جاب‌یابی سایت استخدام و کاریابی ، ثبت آگهی استخدام ، آگهی و آزمون استخدامی

چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۴:۳۸ ب.ظ درباره ما تماس با ما

جاب یابی

لیست مشاغل مورد نیاز کویت 2021 + حداقل حقوق

با استفاده از لینک بالا میتوانید درخواست بررسی رزومه خود را جهت پذیرش این شغل ، به کارفرمای مربوطه ارسال نمایید.
برای ارسال رزومه خود به این کارفرما ، حتما میبایست به عنوان کارجو در سایت ثبت نام کرده باشید و حداقل یک رزومه فعال به ثبت رسانده باشید. رزومه شما توسط کارفرما بررسی شده و نتیجه به شما اعلام میشود.

تاریخ آخرین بروزرسانی : 9 مهر 1400

هر آنچه در مورد کار و لیست مشاغل مورد نیاز کویت در سال 2021 باید بدانید.

در این مطلب قصد داریم به مهمترین سوالات کارجویان در خصوص کار و مشاغل مورد نیاز کشور کویت در سال 2021 که همواره مورد توجه بسیاری از ایرانیان بوده است بپردازیم.

مشاغل مورد نیاز کویت

مقدمه

زبان رسمی مردم این کشور عربی و وجه رایج آن دینار کویت است و با کشور‌های عراق و عربستان دارای مرز خاکی و از راه خلیج فارس با ایران مرز مشترک آبی دارد. مساحت این کشور 17,818 کیلومتر مربع است و پایتخت آن شهر کویت می‌باشد. جمعیت کویت بیشتر از 4.1 میلیون نفر است که فقط 1,4 میلیون نفر آن ها شهروند این کشور هستند و 2,8 میلیون نفر دیگر اتباع خارجی هستند که در این کشور زندگی می‌کنند.

بیشتر بخوانید - شرایط اخذ ویزای کاری و اقامت دائم در کویت

کویت دارای اقتصادی قوی و یکی از بزرگ ترین صادر کننده های نفت و گاز به سراسر دنیا می‌باشد. میدان نفت بورگان در جنوب این کشور، دومین میدان بزرگ خشکی در جهان است که بخش بزرگ تولید نفت این کشور را تامین می‌کند. کویت به دلیل جمعیت کم و تولید ناخالص ملی بالا، از درآمد سرانه بسیار خوبی برخوردار است و از همین رو مورد توجه بسیاری از متخصصان برای مهاجرت و کار در این کشور می‌باشد.

لیست مشاغل مورد نیاز کویت 2021

از دیگر مواردی که مهاجران کاری باید آن را بررسی کنند، لیست مشاغل مورد نیاز کشور مقصد می باشد. متقاضیان با دانستن تخصص و تحصیل خود و همچنین بررسی این مشاغل می توانند بهترین شغل را برای خود در کشور هدف پیدا کنند. به دلیل کم بودن نیروی کار ماهر، دولت کویت هر ساله با کمبود نیروی متخصص مواجه می شود و به همین دلیل لیست مشاغل مورد نیاز خود را ارائه می دهد. به دلیل نبود نیروی کار در بخش خدمات، بیشتر نیاز این کشور در این قسمت قرار دارد. متقاضیان می توانند با بررسی این لیست، برای کاریابی در کویت اقدام کنند و همچنین می توانند به سادگی پیشنهاد کاری مورد نیاز خود را دریافت کنند. در زیر، لیست مشاغل مورد نیاز در کویت را مشاهده می نمایید:

مشاغل مورد نیاز کشور کویت در سال 2021
معلم مدیر منابع انسانی
متخصص بازاریابی اینترنتی مدیر روابط عمومی
وکیل آشپز
تکنسین برق پزشک
مدیر فروش مسول پذیرش

میزان درامد و حقوق کار در کویت به دینار

طبق آخرین آمار سال منتشر شده در سال ۲۰۲۰ میلادی شخصی که در حال کار و زندگی در کویت است، متوسط سالانه (۱۵٬۲۰۰) دینار کویت درآمد دارد. این رقم چیزی حدود (۵۰٬۰۰۰) دلار آمریکا و یک میلیارد و صد و پنجاه (۱٬۱۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰) میلیون تومان ایران است. این عددها در حالی گفته می‌شود که در برخی از مشاغل خاص درآمد بسیار بیشتر از رقم مذکور خواهد بود. بیشترین درآمد سالانه در این کشور (۶۷٬۷۰۰) دینار کویت یعنی رقمی بیش از پنج میلیارد و کمترین درآمد را (۳٬۸۴۰) دینار کویت یعنی رقمی حدود دویست و نود میلیون تومان تخمین زده‌اند.

حداقل حقوق کویت به دینار

بررسی متوسط سطح درامد هر شغل یکی از اصلی‌ترین مسائل برای مهاجرت کاری، در کشور مقصد می‌باشد. متقاضیان با بررسی این میزان متوجه می‌شوند که آیا کشور انهتخاب شده شرایط خوبی برای مهاجرت و کار دارد یا خیر،با توجه به ارزش دینار کویت نسبت به دلار آمریکا می‌تواند مقصد خوبی برای ایرانیان باشد چراکه میزان درآمد یکی از مهمترین دلایل کاریابی در کویت و مراجعه بالای ایرانیان به سایت‌های کاریابی کویت است.

بیشتر بخوانید - لیست پردرامدترین مشاغل مورد نیاز ترکیه 2021

با توجه به درآمد 320 به عنوان کمترین و 5,640 دینار کویت به عنوان بیشترین درآمد متوسط درآمد در این کشور 1,320 دینار است که حدود 50 درصد کارمندان در این کشور کمتر از این میزان درآمد دارند. البته، میزان درآمد در این کشور بر اساس نوع کار، میزان تخصص و سابقه کار، محل کار و همچنین سن متقاضی متغیر است و‌ می‌تواند کمتر یا بیشتر از میزان های گفته شده باشد.

میزان درآمد برخی از مشاغل در کویت

عنوان شغلی متوسط درآمد
مدیر املاک 6,800 دینار
حسابدار 6,700 دینار
مدیر منابع انسانی 6,000 دینار
مدیر روابط عمومی 5,900 دینار
مدیر محیط زیست 5,100 دینار
متخصص فناوری اطلاعات 5,100 دینار
مدیر عامل 5,000 دینار
زمین شناس 4,000 دینار
مهندس برق 4,900 دینار
مدیر توسعه بازار 3,700 دینار

قوانین مرخصی و قانون کار در کویت

مقررات کاری در این کشور مشمول قوانین مرخصی دیگری نیز می‌شود. به‌عنوان نمونه؛ کارگری که دو سال مداوم در یک شرکت کار کند می‌تواند، درخواست مرخصی حج کند. کارفرما موظف است؛ مرخصی با حقوق برای وی در نظر بگیرد، مشروط بر اینکه قبلاً عمل حج و زیارت کعبه را انجام نداده باشد. همچنین در صورت فوت خویشاوندان نزدیک (والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، فرزند، نوه یا خواهر و برادر) کارگر حق دارد سه روز کامل مرخصی همراه با حقوق بگیرد. همچنین زن کارگر مسلمان، که شوهرش فوت‌شده باشد، خواهد توانست از چهار ماه و ده روز مرخصی همراه با حقوق استفاده کند.

قانون کار در کویت

تعطیلات رسمی کویت

هنگام کار دراین کشور باید این نکته در نظر گرفته شود که کارگران و یا کارکنان در این کشور علاوه بر 30 روز مرخصی با حقوق، دارای 13 روز تعطیلی رسمی نیز هستند. در بیشتر شرکت‌ها پنج شنبه و جمعه روز تعطیل است؛ اما در شرکت‌های بین‌المللی معمولاً شنبه و یکشنبه را به‌عنوان روز تعطیل انتخاب می‌کنند. البته ناگفته نماند، که برخی دیگر از این شرکت‌ها جمعه و شنبه را تعطیل اعلام می‌کنند؛ اما اغلب برای شرکت‌های بین‌المللی تعطیل کردن روز شنبه انتخاب محبوب‌تری است. زیرا روز شنبه اکثر شرکت‌های بین‌المللی دنیا تعطیل هستند. درنتیجه شرکت‌ها ازلحاظ اقتصادی ضرری به خاطر تعطیلی متحمل نمی‌شوند.

روزهای تعطیل رسمی در این کشور

- عید سعید هجرت: یک روز
- معراج پیامبر (ص): یک روز
- عید سعید فطر: سه روز
- روز عرفات: یک روز
- عید سعید قربان: سه روز
- سال‌روز میلاد پیامبر: یک روز
- روز ملی کویت که در 25 فوریه است: یک روز
- روز آزادی که در 26 فوریه است: یک روز
- سال نو مسیحی یا گرگوری (میلادی) که در یک ژانویه است: یک روز

بیشتر بخوانید - کار در دبی با جای خواب 2021

ناگفته نماند در صورتی که کارگر به درخواست کارفرما در یکی از روزهای تعطیل به انجام کار بپردازد؛ کارفرما موظف است پاداشی 2 برابر دستمزد کارگر به او پرداخت کرده و یک روز مرخصی همراه با حقوق به وی دهد.

شرایط  کار و هزینه‌های زندگی در کویت

در پاسخ به پرسش زندگی در کویت چگونه است؟ باید گفت با توجه به سطح درآمد بالا و نرخ تورم و مالیات پایین در کویت هزینه‌های زندگی به نسبت درآمد در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد و قدرت خرید مردم در کویت بالاست. نرخ کالاهای گوناگون از جمله کالاهای خوراکی و بهداشتی همواره پایین و با بالاترین کیفیت ارائه می شوند. به سخن دیگر درآمد نفتی این کشور بطور مستقیم به سفره های مردم این کشور آورده می شود و به دلیل همین پخش ثروت برابر، قدرت خرید برای توده مردم بالا می رود. با این وجود زندگی در کشورهای دیگر بیشتر به سبک زندگی و طرز تنظیم خرج و درآمد یک فرد و یا خانواده بستگی دارد. پرسش زندگی در کویت چگونه است؟ برای هر فرد پاسخی خاص دارد. برای نمونه می توان در ویلا های لوکس ساحلی زندگی کرد و هم می توان در آپارتمانی در شهرهای کم جمعیت و یا حومه شهرهای بزرگ ساکن شد. این موضوع در دیگر موارد از جمله خوراک، تحصیل و رفت و آمد نیز صدق می کند. بطور کلی زندگی در کویت نسبت به ایران، 36 درصد گران تر است.

برخی از مهم‌ترین هزینه‌های زندگی در کشور کویت

سبد کالای خوراکی بها
1 لیتر شیر 0.44 KWD
1 عدد نان سپید 500 گرمی 0.36 KWD
1 کیلوگرم برنج 0.72 KWD
12 عدد تخم مرغ 0.62 KWD
1کیلوگرم پنیر محلی 1.89 KWD
1 کیلوگرم مرغ 1.23 KWD
1 کیلوگرم گوشت 3.21 KWD
بطری آب 1.5 نیم لیتری 1.25 KWD

هزینه‌های حمل نقل در کویت

حمل و نقل بها
بلیط یک طرفه مترو 1.25 KWD
تاکسی (در هر کیلومتر)  1 KWD
1 لیتر بنزین 0.10 KWD
خودروی سواری (تویوتا کرولا) 5.233 KWD

هزینه اجاره خانه و آپارتمان در کویت

خانه میانگین اجاره بها
آپارتمان 1 خوابه مرکز شهر 259.19 KWD
آپارتمان 1 خوابه حومه شهر 202.97 KWD
آپارتمان 3 خوابه مرکز شهر 571.67 KWD
آپارتمان 3 خوابه حومه شهر  412 KWD

سخن پایانی

کابران گرامی، در این مطلب تمام سعی خود را کرده‌ایم تا اطلاعات مورد نیاز شما عزیزان را در خصوص کار و زندگی در کشور کویت گردآوری و در اختیار شما قرار دهیم، شما نیز میتوانید تجربیات کاری و یا زندگی در کشور کویت را از طریق نظرات در اختیار سایر هموطنان قرار دهید.

  • موقعیتسراسری , سراسر کشور
  • حقوقتوافقی
  • مدرک تحصیلیمهم نیست

اطلاعات تماس و پیش نیازها

  • تلفن / همراه-
  • واتساپ-
  • تلگرام-

ایمیل- - -

وضعیت تاهلمهم نیست

پیش نیازهای شغلیندارد

این خبر/آگهی تا تاریخ 9 آبان 1405 اعتبار دارد.

دیدگاه ها

دیدگاه شما پیش از انتشار ، توسط ناظر سایت مورد بازبینی قرار میگیرد.

محمود واحدیاین سایت خیلی خوبه دسخوش باصفا
02 بهمن 2021 پاسخ به این دیدگاه
محمد هاشمیبسیار مفید و عالی بود.سپاسگزارم.
22 دی 2021 پاسخ به این دیدگاه
ذخیره پست

استانها

استخدام‌های روز

بستن پنجره

برای پیشنهاد دادن رزومه خود ، ابتدا میبایست وارد سایت شوید.
چنانه پیشتر حساب کاربری خود را در جاب یابی افتتاح کرده اید ، میتوانید از طریق لینک پایین ، وارد حساب خود شوید.
اگر عضو سایت نیستید ، از لینک ثبت نام ، اقدام به نام نویسی و ساخت حساب کاربری کرده و اولین رزومه خود را به ثبت برسانید.