جاب یابی سایت استخدام و کاریابی ، ثبت آگهی استخدام ، آگهی و آزمون استخدامی

() ورود/ثبت نام راهنما

جاب یابی

استخدام شرکت فولاد خوزستان، اهواز در سال 1400

13 اردیبهشت 1400

"استخدام شرکت فولاد خوزستان" شرکت فولاد خوزستان بزرگترین شرکت فولاد در جنوب کشور است، وجود این شرکت در استان خوزستان پتانسیل خوبی برای جذب نیروهای بومی در عناوین شغلی مختلف در این شرکت دارا است، در این صفحه به بررسی شرایط استخدام در صنایع فولاد خوزستان خواهیم پرداخت.

کاربران عزیز توجه داشته باشند که اطلاعات مندرج در این صفحه با توجه به انتشار آگهی استخدام نیرو در شرکت صنایع فولاد خوزستان به‌روز خواهد شد.

آشنایی با شرکت صنایع فولاد خوزستان

شرکت فولاد خوزستان بزرگترین ارائه کننده شمش فولاد و دومین قطب تولید کننده  فولاد خام در کشور ایران است و یکی از بنگاه‌های پیشرو اقتصادی که در زمینه ی های منطقه ای و ملی صنعت فولاد حضوری فعال دارد. شرکت فولاد خوزستان با مساحت 3.8 کیلومتر مربع، در مجاورت اهواز، استان خوزستان درجنوب غربی کشور ایران، بنا شده است.


شرکت فولاد خوزستان نخستین مجتمع تولید کننده ی  آهن و فولاد کشور ایران از طریق احیاء مستقیم و کوره قوس الکتریکی می‌باشد که در 12 فروردین ماه  سال 1368 هجری شمسی به دست مبارک مقام معظم رهبری در مدت زمان مسئولیت ریاست جمهوری ایشان تاسیس شده است.

 

بیشتر بخوانید - آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی

 

طی بیست و هفت سال تلاش و کوشش متخصصین و کارکنان  ماهر این صنعت، فولاد خوزستان طرح‌های توسعه را در فاز نخست تا 2.4 و در فاز دوم تا 3.2 میلیون تن و در حال حاضر بالای سه میلیون و هشتصد هزارتن محقق ساخته است.در آخر فاز چهارم توسعه ،ظرفیت تولید کردن این شرکت به 5.2 میلیون تن در سال خواهد رسید.

تاریخچه شرکت فولاد خوزستان

اگر چه از دید تاریخی، شروع عملیات احداث مجتمع اولیه این کمپانی به سال 1353 هجری شمسی در زمان رژیم گذشته بر می‌گردد، اما تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار یافتن نظام مقدس جمهوری اسلامی، درصد پایینی از کار صورت گرفته . در حقیقت، بیشتر عملیات نصب، تکمیل و راه اندازی کردن قسمت‌ها و همچنین موفقیت های بدست آمده در جریان رسیدن به ظرفیت اولیه و ارتقا تولید کردن در شرکت فولاد خوزستان  را باید مرهون تلاش و وکوشش فنی کارکنان و مدیران این شرکت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و زمان جنگ تحمیلی دانست. زنان و مردان کوششگری که این شرکت بزرگ فولادی را بدون سابقه پیشین از لحاظ مساحت و پیچیدگی فناوری، در مدت زمان ده سال اول حکومت جمهوری اسلامی ایران، در دوران سخت تحریم‌های اقتصادی، برپا کردند.

طرح این مجتمع در آغاز شامل یک چرخه کامل تولید کننده فولاد، از سنگ آهن تا شمش بوده است که در زمینی به وسعت سه کیلومتر مربع احداث می‌شد. طراحی کردن به گونه‌ای بود که در این کارخانجات،در ابتدا پودر سنگ آهن به گندله تبدیل می‌شد و در واحدهای احیاء مستقیم با استفاده کردن از گاز احیا کننده نتیجه  شکست گاز طبیعی، تصفیه شده و تبدیل کردن به آهن اسفنجی گردد. آهن اسفنجی حاصل سپس راهی کوره‌های قوس الکتریکی شده، تا بعد از تهیه کردن مذاب و پالایش، از طریق ریخته‌گری پی در پی در مقطع‌های بلوم و اسلب ریخته‌گری گردد. بدین ترتیب مذاکراتی فیمابین کمپانی ملی صنایع فولاد ایران و کمپانی های متعدد بین المللی در آغاز سال 1351 هجری شمسی شکل گرفت که به عقد قراردادهایی نیز منجر شد.

شرایط استخدام در صنایع فولاد خوزستان

شرایط استخدام در این شرکت به دو دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم می‌شود که جزئیات آن به شرح زیر است:
- تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران
- ایمان و اعتقاد به نظام مقدس جمهوری اسلامی و متدین به دین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور
- نداشتن سوء پیشینه  کیفری که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی گردیده باشد
- عدم اعتیاد به مواد مخدر به تأیید مراجع ذی‌صلاح
- عدم اشتغال و تعهد خدمت در سایر مؤسسات دولتی و نهادهای انقلاب اسلامی
- داشتن کارت پایان خدمت وظیفه  عمومی یا معافیت دائم (غیرپزشکی)
- داشتن تندرستی و توانایی کامل جسمی و روحی بر اساس تأیید کمیسیون پزشکی واحد بهداشت و درمان شرکت فولاد خوزستان
- بومی  بودن  (تذکر: بومی در این آزمون به داوطلبانی اطلاق می‌شود که محل تولد و یا محل اخذ مدرک تحصیلی آنان یکی از شهرهای استان خوزستان باشد.)

 

بیشتر بخوانید - استخدام شرکت فولاد سفیددشت

شرایط اختصاصی استخدام شرکت صنایع فولاد خوزستان، اهواز

شرایس اختصاصی شرکت در آزمون استخدامی صنایع فولاد خوزستان شامل شرایط سنی، تحصیلی و معدل می‌شود که به شرح زیر است:

شرایط سنی

حداکثر سن برای داوطلبان مقطع دیپلم 23سال، کاردانی 26 سال، کارشناسی 30 سال است.
- مدت زمان خدمت سربازی به حداکثر سن داوطلبان افزوده می‌شود.
- شرط حداکثر سن در مورد ایثارگران با رعایت موارد ذیل افزایش می‌یابد:
- فرزندان جانبازان، ایثارگران، شهدا و خانواده معظم ایشان به مدت 5 سال به شرایط سنی افزوده می‌شود.
نکته: با رعایت موارد فوق الذکر ، تحت هیچ شرایطی حداکثر سن برای داوطلبان دارای مدرک دیپلم  نباید از 30 سال، کاردانی 32 سال و کارشناسی از 35 سال بیشتر باشد.
- فرزندان شاغل و بازنشسته شرکت و پیمانکاران شاغل در شرکت تا حداکثر 5 سال افزایش سن مندرج در آگهی نیز پذیرفته خواهند شد.

 

بیشتر بخوانید - استخدام شرکت فولاد سنگ مبارکه اصفهان

 

شرایط معدل

- حداقل معدل برای داوطلبان با مدرک تحصیلی دیپلم 12 ،کاردانی و کارشناسی 12 و کارشناسی ارشد 13 است.
- بر اساس قانون تسهیلات استخدامی ویژه فرزندان شاهد (فرزند شهید / مفقود الاثر ) رعایت حداقل شرط معدل داوطلب استخدام الزامی نیست.
- رعایت شرط معدل برای فرزندان کارکنان شاغل و بازنشسته و نیروهای شاغل در پیمانکاری شرکت الزامی نیست.

شرایط مدرک تحصیلی

- دارا بودن مدرک تحصیلی و یا گواهی فراغت از تحصیل که در آن مقطع ،رشته و گرایش تحصیلی، معدل و تاریخ  فراغت از تحصیل ذکر شده باشد(گواهی تحصیلی با لغو معافیت تحصیلی صادره برای حوزه نظام وظیفه مورد پذیرش نخواهد بود.)
- تأیید مدارک فارغ‌التحصیلان دانشگاه  آزاد اسلامی از سوی دفتر فارغ التحصیلان سازمان مرکزی آن دانشگاه  و فارغ التحصیلان خارج از کشور از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری الزامی است.

- مدارک دانشگاهی کسانی برای شرکت  در آزمون  استخدامی قابل قبول است که از طریق آزمون‌های سراسری دانشگاه های دولتی یا آزاد یا آزمون خاص دانشگاه جامع علمی کاربردی که از طریق سازمان سنجش برگزار شده باشد و موفق به  ورود  به مراکز آموزش عالی شده باشند و یا از دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور ،مدارک مورد نیاز تأیید وزارت علوم تحقیقات و فناوری را دریافت کرده باشند.

- مدارک تحصیلی فارغ‌التحصیلان پیام نور می بایست از طریق سازمان مرکزی پیام نور و با درج پذیرش از طریق آزمون سراسری و با ذکر معدل کل صادر گردیده باشد.

- مدارک تحصیلی تحت عناوین معادل، دوره‌های فراگیر، آموزش باز و مکاتبه‌ای (از راه دور با توجه به نحوه خاص پذیرش که خارج از آزمون‌های سراسری دانشگاه‌های دولتی است، قابل پذیرش نیست.

- فرزندان کارکنان شاغل و بازنشسته و نیروهای شاغل در پیمانکاری های شرکت در مقطع تحصیلی دیپلم می‌توانند با مدرک تحصیلی دیپلم خود و با انتخاب یکی از رشته‌های تحصیلی دیپلم مندرج در آگهی استخدام در آزمون رشته تحصیلی انتخاب شده شرکت نمایند.

- فارغ التحصیلان و دانشجویان مقاطع تحصیلی بالاتر از مقاطع اعلام شده مجاز به شرکت در آزمون استخدامی برای مقاطع تحصیلی پایین‌تر نخواهد بود .

- مدارک داوطلبانی که تاریخ فراغت از تحصیل با تاریخ پایان خدمت نظام وظیفه  و یا کارت معافیت دائم آنان بعد از تاریخ برگزاری  آزمون استخدامی باشد به هیچ وجه مورد  پذیرش قرار نمی‌گیرد.

سوالات متداول

آدرس و مشخصات دفتر مرکزی شرکت صنایع فولاد خوزستان

نشانی: تهران، ملاصدرا، خ شیراز شمالی،خیابان پردیس غربی ،پلاک 55 ، ساختمانشرکت  فولاد خوزستان، طبقه 5
تلفن گویا :02141089000
تلفن:02188061400
فاکس: 02188215208
کدپستی:1991843656

نشانی دفتر کارخانه : اهواز - کیلومتر 10 جاده بندر امام  خمینی (ره)

تلفن گویا:06132138080
کدپستی:6178813111
آدرس سایت: ksc.ir

استخدام در شرکت صنایع فولاد خوزستان در چه مقاطعی صورت می‌گیرد؟

استخدام در این شرکت بسته به عنوان مشاغل و همچنین نیاز شرکت از میان داوطلبان دارای مدرک دیپلم، کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد صورت می‌گیرد.

چه رشته‌هایی شانس استخدام در شرکت صنایع فولاد خوزستان را دارند؟

نگاهی به آگهی‌های استخدامی این شرکت در سالهای مختلف نشان می‌دهد که استخدام در مقطع دیپلم از میان داوطلبین فارغ‌التحصیل رشته‌های ریاضی وفنی، علوم تجربی، متالوژی، مکانیک و برق صورت گرفته است.
در مورد استخدام داوطبین دارای مدرک کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد بیشتر استخدام‌ها از میان دارندگان مدرک مهندسی فنی از جمله برق، الکترونیک، آی تی، مکانیک، متالوژی، عمران، صنایع، کامپیوتر، گرایش های مختلف مدیریت و حسابداری صورت گرفته است.

آیا امکان استخدام خانمها در شرکت صنایع فولاد خوزستان وجود دارد؟

بله این شرکت در عناوین شغلی گوناگون از جمله انجام امور دفتری و فنی از میان داوطلبان واجد شرایط خانم استخدام به عمل می‌آورد.

فرم استخدام شرکت فولاد خوزستان

https://www.ksc.ir/fa/jobrequest

آیا استخدام شرکت صنایع فولاد خوزستان در سال 1400 انجام می‌گیرد؟

هنوز هیچ اخبار رسمی مرتبط با استخدام یا برگزاری آزمون استخدامی از سوی این شرکت منتشر نشده است.

اطلاعات تماس

  • تلفن : 02141089000
  • اعتبار خبر تا تاریخ : 1401/03/12
  • موقعیت : خوزستان , اهواز

پیش نیازهای شغلی

  • پیش نیازهای شغلی : ندارد
  • وضعیت تاهل : مهم نیست
  • حقوق ماهانه : توافقی
  • تحصیلات : -

دیدگاه ها

دیدگاه شما پیش از انتشار ، توسط ناظر سایت مورد بازبینی قرار میگیرد.

برای این مطلب هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.
ذخیره پست

استانها

استخدام‌های روز