‌جاب‌‌‌‌یابی‌ سایت استخدام و کاریابی، اخبار و آگهی‌های استخدامی

جاب‌یابی

ورود | عضویت

معایب و مزایای دورکاری در ایران (انواع کارهای دورکاری)

هر آنچه باید در مورد معایب و مزایای انواع دورکاری در ایران بدانید

با توجه به شیوع ویروس کرونا و تمایل بسیاری از کارفرمایان برای ثبت آگهی استخدام به صورت دورکاری گروه تولید محتوای سایت جاب یابی را برآن داشت تا کارجویان محترم را با معایب و مزایای انواع کارهای دورکاری آشنا کند، لطفا با منا همراه باشید و تجربیات خود را از قسمت نظرات با سایر کارجویان به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید، استخدام دورکاری در تهران

معایب و مزایای دورکاری در ایران

دورکاری چیست؟

دورکاری، فریلنسینگ یا آزادکاری معانی یکسان و مشابهی دارند. طبق مفهوم ساده‌ای که remote jobs که برگردان انگلیسی این کلمه است بر می‌آید در حقیقت دورکاری به معنای کار کردن در مکانی دورتر از دفترکار است. حالا این دورکاری در منزل، کافه، کتابخانه یا هر جای دیگری ممکن است انجام ‌شود. اگر به دنبال کار در چنین شرایطی هستید با مفاهیم مختلفی مثل دورکاری، آزادکاری و فریلنسری مواجه می‌شوید که شباهت‌هایی با یکدیگر دارند. در این مقاله به تشریح مفهوم دورکاری اینترنتی، بررسی مزایا و معایب آن و فرصت‌های شغلی دورکاری خواهیم پرداخت.

تاریخچه دورکاری

دورکاری یا (Remote Work) مقوله جدیدی نیست و ریشه‌های آن به دورانی بسیار پیش از آنچه که اغلب افراد تصور می‌کنند باز می‌گردد. در عین حال، دورکاری صرفا به مشاغل مبتنی بر فناوری اطلاعات محدود نمی‌شود و چه بسا اولین مشاغل دورکاری، چیزی به جز فناوری اطلاعات بوده‌اند. این در حالی است که رشد و توسعه قابل توجه دورکاری و مشاغل مرتبط با آن، به دلیل توسعه فناوری اطلاعات و به ویژه اینترنت است.

نیروهای دورکار، در یک شب و با ظهور اینترنت در سال ۱۹۸۰، متولد نشدند. کار کردن به صورت دورکاری به مدت‌های مدیدی پیش از آنکه حتی دفاتر کاری و شرکت‌ها به شکل کنونی خود شکل بگیرند، به وجود آمده بود. پیش از انقلاب صنعتی، بسیاری از افراد در خانه‌های خود به کار و فعالیت مشغول بودند.

بیشتر بخوانید، استخدام ادمین اینستاگرام دورکاری

آهنگرهای ماهر، نجارها، کارگران دباغی، و سفالگرها در محل‌های اقامت خود کار می‌کردند و حتی در همان محل اجناس خود را چه به صورت عمده به بازرگانان و چه به صورت جزئی به مشتریان، به فروش می‌رساندند. با انقلاب صنعتی، نیاز به خودکارسازی و ساخت کارخانجات به میان آمد. ماشین‌های بزرگ و تولیدی‌های بزرگ مقیاس نیاز به کارکنانی داشتند که در محل کار (کارگاه، کارخانه، شرکت، فرودگاه و دیگر موارد) حاضر شوند و کار خود را در آنجا انجام دهند. این همان برهه‌ای از تاریخ است که افراد در محل‌هایی که به عنوان دفتر کار تعیین شده بود با یکدیگر تعامل می‌کردند. اما این روال دیری نپایید و دنیای کسب و کار بار دیگر دورکاری را تجربه کرد.

شرایط دورکاری اینترنتی

دورکاری مفهومی رو به گسترش در دنیای کسب و کار است. شرکت‌های مختلف امروزه بیش از پیش طبق شرح وظایف شغلی که برای سمت‌های مختلفشان در نظر گرفته‌اند و به دنبال استخدام دورکار به صورت تمام وقت یا پاره وقت هستند. اگر به دورکاری اینترنتی علاقه دارید باید قبل از عقد قراردارد دورکاری، شرح وظایف شغلی را به خوبی مطالعه کنید.

آیا این دورکاری به طور ۱۰۰ درصد از راه دور و مجازی انجام می‌شود یا گاهی اوقات برای انجام هماهنگی‌های لازم یا دریافت آموزش‌های جدید باید به محل مدنظر شرکت مراجعه کنید؟ دورکاری‌ها می‌توانند آزادکاری یا فریلنسری را هم در برگیرند که همه اینها وابسته به شرایط کارفرما و کارمند است. تمامی این موارد را در طول مصاحبه شغلی مدنظر قرار می‌گیرند. در شرکت‌های ایرانی معمولاً مفاهیم دورکاری، آزادکاری و فریلنسری معادل یکدیگر به کار می‌روند و کارفرما و کارمند بر سر وظایف شغلی به تفاهم دو طرفه می‌رسند.

معایب و مزایای انواع دورکاری در ایران

استخدام دورکاری در سال ۱۴۰۱

با به وجود آمدن شرایط بحرانی در سال اخیر و همه گیری کرونا نگاه ویژه‌ای به مشاغل دورکاری دوخته شد و اهمیت آن بیش از پیش نمایان گشت. این مسئله فرصتی در مقابل افراد جویای کار قرار داد تا با استخدام دورکاری بتوانند بدون تحت تاثیر قرار گرفتن شرایط قرنطینه کسب درآمد کرده و به کار مشغول باشند.

برای این که بتوانید به صورت دورکاری آغاز به کار کنید نیاز است که مهارت‌های خودتان را در این باره افزایش داده و شرایط را به خوبی بسنجید.

بیشتر بخوانید، استخدام ادمین سایت در منزل

در مورد دورکاری تحقیق کنید، مشاغل از راه دور یا فریلنس در حال توسعه هستند. نویسندگی سایت، ترجمه، مدیریت شبکه‌های اجتماعی، ادمین سایت یا شبکه اجتماعی و… از جمله مشاغلی است که این روزها می‌توانید به راحتی و به صورت استخدام دورکاری از آن‌ها کسب درآمد کنید.

باید بدانیم که دورکاری مزایا و معایب خاص خودش را دارد دورکاری به مهارت‌ها و ویژگی‌های شخصیتی خاصی نیاز دارد تا بتوانید تعادل میان کار و زندگی را برقرار کرده و در کنار خانواده اوقات خوبی را سپری کنید. پس با بررسی دانش کاری و مهارتهای شغلی خودتان، دورکاری اینترنتی مناسب خودتان را به عنوان شغل اول یا دوم، انتخاب کنید.

مزایا و معایب دورکاری

دورکاری از دو جنبه اهمیت دارد. یکی این که کارفرما بهترین کارمند را استخدام می‌کند و دیگر اینکه کیفیت زندگی کارکنان ارتقا پیدا می‌کند. از آنجا که نشاط و آرامش کارمند و کارفرما به یکدیگر وابسته است این همکاری سازنده در بلندمدت به نفع هر دو طرف تمام خواهد شد. در ادامه ابتدا به مزایای دورکاری برای کارمند اشاره خواهیم کرد.

مزایای دورکاری برای کارمندان

در این بخش ابتدا به بیان مزایای دورکاری برای کارمندان می‌پردازیم که شامل:

تعادل بهتر میان کار و زندگی

با کار از خانه به خوبی می‌توانید برنامه‌ها و وظایفتان در خانه مثل خرید و رسیدگی به فرزندان را انجام دهید. بیشتر می‌توانید با اعضای خانواده و دوستانتان وقت بگذرانید. کارکنان از طریق دورکاری به برنامه زمانی می‌رسند که متناسب با اولویت‌هایشان است و دیگر تحت فشار برنامه کاری دقیق در محل کار قرار نمی‌گیرند.

بیشتر بخوانید، کار پاره وقت دانشجویی اینترنتی

برنامه‌های کاری دقیق، نیازهای شخصی و خانوادگی افراد را مدنظر قرار نمی‌دهند. از طرف دیگر وقت خودتان را صرف رفت و آمد به محل کار نمی‌کنید پس این زمان را برای عزیزانتان یا رفع نیازهای شخصی خودتان صرف می‌کنید. با این روش به تعادل میان کار و زندگی رسیده و شادی بیشتری را در کنار اعضای خانواده تجربه می‌کنید.

حفط سلامتی با فریلنسینگ

هنگامی که به طور تمام وقت در محل کارتان هستید، حفظ رژیم غذایی سالم و سبک زندگی بهینه برایتان دشوار است. کارکنان معمولاً غذای سالم و خانگی با خودشان به محل کار نمی‌برند و به جای آن از نزدیک‌ترین رستوران، غذا می‌گیرند. کارکنان تمام وقت در بین ساعات کاری فعالیت مطلوبی ندارند. داشتن رژیم غذایی سالم با دورکاری (از طریق دسترسی به آشپزخانه مجهز) ساده‌تر است و زمان بیشتری برای فعالیت ورزشی در بین ساعات کاری دارید. در نتیجه دیرتر دچار فرسودگی شغلی می‌شوید.

حقوق انواع کارهای دورکاری در ایران

فواید دورکاری برای کارفرما

محاسن دورکاری فقط مختص کارمندان نیست و کارفرمایان نیز از آن بی‌بهره و نصیب نمی‌مانند. در این بخش به برخی از مزایای دورکاری برای کارفرما اشاره می‌کنیم.

دسترسی به جمعی از استعدادها

اگر بخواهید کارکنان را از محل زندگی و شهر محل کارتان انتخاب کنید، گزینه‌های محدودی در مقابلتان قرار دارند. ولی با استفاده از دورکاری، مجموعه ای از استعدادها در سراسر جهان در مقابلتان قرار می‌گیرند. افراد فوق العاده در هر جایی، کارهای فوق العاده‌ای انجام می‌دهند. در دورکاری این فرصت را دارید که بهترین‌ها را در کنار خود داشته باشید.

وفاداری کارمندان دورکاری

اگر فردی که به صورت دورکاری استخدام کرده‌اید به خوبی با فرایند کاری هماهنگ شود با دورکاری به اعتماد متقابل بالایی می‌رسید. یعنی به شما و تیم کاری شما اطمینان پیدا می‌کند. اطمینان و سرمایه‌گذاری شخصی کارمند روی کار شما به معنای افزایش وفاداری است.

افزایش بهره‌وری کارکنان

دورکاری یعنی کارکنان می‌توانند در هنگامیکه بیشترین بهره‌وری را دارند به فعالیت بپردازند. برخی از افراد در هنگام صبح، برخی در عصر و برخی هم در هنگام شب، بهره وری کاری بالایی دارند و برخی هم ترکیبی از این ساعت‌ها را مدنظر دارند. هر کارمند با انجام دورکاری می‌تواند فعالیت‌های کاری را در بهترین زمان ممکن برای خودش انجام دهد که باعث افزایش بهره وری کاری او می‌شود. در اینجا هر کارمند با استفاده از نقاط قوت خودش به فعالیت بهینه روی می‌آورد.

دورکاری مساوی با کاهش هزینه‌ها

تهیه دفاتر کاری در اکثر مواقع بسیار گران تمام می‌شود. تجهیزات دفتری هم گران هستند. تیم‌های کاملاً دورکار این هزینه‌ها را به صفر می‌رسانند. هزینه‌های تجهیزات سنگین اداری به همراه هزینه‌های رفت و آمد به محل کار، سرسام‌آور هستند.

معایب دورکاری

دورکاری با وجود مزایای مختلف برای کارمند و کارفرما دارای جنبه‌های منفی هم هست. البته می‌توان با کسب مهارت‌های کاری لازم این معایب را کنار زد. در ادامه به این معایب اشاره خواهیم کرد.

در مشاغل اینترنتی یا همان دورکاری ارتباطات را از دست می دهید

اگرچه شاید حضور در محل کار ناخوشایند به نظر برسد ولی فواید خاصی هم دارد که از جمله آن‌ها، برقراری روابط بین فردی است. با تمامی همکاران در یک اتاق هستید پس با هم گفتگو می‌کنید. از طریق ارتباطات چهره به چهره به راحتی شرایط موجود را درک می‌کنید. در واقع حالات چهره، زبان بدنی و حس کلی افراد راهی برای پی بردن به افکار شخصی آن‌ها است.

این تعاملات در دورکاری وجود ندارند و برقراری ارتباطات را دشوار می‌کنند. پس جنبه‌های ارتباطی را در حین دورکاری مدنظر قرار داده و مرتب در این باره با اعضای گروه صحبت کنید. از طرف دیگر کار در خانه و فقدان ارتباطات بین فردی به خاطرعدم خروج از خانه وعدم برقراری تعاملات اجتماعی هم مسأله ساز است. شما به روابط انسانی نیاز دارید و نباید تمام روز را با پیژامه در مقابل لپ تاپ سر کنید.

انواع مشاغل دورکاری در منزل

یکی دیگر از معایب کار در منزل بی نظمی می‌باشد

حضور یافتن در دفتر کار، نوعی برانگیختگی در شما ایجاد می‌کند. افراد به این خاطر در دفتر کار به فعالیت می‌پردازند که همکاران در اطرافشان در حال کار هستند و اگر از زیر کار در بروند، دیگران متوجه می‌شوند. در دورکاری، اینگونه فشارهای کاری و نظارتی وجود ندارد؛ پس خودتان باید نظم کاری را فراهم کرده و به مدیریت خویشتن (Self-management) روی آورید.  

سازماندهی افراطی

نرم افزارهای مختلفی برای دورکاری طراحی شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به Todoist، Asana و Habitica اشاره کرد. استفاده از این نرم افزارها یعنی همیشه کار برای انجام دادن دارید و می‌توانید پیشرفت کارتان را بررسی کنید. این شرایط استرس زیادی را به شما تحمیل می‌کند و انعطاف‌پذیری شما را محدود می‌کند. باید بین بی‌نظمی و سازماندهی افراطی به تعادل مطلوبی برسید. برای این کار نیازمند مهارت‌های مدیریت زمان هستید.

عدم تعادل میان کار و زندگی

از طرفی، دورکاری می‌تواند حد و مرزهای میان کار و زندگی را به هم بریزد. قرارگیری در محیطی بسیار راحت و آشنا که انجام امور شخصی را می‌طلبد، تمرکز روی کار کردن را دشوار می‌کند. برای برقرار حد و مرزهای مشخص باید یک روال روزانه برای خودتان بسازید و بعد کار کردن را به این روال روزانه اضافه کنید. برای مثال صبح ساعت ۷ از خواب بیدار می‌شوید، دوش می‌گیرید، صبحانه می‌خورید و بعد کارتان را تا ساعت مشخصی ادامه می‌دهید. سعی کنید تا مکان مشخصی را برای دورکاری در منزل در نظر بگیرید که حداقل حواسپرتی را برایتان به همراه دارد. در این مکان، فقط باید روی کار متمرکز شوید.

وابستگی به فناوری

فناوری حیرت‌انگیز است. فناوری مبنای دورکاری، برقراری ارتباط از راه دور و انجام امور است. حالا به جایی رسیده‌ایم که با نرم افزارهای چت، ردیابی زمانی، بردهای وظایف شغلی، جلسات آنلاین و غیره قادر به برقراری ارتباط و کار تیمی فارغ از مکان اعضای تیم هستیم. البته احتمال خرابی این فناوری در هر برهه از زمان وجود دارد. در واقع طبق قانون کلاسیک مورفی (Murphy Law) معمولاً این خرابی در برترین لحظه اتفاق می‌افتد.

برای مثال موعد تحویل پروژه فرا رسیده و می‌خواهید فایل را ارسال کنید ولی ناگهان برق قطع می‌شود. این شرایط روی کارتان اثر منفی دارد. البته نقص فناوری در دفاتر کار تمام وقت هم مشاهده می‌شوند. البته می‌توانید این مشکلات را با سرمایه‌گذاری مناسب، مرتفع کنید. می‌توانید از سیستم برق اضطراری استفاده کنید یا با شرکت اینترنتی که خدمات ثابت و متحرک خوبی را در اختیارتان قرار می‌دهد، قرارداد ببندید. در ادامه مقاله برخی از فرصت‌های پر درآمد دورکاری را به شما معرفی می‌کنیم.

مزایا و معایب کارهای دورکاری در سال 1401

دردسرهای دورکاری برای فرد

ابتدا بیایید در مورد شخصی که به عنوان متخصص قصد دارد دورکاری کند صحبتی داشته باشیم. اگر می‌خواهید دورکاری کنید حتما در یک زمینه متخصص باشید یا دانش و تجربه قابل قبولی داشته باشید.

روش کار متفاوت است

قبل از اینکه به عنوان شغل دورکاری بخواهید یک پروژه یا یک کاری را قبول کنید، حتما به این مورد فکر کنید. برای هر پروژه و برای هر کارفرما یا مدیر، قانون کار متفاوت است و شما مجبور هستید هر بار بر طبق سلیقه کارفرما‌ها کار کنید.

پشتوانه قانونی در کار نیست

وقتی دفتر رسمی ندارید، حتما سازمان یا ارگانی هم از شما و کار شما حمایت نمی‌کند. اگر کاملا به صورت سنتی کار می‌کنید، حتما قراردادی بین خودتان و کارفرما ببندید و فعالیت‌های خودتان را توجیه کنید.

استخدام افراد بصورت دورکاری با چه شرایطی صورت می‌گیرد

اگر قصد دارید تا کارمندان دورکاری را استخدام کنید بهتر است به دنبال ویژگی‌های مشخصی در این افراد باشید. در این بخش به برخی از ویژگی‌های کاربردی افراد دورکار می‌پردازیم.

مسئولیت‌پذیری

یکی از مهمترین خصیصه‌هایی افرادی که دورکاری انجام می‌دهند باید داشته باشند مسئولیت‌پذیری است، دورکاری در منزل به معنای آن است که هیچ کس نظارتی روی کار کارمندان ندارد، بنابراین وظیفه‌شناسی و مسئولیت‌پذیری باعث می‌شود تا با کارمندان دورکار خود دچار مشکل نشوید.

مدیریت

از دیگر ویژگی‌هایی که در استخدام دورکاری باید به آن توجه داشته باشید مدیریت است، یک کارمند دورکار باید قادر باشد تمام وظایفی که به او محول شده است را مدیریت کند، مدیریت زمان و نحوه انجام پروژه‌ها باعث می‌شود که در زمان مقرر آن‌ها را تحویل بگیرید.

خوش قولی

بزرگترین حسن یک کارمند دورکار خوش قولی و نظم او است، وقتی یک کارمند دورکار استخدام می‌کنید به آن معنا است که روی او توانایی‌هایش برای تحویل به موقع پروژه حساب کرده‌اید بنابراین بسیار مهم است که فردی که استخدام می‌کنید خوش قول باشد.

فرصت‌های شغلی دورکاری با درآمد بالا

فرصت‌های شغلی دورکاری  یا فریلنسینگ با درآمد بالا

چه مشاغلی را می‌توان به عنوان دورکاری انجام داد سوالی است که ذهن بیشتر متقاضیان دورکاری را مشغول می‌سازد. امکان استخدام غیر حضوری برای برخی از مشاغل سبب می‌شود که بتوان شرایط دورکاری را برای کارمندان و کارفرما مهیا ساخت. در این رابطه به معرفی چندین فرصت دورکاری اشاره خواهیم داشت:

مدیر توسعه کسب و کار

این مدیر باید به توسعه طرح‌های کسب و کار پرداخته، منابع مشتریان جدید را شناسایی نموده، حساب‌ها را مدیریت کرده و اهداف فروش را تأمین کند. مدیر توسعه کسب و کار باید راه و روش‌های افزایش درآمد کسب و کار را شناسایی کند. چنین مدیری نیازمند مهارتهای فروش، مهارت برقراری روابط مؤثر با مشتری و حفظ روابط کسب و کار است.

معمار رایانش ابری

معماران ابری روی راهبردهای رایانش ابری در شرکت‌ها نظارت دارند. طراحی اپلیکیشن ابری، مدیریت و نظارت و طراحی برنامه‌ها بخشی از وظایف این شغل دورکاری پر درآمد هستند. معمار ابری نیازمند دانش در حوزه سیستم‌های عملیاتی، شبکه سازی، زبانهای برنامه ریزی و امنیت ابری است.

تحلیلگر امنیت سایبری

نقش حفاظت از شبکه‌ها و سیستم‌های کامپیوتری در شرکت یا سازمان بر عهده تحلیلگر امنیت سایبری است. تحلیلگران، خلل‌های امنیتی در شبکه‌ها را مورد بررسی قرار داده؛ در مورد ترندهای فناوری پژوهش می‌کنند؛ برنامه‌هایی برای مشکلات امنیتی طراحی نموده و سایر امور امنیت سایبری را مدیریت می‌نمایند. اغلب تحلیلگران سایبری در حوزه فناوری اطلاعات تجربه دارند.

مدیر امور مالی

شغل پردرآمد مدیر امور مالی به مدیریت حساب‌های بانکی، کنترل تراکنش‌ها، تهیه راهبرد مالی، نظارت بر واحد مالی، اجرای ارزیابی‌ها و ارائه گزارش و بودجه‌بندی مالی می‌پردازد. مدرک ارشد مدیریت کسب و کار، مدیریت مالی یا مدیریت اقتصادی برای این سمت شغلی مورد نیاز است.

انواع کارهای دورکاری و معایب و مزایای ان در ایران

توسعه دهنده وب (Front- End Developer)

توسعه دهندگان وب به تولید HTML، CSS و جاوا اسکریپت برای وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌های وب می‌پردازند. هدف آن‌ها گردش مناسب کاربران درون وب سایت‌ها با وجود عناصر بصری مناسب است. این دورکاری برنامه‌نویسی و پر درآمد، نیازمند تجربه در حوزه طراحی بصری و back-End مثل SQL، Java، PHP، Ruby یا NET است. درآمد سالیانه توسعه دهندگان ۴۷ تا ۱۰۸ هزار دلار است. همچنین سفارش پروژه طراحی wordPress امروزه فضای کاری فراوانی برای فریلنسرها ایجاد کرده است.

مدیر بازاریابی

مدیر بازاریابی، هدایت واحدهای بازاریابی را از طریق راه اندازی کمپین‌های بازاریابی بر عهده دارد. اجرای پژوهش و تحلیل روندهای بازار برای ایجاد برنامه‌های بازاریابی از وظایف متداول این مدیران است. مدرک کارشناسی و چند سال سابقه برای مدیریت بازاریابی مورد نیاز است.

توسعه دهنده اپلیکیشن‌های موبایل

توسعه دهندگان موبایل به طراحی اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها می‌پردازند. اغلب این مشاغل نیازمند تخصص در حوزه iOS و اندروید به همراه شناخت سیستم‌های عامل ویندورز و مک هستند. همچنین توسعه دهندگان وب می‌توانند بعد از فرایند طراحی اپلیکیشن‌ها به بررسی و اصلاح نواقص بعدی آن‌ها هم بپردازند.

مدیر روابط عمومی

مدیران روابط عمومی، تصویر عمومی سازمان را تحت نظارت دارند. آن‌ها محتوای مکتوب و رسانه‌ای را تهیه کرده؛ رویدادهای عمومی را تحت نظارت دارند؛ برنامه‌های ابتکاری برندسازی و غیره را انجام می‌دهند. مدیریت یک تیم روابط عمومی از جمله وظایف این مدیران است. حداقل مدرک کارشناسی و بیش از 10 سال سابقه برای این کار مورد نیاز است.

استخدام نویسنده یا تولید کننده محتوا بصورت دورکاری

شرکت‌های بزرگ به ویژه نهادهای تبلیغاتی و بازاریابی تا حد زیادی به تولیدکنندگان محتوا برای تولید محتوای جذاب برای مشتریانشان نیاز دارند تا بتوانند وبلاگ‌ها، خبرنامه‌ها، تبلیغات، کمپین‌های تبلیغاتی و پروژه‌های نگارشی را در جهت بهبود تصویر کلی برندشان، بهینه‌سازی کنند. آشنایی به اصول نگارش، ترجمه و ویراستاری به همراه اصول بهینه‌سازی محتوای دیجیتال برای تبدیل شدن به نویسنده‌ای خبره اهمیت دارد.

استخدام بصورت دورکاری در سال 1401

مترجم بصورت دورکاری

اگر به زبان‌هایی مثل چینی، اسپانیایی، فرانسوی، عربی، انگلیسی و غیره تسلط دارید پس دورکاری در این زمینه فکر خوبی است. دو زبانه یا چند زبانه بودن مزایای خاص خودش را دارد که یکی از آن‌ها امکان دورکاری به عنوان مترجم است. برای مثال شما می‌توانید با مهارت‌هایی مانند ترجمه عربی یا ترجمه ترکی شروع به کسب درآمد از طریق دورکاری در منزل کنید. توجه داشته باشید که برای کار به صورت مترجم دورکار حتماً نیازمند مدرک زبان ندارید ولی داشتن آن یک مزیت محسوب می‌شود.

معلم خصوصی اینترنتی

حالا دیگر آموزش وارد مرحله جدیدی شده و به راحتی می‌توانید از راه دور به تدریس مهارتهای خودتان به دیگران بپردازید. مثلاً زبان ترکی را به یک ایرانی ساکن استرالیا آموزش می‌دهید. در حقیقت تدریس آنلاین یکی از شاخه‌های دورکاری است.

مدیر رسانه‌های اجتماعی در منزل

به عنوان مدیر شبکه اجتماعی نیازمند دانش بازاریابی و توسعه رسانه‌های اجتماعی هستید. در این شغل باید بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی را هدایت نموده، حضور آنلاین برند را تقویت نموده و با مشتریان و مصرف کنندگان برند در شبکه‌های اجتماعی تعامل برقرار کنید.

تایپیست دورکاری

شرکت‌های زیادی به دنبال استخدام تایپیست دورکار هستند و ورود به این شغل حتی برای یک تازه کار هم ساده است. تایپ دارای انواع مختلف عمومی، حقوقی، درمانی و غیره است. حقوق این نوع دورکاری تا حد زیادی وابسته به حجم کار است.

طراح گرافیکی

اگر ذهن خلاقی دارید پس به راحتی می‌توانید طراحی‌های گرافیکی را طبق سلیقه مشتریان اجرا کنید. این طراحی‌ها شامل طراحی لوگو، سایت، پوستر، بسته بندی، نشان تجاری، فیلم تبلیغاتی و غیره می‌شوند. تسلط روی نرم افزارهای ادوب و فتوشاپ برای این حرفه الزامی است.


سوالات متداول

بهترین و پردرامدترین مشاغل دورکاری در ایران چیست؟

درامد مشاغل دورکاری تفاوت زیادی با کارهای حضوری ندارند، در این مقاله به معایب و مزایای آن پرداخته شده است.

چطور به آگهی‌های استخدامی دورکاری دسترسی داشته باشم؟

در صورتی که به دنبال سایت دورکاری یا یکی از مشاغل مرتبط با فعالیت‌های دورکاری هستید پیشنهاد می‌کنیم که آگهی استخدام‌های بخش دورکاری سایت جاب‌یابی را مطالعه نمایید.

اطلاعات تماس

    ارسال رزومه برای این آگهی
تاریخ انقضاء : 29 فروردین 1405
استخدام های استان استخدام های روز

دیدگاه ها

دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است
بستن پنجره

برای ارسال درخواست همکاری ابتدا وارد سایت شوید
چنانچه حساب کاربری ندارید برای ایجاد آن ثبت نام کنید