جاب یابی سایت استخدام و کاریابی ، ثبت آگهی استخدام ، آگهی و آزمون استخدامی

() ورود/ثبت نام راهنما

جاب یابی

شرایط استخدام سازمان تامین اجتماعی در سال 1400

با استفاده از لینک بالا میتوانید درخواست بررسی رزومه خود را جهت پذیرش این شغل ، به کارفرمای مربوطه ارسال نمایید.
برای ارسال رزومه خود به این کارفرما ، حتما میبایست به عنوان کارجو در سایت ثبت نام کرده باشید و حداقل یک رزومه فعال به ثبت رسانده باشید. رزومه شما توسط کارفرما بررسی شده و نتیجه به شما اعلام میشود.

تاریخ آخرین بروزرسانی : 17 خرداد 1400

شرایط ثبت نام در آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی در سال 1400 همراه با جدول رشته‌های استخدامی، سوالات آزمون، دفترچه و نتایج آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی به محض انتشار توسط مراجع رسمی در این صفحه بروزرسانی می‌شود.

یکی از ارگان‌های بسیار پر متقاضی برای استخدام سازمان تامین اجتماعی است. از آنجایی که بسیاری از کارجویان علاقه به استخدام در این نهاد غیردولتی دارند در این مقاله به تمام شرایط استخدام و نکات مربوط به آن می‎پردازیم.

آشنایی با سازمان تامین اجتماعی

سازمان تأمین اجتماعی ایران، یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی عمومی غیردولتی است. این سازمان، وظیفهٔ پوشش اجباری بیمهٔ کارگران، حقوق‌بگیران و پوشش اختیاری صاحبان حرف و مشاغل آزاد را برعهده دارد. این سازمان قدیمی‌ترین و بزرگترین سازمان تأمین اجتماعی و درمانی غیردولتی در کشور است که متعلق به بیمه‌شدگان می‌باشد.

چگونه از اخبار استخدامی سازمان تامین اجتماعی آگاه شوم؟

این سوالی است که کارجویان بسیاری با آن روبه‌رو هستند، در پاسخ به این سوال باید گفت می‌توان برای دسترسی به اطلاعات استخدامی سازمان تامین اجتماعی به سایت این نهاد مراجعه کرد و یا در سایت‌های خبری و کاریابی اخبار مربوط به استخدام سازمان تامین اجتماعی را دنبال کرد.
به نظر می‌رسد که این نهاد هر ساله در مردادماه فراخوان استخدامی اعلام می کند. در مردادماه سال 99 نیز این فراخوان اعلام شده و آزمون استخدامی آن برگزار شد.

شرایط ثبت نام در آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی چیست

برای این که بتوانید در آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی شرکت کنید باید واجد شرایط باشید، این شرایط معمولا در دو بخش شرایط عمومی و شرایط  اختصاصی تعریف می‌شوند. شرایط عمومی اصولا مانند شرایط عمومی سایر نهادهای دولتی و غیردولتی است اما شرایط اختصاصی با توجه به زمان استخدام و مقتضیات سازمان تغییر می‌کند و بیشتر شامل مواردی از جمله شرایط سنی، معدل، رشته‌های تحصیلی و شرایط خاص عناوین شغلی است.

شرایط عمومی ثبت نام در آزمون استخدام تامین اجتماعی

- تابعيت جمهوری اسلامی ايران
- اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ايران و دين مبين اسلام يا يکی از اديان مصرح در قانون اساسی.
- دارا بودن حداقل 18 سال سن تمام و حداكثرسن برابرمفاد مندرج در شرايط اختصاصی.
- دارابودن تحصيلات ودانش تخصصی وتوانايی های لازم برای انجام وظايف ومسئوليت‌های شغل
- دارا بودن برگ پايان خدمت زير پرچم و يا معافيت دائم برای آقايان
- داشتن سلامتي جسمی و روانی و عدم اعتياد به مواد مخدر
- نداشتن سابقه محکوميت جزائی مؤثر.
- استخدام افرادی كه در اجرای قانون رسيدگی به تخلفات اداری يا آراء قانونی مراجع ذي‌صلاح به مجازات‌های اخراج، بازنشستگی، بازخريد خدمت وانفصال دائم ازخدمات دولتی محکوم شده‌اند ممنوع است.
- داوطلبان استخدام نبايد از مستخدمين رسمی، ثابت و پيمانی سازمان تامين اجتماعي باشند.

شرایط اختصاصی استخدام در سازمان تامین اجتماعی

شرایط اختصاصی استخدام معمولا با توجه به نیازهای سازمان در زمان استخدام معین می‌شوند. شرایطی که در این بخش به آنها اشاره می‌کنیم مطابق با آخرین آزمون استخدامی این سازمان می‌باشد.
- مقاطع و رشته‌های تحصیلی در عنوان شغلی مورد تقاضا براسام مقاطع و رشته‌های تحصیلی مندرج در این آگهی می‌باشد.
داوطلبان صرفاً در صورتی می‌توانند در این آزمون ثبت نام نمایند که عنوان مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و یا گرایش رشته تحصیلی آنان به طور کامل و به صورت مشخص در شرایط احراز مشاغل ذکر شده باشد.

 

بیشتر بخوانید - استخدام دستگاه‌های اجرایی 1400


توجه : اگر رشته تحصیلی بدون گرایش ذکر شده باشد صرفاً رشته تحصیلی بدون گرایش ملاک عمل بوده و در صورتی‌که رشته تحصیلی با گرایش‌های مشخص ذکر شده باشد فقط آن رشته تحصیلی با گرایش‌های ذکر شده ملاک عمل خواهد بود. لذا داوطلبان موظفند در زمان ثبت نام با توجه به شرایط اعلام شده دقت کافی به عمل آورده و از ثبت نام در شغل‌هایی که واجد شرایط نیستند، خودداری نمایند.
 – شرایط سنی و مقطع تحصیلی و معدل کل داوطلبان به شرح ذیل تعیین می‌گردد:
* دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم در رشته تحصیلی بهیاری بدون شرط معدل و با شرط سنی حداکثر 30 سال تمام.
* دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم با شرط معدل حداقل 14 و شرط سنی حداکثر 24 سال تمام.
* دارندگان مدرک تحصیلی فوق دیپلم با شرط معدل حداقل 14 و شرط سنی حداکثر 26 سال تمام.
* دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس با شرط معدل حداقل 14 و شرط سنی حداکثر28 سال تمام.
* دارندگان مدرک تحصیلی فوق لیسانس با شرط معدل حداقل 14 و شرط سنی حداکثر 30 سال تمام.
* دارندگان مدرک تحصیلی دکتری با شرط سنی حداکثر 35 سال تمام.
-- مدارک تحصیلی موسسات آموزش عالی که مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشد ملاک عمل خواهد بود.

قانون اصلاح حداكثر سن داوطلبان استخدام:

شرایط استخدام سازمان تامین اجتماعی با عنایت به قانون اصلاح حداکثر سن داوطلبان استخدام، مدت حضور داوطلبانه در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه های نبرد حق علیه باطل به میزان مدت بستری، مدت اسارت در مورد داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروه‌های ضدانقلاب درآمده‌اند به میزان مدت اسارت و افراد خانواده شهدا، آزادگان و جانبازان از کارافتاده کلی که قادر بکار نمی‌باشد و مفقودالاثرها (فرزندان، همسر، پدر، مادر، برادر و خواهر) تا میزان 5 سال در صورت ارائه گواهی از مراجع ذی صالح به حداکثر شرط سنی هر مقطع تحصیلی مندرج در این آگهی قابل افزایش خواهد بود، مشروط به اینکه مجموع سن داوطلب و مدت قابل افزایش طبق این بند از حداکثر شرط سنی 35 سال و برای رشته های دکترا (عمومی) 40 سال تمام تجاوز ننماید.

 – فرزندان شاهد، فرزندان جانباز ازکار افتاده کلی و فرزندان آزادگان از کارافتاده کلی که متقاضی استخدام از طریق شرکت در آزمون استخدامی می‌باشند با سایر متقاضیان در شرایط یکسان رقابت خواهند نمود و صرفا از شرط معافیت حداقل معدل و حداکثرسن بهره‌مند می‌گردند.
 – معافیت پزشکی خدمت زیرپرچم داوطلبان در صورت قبولی در آزمون استخدامی (کتبی، مصاحبه) صهرفاً پس از تأیید واحد طب کار مدیریت‌های درمان استان ذی‌ربط مبنی بر توانائی انجام امور مربوط در عنوان شغلی مورد تقاضا قابل پذیرش خواهد بود.
-ارائه گواهی پایان طرح لایحه نیروی انسانی و یا معافیت از آن درمورد فارغ‌التحصیلان رشته بهداشتی و درمانی و پزشکان به هنگام آزمون مصاحبه الزامی می‌باشد. بدیهی است در صورت عدم ارائه گواهی مذکور در زمان مقرر، قبولی متقاضی در آزمون کتبی کان لم یکن تلقی خواهد شد.
-عدم اشتغال و همچنین نداشتن تعهد انجام کار در سایر سازمان‌ها، شرکت‌های دولتی و سازمان‌های وابسته به دولت و موسساتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکرنام است به هنگام انعقاد قرارداد و شروع به کار در سازمان الزامی می‌باشد.
- متقاضیانی که به هنگام شروع بکار، دانشجو و یا دارای مدرک تحصیلی بالاتر از مقطع تحصیلی شغل مورد تقاضا می‌باشند، در صورتی‌که پس از اشتغال به کار مدرک تحصیلی غیرمرتبط با شرایط احراز مشاغل سازمان ارائه نمایند امکان‌پذیرو تطبیق مدرک مذکور در طول خدمت میسر نخواهد بود. ضمناً آن دسته از متقاضیانی که پس از اشتغال به کار در سازمان مدرک تحصیلی منطبق با شرایط احراز مشاغل سازمان ارائه نمایند ، پذیرش مدرک موصوف پس از طی پنج سال خدمت در عنوان شغلی مورد تقاضای آزمون مربوطه مشروط به وجود ردیف بلاتصدی، رضایت از عملکرد و عدم نیاز استان به تامین نیروی جایگزین تا آزمون آتی با لحاظ قوانین و مقررات ذی‌ربط سازمان امکان‌پذیر خواهد بود . شایان ذکر است مقطع تحصیلی متقاضیان صرفاً بر اساس مقاطع و رشته‌های تحصیلی مندرج در آگهی منتشره قابل قبول خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید - استخدام بانک‌ها در سال 1400


-امتیاز بومی پس از کسب حد نصاب آزمون کتبی به متقاضیان بومی حسب مورد (شهرستان و توابع شهرستان / استان) به شرح ذیل لحاظ می‌گردد:
– بومی شهرستان و توابع شهرستان مورد تقاضا 25 امتیاز
– بومی استان مورد تقاضا 15 امتیاز

داوطلب بومی به چه کسی اطلاق می شود:

-- داوطلب بومی به داوطلبی اطلاق می‌شود که دارای یکی از ویژگی‌های زیر باشد ضمنا مبنای استان و شهرستان برای تعیین بومی بودن، تقسیمات کشوری در زمان ثبت نام می‌باشد.
-- شهرستان محل تولد داوطلب یا همسر وی با شهرستان محل مورد تقاضا برای استخدام یکی باشد.
-- استان محل تولد داوطلب یا همسر وی با استان محل مورد تقاضا برای استخدام یکی باشد.
-- همسر و فرزندان کارمندان رسمی و پیمانی دولت و یا نیروهای مسلح (اعم از شاغل و یا بازنشسته ) که شهرستان محل خدمت فعلی یا بازنشستگی والدین داوطلب با شهرستان محل مورد تقاضا برای استخدام آنان یکی باشد.
-- همسر و فرزندان کارمندان رسمی و پیمانی دولت و یا نیروهای مسلح (اعم از شاغل و یا بازنشسته)که استان محل خدمت فعلی یا بازنشستگی والدین داوطلب با استان محل مورد تقاضا برای استخدام آنان یکی باشد.
-- داوطلب حداقل چهار (4) سال از سنوات تحصیلی (ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و یا دانشگاه) را به صورت متوالی یا متناوب در شهرستان محل مورد تقاضا برای استخدام طی کرده باشد.
-- داوطلب حداقل چهار (4)سال از سنوات تحصیلی (ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و یا دانشگاه) را به صورت متوالی یا متناوب در استان محل مورد تقاضا برای استخدام طی کرده باشد.
-- داوطلب حداقل چهار (4) سال سابقه پرداخت حق بیمه در شهرستان محل مورد تقاضا برای استخدام را داشته باشد.
-- داوطلب حداقل چهار (4) سال سابقه پرداخت حق بیمه در استان محل مورد تقاضا برای استخدام را داشته باشد.
-- پدر، مادر و یا همسر داوطلب حداقل چهار (4) سال سابقه پرداخت حق بیمه در شهرستان محل مورد تقاضا برای استخدام را داشته باشند.
-- پدر، مادر و یا همسر داوطلب حداقل چهار (4) سال سابقه پرداخت حق بیمه در استان محل مورد تقاضا برای استخدام را داشته باشند.
* تذکر: پرداخت حق بیمه به مدت تعیین شده صرفاً توسط یکی از موارد مذکور قابل احتساب است.
شركتهای ماموریتی و تكلیفی سازمان تامین اجتماعی به شرح ذیل می‌باشد:
- موسسه املاک و مستغلات تامین اجتماعی
- بانك رفاه کارگران
- موسسه حسابرسی تامین اجتماعی
- شرکت گروه هتل های هما
- موسسه فرهنگی و هنری آهنگ آتیه
- رفاه گستر
- سرمایه گذاری تامین اجتماعی
- شرکت بازرگانی بین المللی تامین اجتماعی
- شرکت انتشارات علمی و فرهنگی
- کار و تامین
- گروه پزشکی حکمت
- شرکت سرمایه گذاری خانه سازی ایران
- شرکت مشاور مدیریت و خدمات ماشینی تامین
- شرکت مهندسی تاسیسات و انرژی تامین.

منابع آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی

آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی در دو بخش عمومی و تخصصی برگزار می شود که منابع آن به شرح زیر خواهد بود.
آزمون عمومی :
- ریاضیات و آمار مقدماتی
- زبان انگلیسی
- زبان و ادبیات فارسی
- آشنایی مقدماتی با رایانه
- معارف اسلامی
- شناخت تامین اجتماعی
- اطلاعات عمومی
- استعداد و هوش
* اقلیت‌های دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سوال‌های معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت نمره مکتسبه این داوطلبان، براساس مجموع تراز شده سایر سؤال‌های آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.
آزمون تخصصی:
در مقاطع تحصیلی بالاتر از دیپلم، علاوه برآزمون عمومی، آزمون تخصصی حسب مورد در عنوان شغلی مربوطه انجام خواهد شد.

تذکرات مهم

- آزمون کتبی (عمومی و تخصصی) دارای حدنصاب بوده و به صورت چهارگزینه‌ای و با احتساب یك سوم نمره منفی طراحی خواهد شد.
- استخراج فهرست افراد دارای حدنصاب صرفاً بر اسام نتیجه آزمون کتبی خواهد بود . ضمنا امتیازات بومی و … برای داوطلبانی اعمال خواهد گردید که حد نصاب لازم را کسب کرده باشند.
- کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون هیچگونه حق استخدامی ایجاد نمی‌کند.
- مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل آزمون ، گزینش و جذب، محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر می‌شود.

مراحل ثبت نام آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی

- مراجعه به پايگاه اطلاع رسانی سازمان تامين اجتماعی به نشانی : www.tamin.ir
- تکمیل فرم تقاضانامه الکترونيکی در سايت مذكور.
- ارسال عکس: داوطلب می بايست يك قطعه عکس پرسنلی با مشخصات ذيل اسکن نموده و در قسمت مربوط بارگذاری نمايد.
عکس 4×3كه در سال جاری گرفته شده باشد. (عکس تمام رخ)
عکس اسکن شده بايد با فرمت jpg باشد.
اندازه عکس اسکن شده بايد حداقل 311×111 پيکسل و حداكثر 411×311 پيکسل باشد.
تصوير داوطلب بايد واضح ، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
حجم فايل ذخيره شده عکس نبايد از 71كيلو بايت بيشتر باشد.
حاشيه‌های زايد عکس اسکن شده بايد حذف شده باشد.
حتی‌الامکان عکس رنگی و دارای زمينه سفيد باشد.
تبصره 1 :اسکن عکس ازروی كارتهای شناسايي (كارت ملي،شناسنامه و ... قابل قبول نمي‌باشد) و داوطلبان لازم است از اصل عکس و مطابق با توضيحات فوق، اقدام به اسکن نمايند.
تبصره 2 :عکس خواهران بايد با حجاب وصورت كاملآ مشخص باشد.
تبصره 3 :درصورت ارسال عکس غيرمعتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده وحق شركت در آزمون از وی سلب می‌گردد.
چگونه در آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی ثبت نام کنم
معمولا ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی انجام می‌شود، تا سال گذشته این آزمون زیر نظر سازمان سنجش صورت می‌گرفت اما امسال سازمان تامین اجتماعی خود مجری طرح آزمون استخدامی این نهاد بوده است. شرایط و چگونگی ثبت نام در زمان انتشار خبر استخدام سازمان تامین اجتماعی اعلام خواهد شد.

اطلاعات تماس

  • اعتبار خبر تا تاریخ : 30 اردیبهشت 1402
  • موقعیت : سراسری , سراسر کشور

پیش نیازهای شغلی

  • پیش نیازهای شغلی : ندارد
  • وضعیت تاهل : مهم نیست
  • حقوق ماهانه : توافقی
  • تحصیلات : -

دیدگاه ها

دیدگاه شما پیش از انتشار ، توسط ناظر سایت مورد بازبینی قرار میگیرد.

خیلی راست میگین بنده آزاده جانباز 35درصد همکار سازمان توی آزمون قبول شده نبردین سرکار یکی باید بگیم معلوم نیست اونی پارتیشن کلفت بردین سرکار
23 تیر 1400پاسخ به این دیدگاه
خیلی راست میگین بنده آزاده جانباز 35درصد همکار سازمان توی آزمون قبول شده نبردین سرکار یکی باید بگیم معلوم نیست اونی پارتیشن کلفت بردین سرکار
23 تیر 1400پاسخ به این دیدگاه
ذخیره پست

استانها

استخدام‌های روز

بستن پنجره

برای پیشنهاد دادن رزومه خود ، ابتدا میبایست وارد سایت شوید.
چنانه پیشتر حساب کاربری خود را در جاب یابی افتتاح کرده اید ، میتوانید از طریق لینک پایین ، وارد حساب خود شوید.
اگر عضو سایت نیستید ، از لینک ثبت نام ، اقدام به نام نویسی و ساخت حساب کاربری کرده و اولین رزومه خود را به ثبت برسانید.