‌جاب‌‌‌‌یابی‌ سایت استخدام و کاریابی، اخبار و آگهی‌های استخدامی

جاب‌یابی

ورود | عضویت

جاب یابیسایت استخدام و کاریابی، اخبار و آگهی‌های استخدامی

لیست مشاغل مورد نیاز کویت 2022 + کار با جای خواب و حقوق کارگر ساده

هر آنچه باید در مورد لیست مشاغل مورد نیاز کویت با جای خواب در سال 2022 بدانید.

در این مطلب قصد داریم به مهمترین سوالات کارجویان در خصوص کار و مشاغل مورد نیاز کشور کویت در سال 2022 که همواره مورد توجه بسیاری از ایرانیان بوده است بپردازیم.

بیشتر بخوانید - کار در اربیل و سلیمانیه با حقوق بالا

مشاغل مورد نیاز کویت در سال 2022

مقدمه

زبان رسمی مردم این کشور عربی و وجه رایج آن دینار کویت است و با کشور‌های عراق و عربستان دارای مرز خاکی و از راه خلیج فارس با ایران مرز مشترک آبی دارد. مساحت این کشور 17,818 کیلومتر مربع است و پایتخت آن شهر کویت می‌باشد. جمعیت کویت بیشتر از 4.1 میلیون نفر است که فقط 1,4 میلیون نفر آن ها شهروند این کشور هستند و 2,8 میلیون نفر دیگر اتباع خارجی هستند که در این کشور زندگی می‌کنند.

بیشتر بخوانید - شرایط اخذ ویزای کاری در کویت 2022

کویت دارای اقتصادی قوی و یکی از بزرگ ترین صادر کننده های نفت و گاز به سراسر دنیا می‌باشد. میدان نفت بورگان در جنوب این کشور، دومین میدان بزرگ خشکی در جهان است که بخش بزرگ تولید نفت این کشور را تامین می‌کند. کویت به دلیل جمعیت کم و تولید ناخالص ملی بالا، از درآمد سرانه بسیار خوبی برخوردار است و از همین رو مورد توجه بسیاری از متخصصان برای مهاجرت و کار در این کشور می‌باشد.

لیست مشاغل مورد نیاز کویت 2022

از دیگر مواردی که مهاجران کاری باید آن را بررسی کنند، لیست مشاغل مورد نیاز کشور مقصد می باشد. متقاضیان با دانستن تخصص و تحصیل خود و همچنین بررسی این مشاغل می توانند بهترین شغل را برای خود در کشور هدف پیدا کنند. به دلیل کم بودن نیروی کار ماهر، دولت کویت هر ساله با کمبود نیروی متخصص مواجه می شود و به همین دلیل لیست مشاغل مورد نیاز خود را ارائه می دهد. به دلیل نبود نیروی کار در بخش خدمات، بیشتر نیاز این کشور در این قسمت قرار دارد. متقاضیان می توانند با بررسی این لیست، برای کاریابی در کویت اقدام کنند و همچنین می توانند به سادگی پیشنهاد کاری مورد نیاز خود را دریافت کنند. در زیر، لیست مشاغل مورد نیاز در کویت را مشاهده می نمایید:

مشاغل مورد نیاز کشور کویت در سال 2022
معلم مدیر منابع انسانی
متخصص بازاریابی اینترنتی مدیر روابط عمومی
وکیل آشپز
تکنسین برق پزشک
مدیر فروش مسول پذیرش

میزان درامد و حقوق کار در کویت به دینار

طبق آخرین آمار سال منتشر شده در سال ۲۰۲۰ میلادی شخصی که در حال کار و زندگی در کویت است، متوسط سالانه (۱۵٬۲۰۰) دینار کویت درآمد دارد. این رقم چیزی حدود (۵۰٬۰۰۰) دلار آمریکا و یک میلیارد و صد و پنجاه (۱٬۱۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰) میلیون تومان ایران است. این عددها در حالی گفته می‌شود که در برخی از مشاغل خاص درآمد بسیار بیشتر از رقم مذکور خواهد بود. بیشترین درآمد سالانه در این کشور (۶۷٬۷۰۰) دینار کویت یعنی رقمی بیش از پنج میلیارد و کمترین درآمد را (۳٬۸۴۰) دینار کویت یعنی رقمی حدود دویست و نود میلیون تومان تخمین زده‌اند.

حقوق کارگر ساده و قیمت کار در کویت

بررسی متوسط سطح درامد هر شغل یکی از اصلی‌ترین مسائل برای مهاجرت کاری، در کشور مقصد می‌باشد. متقاضیان با بررسی این میزان متوجه می‌شوند که آیا کشور انهتخاب شده شرایط خوبی برای مهاجرت و کار دارد یا خیر،با توجه به ارزش دینار کویت نسبت به دلار آمریکا می‌تواند مقصد خوبی برای ایرانیان باشد چراکه میزان درآمد یکی از مهمترین دلایل کاریابی در کویت و مراجعه بالای ایرانیان به سایت‌های کاریابی کویت است.

بیشتر بخوانید - لیست پردرامدترین مشاغل مورد نیاز ترکیه 2022

با توجه به درآمد 320 به عنوان کمترین و 5,640 دینار کویت به عنوان بیشترین درآمد متوسط درآمد در این کشور 1,320 دینار است که حدود 50 درصد کارمندان در این کشور کمتر از این میزان درآمد دارند. البته، میزان درآمد در این کشور بر اساس نوع کار، میزان تخصص و سابقه کار، محل کار و همچنین سن متقاضی متغیر است و‌ می‌تواند کمتر یا بیشتر از میزان های گفته شده باشد.

میزان درآمد برخی از مشاغل در کویت

عنوان شغلی متوسط درآمد
کار گز ساده 4,800 دینار
مدیر املاک 6,800 دینار
حسابدار 6,700 دینار
مدیر منابع انسانی 6,000 دینار
مدیر روابط عمومی 5,900 دینار
مدیر محیط زیست 5,100 دینار
متخصص فناوری اطلاعات 5,100 دینار
مدیر عامل 5,000 دینار
زمین شناس 4,000 دینار
مهندس برق 4,900 دینار
مدیر توسعه بازار 3,700 دینار

قوانین مرخصی و قانون کار در کویت

مقررات کاری در این کشور مشمول قوانین مرخصی دیگری نیز می‌شود. به‌عنوان نمونه؛ کارگری که دو سال مداوم در یک شرکت کار کند می‌تواند، درخواست مرخصی حج کند. کارفرما موظف است؛ مرخصی با حقوق برای وی در نظر بگیرد، مشروط بر اینکه قبلاً عمل حج و زیارت کعبه را انجام نداده باشد. همچنین در صورت فوت خویشاوندان نزدیک (والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، فرزند، نوه یا خواهر و برادر) کارگر حق دارد سه روز کامل مرخصی همراه با حقوق بگیرد. همچنین زن کارگر مسلمان، که شوهرش فوت‌شده باشد، خواهد توانست از چهار ماه و ده روز مرخصی همراه با حقوق استفاده کند.

استخدام کارگر ساده در کویت 2022

تعطیلات رسمی کویت

هنگام کار دراین کشور باید این نکته در نظر گرفته شود که کارگران و یا کارکنان در این کشور علاوه بر 30 روز مرخصی با حقوق، دارای 13 روز تعطیلی رسمی نیز هستند. در بیشتر شرکت‌ها پنج شنبه و جمعه روز تعطیل است؛ اما در شرکت‌های بین‌المللی معمولاً شنبه و یکشنبه را به‌عنوان روز تعطیل انتخاب می‌کنند. البته ناگفته نماند، که برخی دیگر از این شرکت‌ها جمعه و شنبه را تعطیل اعلام می‌کنند؛ اما اغلب برای شرکت‌های بین‌المللی تعطیل کردن روز شنبه انتخاب محبوب‌تری است. زیرا روز شنبه اکثر شرکت‌های بین‌المللی دنیا تعطیل هستند. درنتیجه شرکت‌ها ازلحاظ اقتصادی ضرری به خاطر تعطیلی متحمل نمی‌شوند.

روزهای تعطیل رسمی در این کشور

- عید سعید هجرت: یک روز
- معراج پیامبر (ص): یک روز
- عید سعید فطر: سه روز
- روز عرفات: یک روز
- عید سعید قربان: سه روز
- سال‌روز میلاد پیامبر: یک روز
- روز ملی کویت که در 25 فوریه است: یک روز
- روز آزادی که در 26 فوریه است: یک روز
- سال نو مسیحی یا گرگوری (میلادی) که در یک ژانویه است: یک روز

بیشتر بخوانید - کار در دبی با جای خواب 2022

ناگفته نماند در صورتی که کارگر به درخواست کارفرما در یکی از روزهای تعطیل به انجام کار بپردازد؛ کارفرما موظف است پاداشی 2 برابر دستمزد کارگر به او پرداخت کرده و یک روز مرخصی همراه با حقوق به وی دهد.

شرایط  کار و هزینه‌های زندگی در کویت

در پاسخ به پرسش زندگی در کویت چگونه است؟ باید گفت با توجه به سطح درآمد بالا و نرخ تورم و مالیات پایین در کویت هزینه‌های زندگی به نسبت درآمد در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد و قدرت خرید مردم در کویت بالاست. نرخ کالاهای گوناگون از جمله کالاهای خوراکی و بهداشتی همواره پایین و با بالاترین کیفیت ارائه می شوند. به سخن دیگر درآمد نفتی این کشور بطور مستقیم به سفره های مردم این کشور آورده می شود و به دلیل همین پخش ثروت برابر، قدرت خرید برای توده مردم بالا می رود. با این وجود زندگی در کشورهای دیگر بیشتر به سبک زندگی و طرز تنظیم خرج و درآمد یک فرد و یا خانواده بستگی دارد. پرسش زندگی در کویت چگونه است؟ برای هر فرد پاسخی خاص دارد. برای نمونه می توان در ویلا های لوکس ساحلی زندگی کرد و هم می توان در آپارتمانی در شهرهای کم جمعیت و یا حومه شهرهای بزرگ ساکن شد. این موضوع در دیگر موارد از جمله خوراک، تحصیل و رفت و آمد نیز صدق می کند. بطور کلی زندگی در کویت نسبت به ایران، 36 درصد گران تر است.

برخی از مهم‌ترین هزینه‌های زندگی در کشور کویت

سبد کالای خوراکی بها
1 لیتر شیر 0.44 KWD
1 عدد نان سپید 500 گرمی 0.36 KWD
1 کیلوگرم برنج 0.72 KWD
12 عدد تخم مرغ 0.62 KWD
1کیلوگرم پنیر محلی 1.89 KWD
1 کیلوگرم مرغ 1.23 KWD
1 کیلوگرم گوشت 3.21 KWD
بطری آب 1.5 نیم لیتری 1.25 KWD

هزینه‌های حمل نقل در کویت

حمل و نقل بها
بلیط یک طرفه مترو 1.25 KWD
تاکسی (در هر کیلومتر)  1 KWD
1 لیتر بنزین 0.10 KWD
خودروی سواری (تویوتا کرولا) 5.233 KWD

هزینه اجاره خانه و آپارتمان در کویت

خانه میانگین اجاره بها
آپارتمان 1 خوابه مرکز شهر 259.19 KWD
آپارتمان 1 خوابه حومه شهر 202.97 KWD
آپارتمان 3 خوابه مرکز شهر 571.67 KWD
آپارتمان 3 خوابه حومه شهر  412 KWD

سخن پایانی

کابران گرامی، در این مطلب تمام سعی خود را کرده‌ایم تا اطلاعات مورد نیاز شما عزیزان را در خصوص کار و زندگی در کشور کویت گردآوری و در اختیار شما قرار دهیم، شما نیز میتوانید تجربیات کاری و یا زندگی در کشور کویت را از طریق نظرات در اختیار سایر هموطنان قرار دهید.

سوالات متداول

مشاغل مورد نیاز کویت در سال جدید کدامند؟

در حال حاضر مشاغل متعددی مانند مدیر امور مالی، مدیر فناوری اطلاعات، مهندسی برق ،املاک و مستغلات، کارشناس بازاریابی و ... از جمله مشاغل هستند که مورد نیاز کویت می‌باشند.

مزایای زندگی در کویت چیست؟

زندگی در کویت مزایایی همچون هزینه زندگی به نسبت ارزان، امکان دریافت حقوق و درآمد بالا بدون مالیات، حمل و نقل آسان، آموزش مناسب از جمله مزایای زندگی درکویت می‌باشد.

  • موقعیت , سراسر کشور
  • حقوق توافقی
  • مدرک تحصیلی مهم نیست

اطلاعات تماس

    ارسال رزومه برای این آگهی
تاریخ انقضاء : 9 آبان 1405

آگهی‌های ويژه

استخدام های استان استخدام های روز

دیدگاه ها

حبیبسلام برای کار درکویت یا قطره برای نصاب کاغذدیواری کارهست
29 تیر 2023 پاسخ به این دیدگاه
هاتف اکبرینماکارسنگ رومی هستم درصورت نیازدرخدمتم
10 تیر 2023 پاسخ به این دیدگاه
عطاالله مرادیسلام استاد کار کناف هستم با ۸سال سابقه اگه کویت کار سراغ داشتید ممنونم ک با من هماهنگ کنید
06 تیر 2023 پاسخ به این دیدگاه
سجاد سرکاریبا سلام ودرود سجاد هستم پایه یک و اپراتور پمپ بتن هوای با ۱۵ سال سابقه کاری دنبال کار هستم در کشورهای حومه خلیج فارس تماس.09384263488
03 تیر 2023 پاسخ به این دیدگاه
سعیدتاسیسات کار
28 اردیبهشت 2023 پاسخ به این دیدگاه
سجادرئیسیبا درود،سجاد هستم با 32سال سن،استادکار حرفه ای در قالب بندی و آرماتوربندی هستم،از بچگی کارم بوده یعنی این کار تو خونم هست،حداقل 10سال تو انواع شرکت ها کارکردم،هرنوسازه ای بدونی کار کردم،ممنون میشم واسم کار پیدا کنید با سپاس فراوان
27 اردیبهشت 2023 پاسخ به این دیدگاه
علیرضا کاردرکویت پیام دادم کارگرساده می خواهید
23 اردیبهشت 2023 پاسخ به این دیدگاه
احمدمن 35 سال هست تو کویت زندگی میکنم برخی از ویژگیها که فرمودید فقط برای خود کویتیها هست نه برای نیروی کار خارجی اون جدول درآمد هم که اعلام کردید اگر میانگین حقوق سالانه نیروی کار خارجی باشه درسته چون در اینجا کویتی یا کارمنده یا اگه شغل آزاد داشته باشه کار فرماست کارگر نیست
15 فروردین 2023 پاسخ به این دیدگاه
دریس هستم : راننده لودر سنگین هستم آیا در کویت کسی هست نیاز به راننده لودر داشته باشه به زبان عربی کاملا،، مسلط هستم خودم بچه خرمشهرم عرب هستم
دریس هستم : راننده لودر سنگین هستم آیا در کویت کسی هست نیاز به راننده لودر داشته باشه به زبان عربی کاملا،، مسلط هستم خودم بچه خرمشهرم عرب هستم
عطاالله مرادی : سلام احمد آقا شرایط کار در کویت چجوریه واسه من اگه بیام استاد کار کناف هستم با ۸ سال سابقه آیا درآمدش خوب هست
علی : احمد جان مادرت منو بیار پیش خودت علی هستم ۳۸ ساله از ایران مردیم بخدا تو این اَشغالدونی
علی : سلام احمد جان امید وارم حالت خوب باشه من شماره ای ازشماندیدم شمارموبرات میزارم واتساپ پیام بده ممنون میشم فقط چندتا سوال داشتم
مجتبی محسنی : سلام مرد مردونه اگه درامد برقکاری ساختمان خوبه خبر بده من بیام توروخدا ممنون میشم
ساخل : میشه برای کار اومد کویت نیروی ساده یا پزیرش نمیگیرن؟
ابراهیم ,سلام بنده جوشکار فول تست هستم آیا امکان مهاجرت دارم ممنون میشم کمک کنید
10 فروردین 2023 پاسخ به این دیدگاه
علیسلام من راننده لدر هستم دنبال کار درکویت
04 فروردین 2023 پاسخ به این دیدگاه
بستن پنجره

برای ارسال درخواست همکاری ابتدا وارد سایت شوید
چنانچه حساب کاربری ندارید برای ایجاد آن ثبت نام کنید

اطلاعات خود را وارد کنید

×