جاب یابی سایت استخدام و کاریابی ، ثبت آگهی استخدام ، آگهی و آزمون استخدامی

() ورود/ثبت نام راهنما

جاب یابی

استخدام نیروی دریایی ارتش مقطع درجه داری

تاریخ آخرین بروزرسانی : 18 اردیبهشت 1400

شرایط استخدام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال 1400

اطلاعیه: کاربران گرامی این صفحه به منظور انتشار آخرین اخبار و آگهی‌های مربوط به استخدام در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مقطع درجه داری و افسری در سال 1400 تهیه شده است و به محض دریافت اطلاعات استخدامی از مراجع رسمی ( از سوالات رایگان استخدامی ، مفاد ، دفترچه و نتایج و زمان آزمون استخدامی سال 1400 ) بروزرسانی میشود.


خبر 28 فروردین 1400 - استخدام درجه داری نیروی دریایی ارتش

نیروی دریایی راهبردی ارتش در ادامه راه نورانی شهیدان والامقام به منظور حفظ تمامیت ارضی میهن عزیز اسلامی در نظر دارد از بین جوانان انقلابی، با تفکر بسیجی ، روحیه ایثارگری و متعهد به حفظ ارزش های انقلابی نظام در سال 1400 در مقطع درجه داری با شرایط و امتیازات ...

توضیحات بیشتر - شرایط استخدام درجه داری نیروی دریایی ارتش


آشنایی با نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

نیروی دریایی جمهوری اسلامی از جمله ارگان هایی است که متقاضیان زیادی جهت استخدام در رده های شغلی مختلف دارد. جهت آشنایی بیشتر با این نهاد نظامی این بخش را مطالعه نمایید.
نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (به‌اختصار: نداجا) یکی از چهار نیروی زیرمجموعه ارتش جمهوری اسلامی ایران است، که مسئولیت حفاظت و نگهبانی از آب‌های سرزمینی ایران در دریای عمان و دریای خزر را برعهده دارد. نیروی دریایی سپاه پاسداران نیز در خلیج فارس مستقر می‌باشد.
ریشه‌های شکل‌گیری ناوگان نیروی دریایی در ایران به دوران شاهنشاهی هخامنشی بازمی‌گردد، اما فرم کنونی این نیرو در دوران پهلوی شکل گرفت و به‌طور رسمی فعالیت آن از سال ۱۳۳۴ تحت عنوان نیروی دریایی شاهنشاهی ایران آغاز گردید. پس از وقوع انقلاب 1357، نام آن به شکل کنونی تغییر پیدا کرد.

چگونه در نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران استخدام شویم؟

ارتش جمهوری اسلامی ایران، هر ساله به منظور تامین نیروی انسانی خود در بخش‌های مختلف از جمله نیروی هوایی ارتش، دریایی، زمینی و… از داوطلبان واجد شرایطی که علاقه‌مند به پذیرش و استخدام در این ارگان می‌باشند، استخدام به عمل می آورد. از همین رو، متقاضیان می‌توانند با مراجعه حضوری به مراکز ثبت نام و ارائه مدارک مورد نیاز، آمادگی خود را برای شرکت در آزمون ورودی استخدام ارتش، اعلام نمایند. نیروی دریایی یکی از بخش‌هایی می‌باشد که در ارتش جمهوری اسلامی ایران به جذب و پذیرش داوطلبان می‌پردازد.

شرایط استخدام در نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران

فرآیند استخدام و پذیرش افراد در بخش نیروی دریایی ارتش هر ساله در زمان مشخصی توسط سایت پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی aja.ir اعلام می شود که داوطلبان می‌بایست در مدت زمان مقرر به صورت حضوری به پایگاه‌های ثبت نامی که در آگهی استخدام مربوطه ذکر می‌شود، مراجعه نمایند. شرایط مندرج در این بخش با توجه به آخرین فراخوان استخدامی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آذرماه سال 99 تهیه شده است.
معمولا شرایط عمومی در فرآیند جذب و استخدام بخش های مختلف ارتش از جمله نیروی دریایی، زمینی، هوایی و… مشابه است و به ندرت تفاوت‌هایی در آن‌ها به وجود می آید و عموما این ضوابط رد تمامی دوره‌ها ثابت می باشند. شرایط عمومی در نظر گرفته شده برای استخدام نیروی دریایی ارتش به شرح زیر است:
- تابعیت از جمهوری اسلامی ایران (ایرانی‌الاصل بودن)
- ایمان و اعتقاد به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران و داشتن آمادگی برای فداکاری در این راه
- اعتقاد به دین مبین اسلام
- ایمان و التزام عملی به ولایت فقیه
- داشتن سلامت جسمانی در معاینات پزشکی استخدام در نیروهای مسلح
- نداشتن وابستگی و عضویت در گروهک‌ها و حزب‌های سیاسی و ضد دین
- فقدان اقدام علیه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران و عدم وجود محکومیت موثر کیفی
- داشتن انگیزه خدمتی و روحیه فداکاری و ایثارگری
- عدم معروفیت به فساد اخلاقی
- داشتن آمادگی ماموریت در هر منطقه و پایگاه حوزه ماموریت نداجا
- جذب و استخدام علاقه مندان بر اساس نیاز سازمان است.

شرایط سنی جهت دعوت به همکاری نیروی دریایی ارتش

دارا بودن شرایط سنی حداقل 17 سال و حداکثر 21 سال در زمان ثبت نام (در صورت گذراندن دوره سربازی، مدت خدمت به حداکثر سن مجاز اضافه خواهد شد.)
تبصره: فرزندان شاهد، جانبازان از کار افتاده کلی و آزادگان از کار افتاده کلی از شرط سن و معدل معاف می‌باشند.
- ارائه تعهد محضری به جهت پرداخت 2 برابر هزینه دوره آموزشی در صورت انصراف یا استعفا

شرایط اختصاصی استخدام در نیروی دریایی ارتش

بعد از بررسی شرایط استخدامی نیروی دریایی ارتش به صورت عمومی، مواردی در نظر گرفته می‌شود که مختص به جذب متقاضیان در همین دسته است. علاقه‌مندان شرکت در دوره‌های آموزشی نیروی دریایی ارتش می‌بایست با داشتن آگاهی لازم از شرایط لازم، به صورت حضوری به آدرس مراکز ثبت نام نیروی دریایی مراجعه نموده و مراحل ثبت نام خود را طی نمایند.
یکی از شرایط مهمی که معمولا اکثر داوطلبان به دنبال آگاهی از آن هستند، مدارک تحصیلی قابل پذیرش جهت استخدام ارتش نیروی دریایی می‌باشد که خود به دو مسئله رشته و معدل دسته‌بندی می‌شود. شرکت کنندگان می‌بایست، مدرک تحصیلی دیپلم متوسطه در یکی از رشته‌‌های زیر با معدل ذکر شده را دارا باشند.

شرط معدل برای استخدام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

- کسب معدل کل 13 و معدل کتبی 10 در رشته‌ های نظری دوره های نظام قدیم و جدید (ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی)، فنی‌حرفه‌ای، دریانوردی و هوانوردی
- کسب حداقل معدل کل 13 در رشته‌های مهارتی کاردانش به جز رشته های شاخه کشاورزی و زیرمجموعه آن
- کسب حداقل معدل 13 سال دوم متوسطه (سال یازدهم)، برای داوطلبان در حال تحصیل (نظام جدید آموزشی) ملاک بوده و بایستی مدرک قبولی سال آخر متوسطه (سال دوازدهم) خود را با شرط حداقل معدل کل 13، حداکثر تا قبل از شروع دوره رزم مقدماتی مشترک ارائه نمایند، زیرا در غیر این‌ صورت قبولی آن ها منتفی می‌گردد.
به غیر از شروط ذکر شده در قسمت فوق، شرایط دیگری نیز وجود دارد که احراز آن ها برای تمامی داوطلبان استخدام ضروری است که به شرح زیر است:
 - عدم وجود هر گونه تعهد خدمتی یا استخدامی به دیگر سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی
- قبولی در آزمون‌های علمی، معاینات پزشکی، مقاومت جسمانی و صلاحیت‌های گزینشی
- پذیرش دانشجویان مشغول به تحصیل در سایر دانشگاه‌ها در صورت داشتن شرایط ذکر شده
- عدم ثبت نام داوطلبان دارای مدرک فوق دیپلم
- عدم پذیرش داوطلبان دارای مدرک معافیت پزشکی
- استخدام داوطلبان واجد شرایط مشغول به خدمت سربازی (استخدام مشمولان غایب و دارندگان کارت معافیت پزشکی ممنوع است.)
- پذیرش داوطلبان حافظ کل قرآن در صورت دارا بودن شرایط ذکر شده
- فرزندان معظم شهدا، جانبازان، آزادگان، نیروهای مسلح، ایثارگران، بسیجیان فعال و سربازان جمعی آجا در صورت احراز شرایط عمومی و اختصاصی از اولویت‌هایی برخوردار خواهند بود.
- استخدام داوطلبان واجد شرایط، با توجه به اولویت‌ های سازمانی عمدتاً به‌ منظور خدمت در مناطق و پایگاه‌های عملیاتی نداجا صورت می پذیرد.
- هنگام خدمت در دوره پیمانی، ارتقا درجه، تغییر تخصص و پذیرش م درک تحصیلی بالاتر مجاز نخواهد بود.
شرایط استخدام رده شغلی درجه داری در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران
سپردن تعهد محضری برابر ضوابط قانون ارتش جمهوری اسلامی ایران.
دارا بودن مدرك تحصيلی ديپلم متوسطه در یکی از رشته‌های زیر با شرایط مورد اشاره:
الف) رشته‌های نظری دوره های نظام قدیم و جدید(ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی) ، فنی‌حرفه‌ای، دریانوردی و هوانوردی با معدل كل 13 و معدل کتبی 10
ب) رشته‌های مهارتی کاردانش بجز رشته های شاخه کشاورزی و زیرمجموعه آن با حداقل معدل كل 13 وحداقل معدل کتبی10
- قبولی در آزمون‌های علمی، معاینات پزشکی، مقاومت جسمانی و صلاحیت‌های گزینشی.
- نداشتن تعهد خدمتی یا استخدامی به دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی.
- دانشجویان مشغول به تحصیل در سایر دانشگاه‌ها در صورت داشتن شرایط و ضوابط مورد نظر می‌توانند ثبت‌نام نمایند.
تبصره: ** از پذیرفته‌شدگانی که دانشجوی سایر دانشگاه‌ها می‌باشند مشروط به ارائه برگه انصراف از تحصیل ثبت‌نام نهایی بعمل خواهد آمد.
*** داوطلبان دارای مدرک فوق دیپلم ثبت نام بعمل نخواهد آمد

شرایط اختصاصی استخدام  افسر پیمانی - کارمندی علمی و تجربی پیمانی

- نداشتن تعهد خدمت به ساير سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و بخش خصوصی.
- داشتن حداقل معدل 14در مقطع كارشناسي مربوط به افسران و کارمندان علمی پيمانی
- دارا بودن ديپلم مورد تاييد وزرات آموزش و پرورش مرتبط با تخصص‌های كارمند تجربی و ارائه گواهينامه مهارت فنی ازمراكز آموزش فنی و حرفه ای در راستای رشته ثبت نامی الزامی می‌باشد.
- داوطلبانی که قبلا به صورت پیمانی در نیروهای مسلح خدمت نموده اند مجاز به ثبت نام به صورت پیمانی نمی باشند.
- استخدام مشمولین وظیفه عمومی مستلزم ارائه مدرک رسمی از اداره وظیفه عمومی ناجا می‌باشد (استخدام مشمولین غائب و دارندگان کارت معافیت پزشکی ممنوع می باشد )
- سپردن تعهد خدمتی برابر قوانین ارتش جمهوری اسلامی ایران
- موفقیت در آزمون ورودی ،معاینات پزشکی ،آمادگی جسمانی و صلاحیت های گزینشی …..ضمنا جهت داوطلبان رشته‌های تجربی، قبولی در آزمون عملی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می باشد
**نکاتی که ضروری است داوطلبان گرامی به آن توجه داشته باشند:
- در هر مرحله از گزینش که مشخص گردد داوطلب فاقد شرایط اعلام شده می باشد بلافاصله از ادامه مراحل گزینش وی جلوگیری به‌عمل خواهد آمد.
- مدت قراداد نظامیان پیمانی 5 سال و کارمندان پیمانی 6 سال می‌باشد لیکن کارکنان مربوطه پس از اتمام دوره پیمانی در صورت نیاز نداجا. تمایل فردی و احراز شرایط لازم، وفق مقررات جاری از پیمانی به رسمی تبدیل وضعیت خواهند شد.
- خدمت کارکنان پیمانی به منزله انجام خدمت دوره ضرورت تلقی گردیده و در صورتی که قبل از خاتمه تعهد به هر علت از خدمت رها شوند برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون استخدامی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

- 4 قطعه عکس 4*3 پشت نویسی شده
- اصل و روگرفت مدرک تحصیلی مرتبط یا گواهی موقت پایان تحصیلات برای افسران و کارمندان علمی
- اصل و روگرفت مدرک دیپلم مرتبط برای کارمندان تجربی به همراه داشتن گواهی مهارت فنی از مراکز فنی و حرفه ای الزامی می باشد
- اصل شناسنامه و یک سری روگرفت ازتمامی صفحات
- اصل و روگرفت کارت ملی یا ابلاغیه شماره ملی
- اصل و روگرفت کارت پایان خدمت یا ارائه مدرک مربوط به وضعیت نظام وظیفه
- خانواده درجه یک شهدا ،جانبازان ،آزادگان ،فرزندان نیروی های مسلح و داوطلبیان بسیج بایستی هنگام ثبت نام اصل و روگرفت نامه معتبر از مراجع ذیصلاح دال بر مشمولیت خودرا ارائه نمایند
- امکان استخدام دارندگان معافیت پزشکی وجود ندارد.
فرآیند ثبت نام نیروی دریایی ارتش، به چه صورتی انجام می پذیرد
این فرآیند به صورت حضوری و با مراجعه به مراکز گزینش و عضویابی نیروی دریایی ارتش و همچنین ارائه مدارک مورد نیاز، امکان پذیر می‌باشد.

آیا نیروی دریایی ارتش http://jobyabi.com/news.php?p=763 در سال 1400 استخدام دارد؟

هنوز خبر رسمی مبنی بر استخدام نیروی انسانی در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال 1400 منتشر نشده است، به محض دریافت اطلاعات در این زمینه این صفحه به روز خواهد شد.

اطلاعات تماس

  • اعتبار خبر تا تاریخ : 1402/12/12
  • موقعیت : سراسری , سراسر کشور

پیش نیازهای شغلی

  • پیش نیازهای شغلی : ندارد
  • وضعیت تاهل : مهم نیست
  • حقوق ماهانه : توافقی
  • تحصیلات : -

دیدگاه ها

دیدگاه شما پیش از انتشار ، توسط ناظر سایت مورد بازبینی قرار میگیرد.

برای این مطلب هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.
ذخیره پست

استانها

استخدام‌های روز