجای 29 میلیارد بشکه، واقع در حوزه عملیاتی این شرکت، استخراج می‌شود.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری شرکت نفت و گاز ایرانی است، که به عنوان زیرمجموعه‌ای از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، در زمینه تولید و بهره‌برداری، فرآورش و انتقال نفت خام و گاز طبیعی، همچنین تولید میعانات گازی فعالیت می‌کند. ظرفیت تولید نفت این شرکت به‌طور میانگین معادل 615 هزار بشکه در روز و ظرفیت تولید گاز آن در حدود ۲۰ میلیون متر مکعب در روز می‌باشد، همچنین روزانه بالغ بر 30870 بشکه میعانات گازی نیز تولید می‌نماید

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران شرکت نفت و گاز ایرانی است، که به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، در زمینه بهره‌برداری، فرآورش و انتقال نفت خام، گاز طبیعی و تولید میعانات گازی فعالیت می‌کند. ظرفیت تولید نفت خام این شرکت به‌طور متوسط معادل 630 هزار بشکه در روز می‌باشد،  همچنین روزانه به‌طور میانگین یک میلیارد و 200 میلیون فوت مکعب (معادل 39 میلیون مترمکعب) گاز طبیعی و 35 هزار بشکه میعانات گازی تولید می‌نماید. میزان ذخیره درجای نفت خام میادین تحت مدیریت شرکت نفت و گاز گچساران، در حدود 19 میلیارد بشکه برآورد می‌شود. دفتر مرکزی این شرکت در شهر گچساران، کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد، ولی تأسیسات شرکت نفت و گاز گچساران، در چهار استان خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و فارس مستقر می‌باشند.

شرکت نفت فلات قاره ایران

شرکت نفت فلات قارهٔ ایران شرکت نفت و گاز ایرانی است، که از شرکت‌های تابعهٔ شرکت ملی نفت ایران به‌شمار می‌آید. این شرکت در سال 1359 با هدف مدیریت عملیات اکتشاف، توسعهٔ میادین، تولید و بهره‌برداری از منابع نفت خام و گاز طبیعی مستقر در حوضهٔ خلیج فارس، تأسیس شد.
حوضهٔ عملیاتی شرکت نفت فلات قارهٔ ایران، شامل 1800 کیلومتر طول در خلیج فارس و به عرض متغیر؛ از 27 تا 120 کیلومتر است و مدیریت کلیهٔ میادین نفت و گاز فراساحلی (دریایی) جنوب کشور، به غیر از میدان‌های پارس شمالی، پارس جنوبی، گلشن و فردوسی که مدیریت آن‌ها، به عهده شرکت نفت و گاز پارس می‌باشد را برعهده دارد. دفتر مرکزی شرکت نفت فلات قاره ایران، در شهر تهران قرار دارد. تولید نفت خام این شرکت به‌طور میانگین معادل 500 هزار بشکه در روز می‌باشد و یکی از چهار تولیدکنندهٔ نفت ایران محسوب می‌شود.

شرکت نفت و گاز پارس

شرکت نفت و گاز پارس یکی از شرکت‌های فرعی تابعه شرکت ملی نفت ایران می‌باشد که در 1 دی 1377 تأسیس شد. ماموریت‌این شرکت، مطالعات مهندسی،ساختمان و نصب و راه اندازی کلیه فازهای میدان مشترک پارس جنوبی و میدان‌های گازی پارس شمالی، گلشن، فردوسی و همچنین توسعه لایه نفتی پارس جنوبی می‌باشد.که پس از اتمام عملیات ساخت ، جهت بهره برداری و تولید فاز های پالایشگاهی را به سازمان بهره بردار تحویل می نماید.

شرکت نفت و گاز اروندان

شرکت نفت و گاز اروندان، شرکت نفت و گاز ایرانی است، که از شرکت‌های تابعه شرکت ملی نفت ایران به‌شمار می‌آید. این شرکت در زمینه بهره برداری و استخراج نفت در مناطق جنوب و غرب ایران فعالیت می‌کند. شرکت اروندان در آذر ماه 1383 با تصویب هیئت مدیره وقت شرکت ملی نفت ایران تأسیس گردید. این شرکت هم‌اکنون تولید نفتی معادل 227 هزار بشکه در روز را دارا می‌باشد، که تا چند سال آینده، با افزایش میادین تحت مدیریت آن، بیش از 1 میلیون بشکه از تولید نفت ایران، تحت مدیریت این شرکت قرار خواهد گرفت.
هم‌اکنون شمار زیادی از میادین نفتی ایران در اختیار شرکت اروندان می‌باشد، این میادین عبارتند از: میدان نفتی دارخوین، میدان آزادگان، میدان نفتی یادآوران، میدان نفتی جفیر، میدان نفتی بند کرخه، میدان نفتی سوسنگرد، میدان نفتی اروند، میدان نفتی مشتاق، میدان نفتی خرمشهر، میدان نفتی امید، میدان نفتی سهراب، میدان نفتی مهر، میدان نفتی یاران و میدان نفتی سپهر.همچنین دفتر مرکزی این شرکت در خرمشهر واقع شده‌است.

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران شرکت نفت و گاز ایرانی است، که در زمینه تولید، فرآورش و انتقال نفت خام، گاز طبیعی، همچنین تولید میعانات گازی فعالیت می‌کند. این شرکت در سال 1378  از دارایی‌ها، چاه‌ها، تأسیسات و میدان‌ها نفت و گاز شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، مستقر در بخش غربی و مناطق مرکزی کشور، به عنوان شرکت تابعه‌ای از شرکت ملی نفت ایران تأسیس شد.

ظرفیت تولید نفت خام شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به‌طور میانگین معادل 180 هزار بشکه در روز می‌باشد و پس از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت نفت فلات قاره ایران، به عنوان چهارمین تولیدکننده نفت کشور شناخته می‌شود. این شرکت با تولید 200 میلیون متر مکعب گاز طبیعی در روز، دومین تولیدکننده گاز ایران به‌شمار می‌آید. شرکت نفت مناطق مرکزی ایران هم‌اکنون مدیریت تولید و بهره‌برداری از 45 میدان گازی، 24 میدان نفتی و 2 میدان نفتی-گازی (مجموعاً 71 میدان) در 11 استان را بر عهده دارد. در حال حاضر رامین حاتمی به عنوان مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران فعالیت می‌کند.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی یکی از سه شرکت تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به مرکزیت ستاد شیراز است. این شرکت دارای پنج منطقه عملیاتی به نام‌های نار و کنگان، آغار و دالان، پارسیان، سرخون و گشوی جنوبی و سروستان و سعادت آباد است که 9 میدان گازی شامل آغار، نار، کنگان، سرخون، تابناک، هما، وراوی و شانول و 2 میدان نفتی فعال سعادت آباد و سروستان را در بر می‌گیرد.
با تأسیس شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، بهره‌برداری از میدان‌های نفت وگاز پنج استان جنوبی ایران به عهده این شرکت با مرکزیت شیراز گذاشته شد. با توجه به تعدد و گستردگی میادین در استان‌های فارس، بوشهر، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری این شرکت موظف شد خوراک پالایشگاه‌های گازی فراشبند، فجر، سرخون و پارسیان را تأمین کند.

شرکت ملی حفاری ایران

شرکت ملی حفاری ایران شرکت خدمات حفاری نفت و گاز ایرانی است، که در سال ۱۹۷۹ به عنوان یک شرکت تابعه از شرکت ملی نفت ایران تأسیس شد. این شرکت هم‌اکنون با در اختیار داشتن ۷۵ دستگاه دکل حفاری خشکی و دریایی،ناوگان گسترده‌ای از ماشین‌آلات ترابری و پشتیبانی، دستگاه‌های جانبی حفاری، تجهیزات اسیدکاری، سیمان‌کاری و لوله‌گذاری، بیش از 90 درصد از خدمات مورد نیاز حفاری را برای شرکت‌های نفتی ایرانی فراهم می‌کند.

شرکت مهندسی و توسعه نفت ایران

شرکت مهندسی و توسعه نفت (به‌اختصار: متن) شرکت خدمات مهندسی نفت و گاز ایرانی است، که در سال 1373 به منظور مدیریت و نظارت بر روند اجرای پروژه‌های عظیم نفت و گاز در شرکت ملی نفت ایران تأسیس شد. حدود 500 نفر از پرسنل فنی و مدیریتی کارآمد در این شرکت مشغول به کار هستند.  شرکت متن در راستای اجرای پروژه‌های متعدد خشکی و دریایی با شرکت‌های پیمانکاری و مهندسی گوناگون در داخل و خارج از کشور همکاری داشته و زمینه لازم جهت انتقال فناوری و تکنولوژی مربوط به صنایع نفت و گاز وابسته به پروژه‌های فوق را به داخل کشور فراهم می‌نماید.

شرکت پایانه‌های نفتی ایران

شرکت پایانه‌های نفتی ایران شرکت نفت و گاز ایرانی است، که در زمینه ذخیره‌سازی، بارگیری، انتقال، صادرات و واردات نفت خام، گاز طبیعی، میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی، همچنین ارائه خدمات فراساحلی، پشتیبانی و ترابری دریایی فعالیت می‌نماید.
شرکت پایانه‌های نفتی ایران در سال 1378 از دارایی‌های بخش ذخیره‌سازی، بارگیری و صادرات شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تأسیس شد. این شرکت همچنین مسئولیت صادرات میعانات گازی از میدان پارس جنوبی را بر عهده دارد. شرکت پایانه‌های نفتی دارای یدک‌کش های آتش خوار می‌باشد.

شرکت ملی صادرات گاز ایران

شرکت ملی صادرات گاز ایران (NIGEC)، یکی از شرکت‌های تابعهٔ شرکت ملی نفت ایران است که در دی‌ماه سال 1381  خورشیدی و با مأموریت توسعه پروژه‌های صادرات گاز طبیعی، کار خود را آغاز کرد.

شرکت نفت خزر

شرکت نفت خزر، شرکت خدمات نفت و گاز ایرانی است، که یکی از پنج شرکت اکتشافی و تولیدی زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران به‌شمار می‌آید. این شرکت در سال 1377 تأسیس شد و هم‌اکنون در زمینه اکتشاف، توسعه و تولید منابع هیدروکربوری در منطقه خزر شامل سه استان ساحلی گیلان، مازندران و گلستان، همچنین آب‌های ایران در دریای خزر فعالیت می‌نماید. نظارت بر اجرای کلیه قراردادهای بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت‌های خارجی جهت مطالعه و توسعه میادین نفتی در دریای خزر و همچنین نظارت بر مسائل زیست محیطی مرتبط با عملیات اکتشاف و توسعه ذخایر نفت و گاز در دریای خزر نیز به عهده شرکت نفت خزر می‌باشد.

سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس " عسلویه"

سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس یکی از سازمان‌های فرعی شرکت ملی نفت ایران است که به نمایندگی از این شرکت وظیفه اداره و راهبری منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس را بر عهده دارد و در 18 مهرماه سال 1377 تأسیس شده‌ است. ایجاد و احداث زیر ساخت‌های عمومی مانند راه، راه‌آهن، بندر، فرودگاه، برق، آب و زیرساخت‌های ارتباطی جز وظایف و مأموریت‌های این سازمان است. این سازمان علاوه بر ستاد سه زیرمجموعه پارس 1 عسلویه 14 هزار هکتار، پارس 2 کنگان  16 هزار هکتار و پارس 3 پارس شمالی 16 هزار هکتار را داراست.

بیشتر بخوانید - استخدام پتروشیمی عسلویه

سخن نهایی

اگر علاقمند به استخدام در این نهاد دولتی هستید بهتر است به صورت مداوم پیگیر اخبار استخدامی آن باشید. ضمن این که تخصص و مهارت در رشته‌های عملیاتی می‌تواند امتیاز خوبی برای کارجویان محسوب شود، بررسی شرایط استخدام بخش‌های پتروشیمی، گاز و پالایش و پخش در ده سال گذشته نشان می‌دهد رشته‌های مکانیک، برق و شیمی بیشترین استخدام را در میان سایر مدارک دانشگاهی داشته‌اند.

اطلاعات تماس

  • اعتبار خبر تا تاریخ : 30 اردیبهشت 1402
  • موقعیت : سراسری , سراسر کشور

پیش نیازهای شغلی

  • پیش نیازهای شغلی : ندارد
  • وضعیت تاهل : مهم نیست
  • حقوق ماهانه : توافقی
  • تحصیلات : -

دیدگاه ها

دیدگاه شما پیش از انتشار ، توسط ناظر سایت مورد بازبینی قرار میگیرد.

من دوس دارم تو شرکت نفت کارکنم
03 آبان 2021پاسخ به این دیدگاه
ابی : منم دوست دارم
ذخیره پست

استانها

استخدام‌های روز

بستن پنجره

برای پیشنهاد دادن رزومه خود ، ابتدا میبایست وارد سایت شوید.
چنانه پیشتر حساب کاربری خود را در جاب یابی افتتاح کرده اید ، میتوانید از طریق لینک پایین ، وارد حساب خود شوید.
اگر عضو سایت نیستید ، از لینک ثبت نام ، اقدام به نام نویسی و ساخت حساب کاربری کرده و اولین رزومه خود را به ثبت برسانید.