جاب یابی سایت استخدام و کاریابی ، ثبت آگهی استخدام ، آگهی و آزمون استخدامی

() ورود/ثبت نام راهنما

جاب یابی

شرایط استخدام و زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال 1400

با استفاده از لینک بالا میتوانید درخواست بررسی رزومه خود را جهت پذیرش این شغل ، به کارفرمای مربوطه ارسال نمایید.
برای ارسال رزومه خود به این کارفرما ، حتما میبایست به عنوان کارجو در سایت ثبت نام کرده باشید و حداقل یک رزومه فعال به ثبت رسانده باشید. رزومه شما توسط کارفرما بررسی شده و نتیجه به شما اعلام میشود.

تاریخ آخرین بروزرسانی : 22 خرداد 1400

آخرین اخبار آموزش و پرورش در این مطلب بروزرسانی می‌شود

استخدام آموزش پرورش در سال 1400، زمان ثبت نام و دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400، شرایط سنی استخدام و شهرهای مورد نیاز و حداقل معدل و رشته‌های لازم برای استخدام در آموزش و پرورش


استخدام 20 هزار معلم در آزمون استخدامی تیرماه 1400

وزیر آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه رای مجلس به لایحه رتبه‌بندی معلمان بی‌نظیر بود گفت: ۲۰ هزار معلم در تیرماه با برگزاری آزمون استخدام می‌شوند.

سید محسن حاجی میرزایی ظهر امروز در نشستی با مدیرکل آموزش‌وپرورش و تعدادی از معلمان اظهار داشت: نیروی انسانی در آموزش‌وپرورش قصه‌ای پر غصه است که رنج زیادی برای همگان ایجاد کرده است؛ از یکسو کسانی که در انتظار استخدام هستند بلاتکلیف و نگران وضعیت خود هستند و از طرفی مشکلاتی از سوی نیروی انسانی اعلام می‌شود که این نهاد را متحمل فشار مضاعف کرده است.

اطلاعات بیشتر در صفحه، نهمین آزمون استخدامی سال 1400


خبر 19 اردیبهشت 1400: صدور مجوز آزمون استخدام آموزش و پرورش کارنامه سبزهای سال 98 و 99

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، از صدور مجوز برای جذب حدود ۱۰ هزار داوطلب کارنامه سبز در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این ظرفیت‌های ایجاد شده بر اساس شاخصه‌های رشته، جنسیت، بومی گزینی جذب خواهند شد.
محمد وحیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نشست مشترک خود با وزیر آموزش و پرورش و معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع این وزارتخانه برای حل مشکل کارنامه سبزها، عنوان کرد: در این نشست مقرر شد، ظرفیت باقی‌مانده سهمیه‌ها بر اساس فاکتورهای رشته، جمعیت و به صورت منطقه‌ای مورد ارزیابی قرار گیرد تا نسبت به جذب هر یک از متقاضیان با لحاظ آزمون بومی اقدام شود.
نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سازمان امور استخدامی مجوز ردیف‌های استخدامی کارنامه سبزها را بر اساس شاخصه‌‎های نام برده صادر کرده و وزارت آموزش و پرورش باید بر اساس رشته، جنسیت، بومی گزینی و اخذ سهمیه منطقه مد نظر کارنامه سبزها را جذب کند.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: بر اساس مذاکرات صورت گرفته با سازمان امور استخدامی و وزارت آموزش و پرورش، پیش بینی می‌شود حدود 10 هزار کارنامه سبز از محل این مجوز، جذب آموزش و پرورش شوند.
وحیدی تصریح کرد: بر اساس جداول سازمان سنجش و کارنامه داوطلبان، مقرر شد؛ لیست پذیرفته شدگان در هر استان‌ احراز تا اگر فردی تمایل به حضور در استان و منطقه پذیرفته شده را نداشت اولویت به داوطلب بومی همان استان اعطا شود.
وی یادآور شد: هر استان به نسبت سهمیه باقی مانده، سهم خود را از جذب کارنامه سبزها دارد و این سهم برای هر استان محفوظ خواهد بود.
نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس اضافه کرد: یکی دیگر از درخواست‌های کارنامه‌ سبزها مربوط به آزمون‌ سال‌های گذشته بود که در این رابطه نیز مقرر شد وزارت آموزش و پرورش ظرفیت‌های باقی مانده از سال‌های گذشته را نیز برای جذب کارنامه سبزهای داوطلبان همان سال مورد بررسی قرار دهد. در واقع با این تصمیم ظرفیت‌های سال 99 و 98 تداخلی با یکدیگر نخواهد داشت.


خبر جدید 7 اردیبهشت،  خبر جدید از "زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش پرورش" در خرداد 1400

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آقای علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از استخدام ۵۰ هزار معلم جدید در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

علی الهیار ترکمن در جمع خبرنگاران افزود: ۲۵ هزار نفر از این معلمان از طریق کنکور سراسری و ۲۵ هزار نفر نیز از طریق "آزمون استخدامی" دانش آموختگان سایر دانشگاه‌ها به استخدام آموزش و پرورش درخواهند آمد.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: اطلاعات کمبود معلم در آموزش و پرورش را در اختیار سازمان امور اداری استخدامی قرار دادیم و در حال دریافت مجوز و اجرای روند استخدام این معلمان از این سازمان هستیم.
الهیار ترکمن افزود: ۱۰ هزار نفر از سهمیه آزمون استخدامی سال گذشته آموزش و پرورش همچنان باقی مانده است که این تعداد نیز به سهمیه استخدامی امسال افزوده شده است و افراد واجد شرایط متقاضی استخدام در آموزش و پرورش می‌توانند در آزمون استخدامی که خرداد امسال برگزار خواهد شد، شرکت کنند.

وی اضافه کرد: سال گذشته مصوبه‌ای از شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره روش‌های جذب و تامین نیرو دریافت کردیم که قرار شده کار مشترکی میان سازمان برنامه و بودجه، شورا و وزارتخانه صورت بگیرد و به مصوبه دولت تبدیل شود که در پی آن بتوانیم نیروی اداری را از نیروی آموزشی تفکیک کنیم.

الهیار درباره کمبود نیروی مشاور در مدارس نیز گفت: شیوه جذب نیروی مشاور مدارس در دستور کار وزارتخانه قرار دارد.
وی افزود: طرح رتبه بندی معلمان در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است و در صورت تصویب از فروردین امسال برای فرهنگیان مشمول رتبه بندی محاسبه خواهد شد.


درباره رشته‌های مورد نیاز آزمون استخدامی آموزش پرورش بیشتر بخوانید.


اعلام نتایج آزمون استخدام آموزش و پرورش از 23 فروردین 1400

به گفته مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش از روز دوشنبه 23 فروردین 1400 اسامی پذیرفته شدگان یک برابر ظرفیت آزمون استخدام پیمانی سال 1399 بصورت رسمی اعلام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، با عنایت به برگزاری آزمون استخدام پیمانی سال 1399 ، از سوی مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش تا پایان فروردین ۱۴۰۰ اسامی پذیرفته شدگان یک برابر ظرفیت آزمون استخدام پیمانی سال ۱۳۹۹علام می گردد.

بر این اساس، داوطلبان در صورت هر گونه ابهام درخصوص نتایج نهایی آزمون، می­توانند از طریق بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور، به نشانی: www.sanjesh.org اقدام و یا در ساعات اداری با شماره تلفن: ۴۲۱۶۳ با پیش شماره ۰۲۱ تماس بگیرند.


نتیجه آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۹۹ - خبر تکمیلی 15 فروردین 1400

مدیرکل امور اداری و تشکیلاتی آموزش و پرورش درباره زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش توضیح داد.

یارمحمد حسین بر مدیرکل امور اداری و تشکیلاتی آموزش وپرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره زمان اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش که سال گذشته برگزار شد، اظهار کرد: نتایج اولیه یک برابر ظرفیت مشخص شده است، بدین معنی که برای یک پست دو نفر انتخاب نشده است.

او ادامه داد: بعد از این مرحله فرآیند گزینش انجام می‌شود و بعد از اتمام آن نتایج نهایی مشخص خواهد شد، در شرایط کنونی نتایج اولیه برای استان‌ها ارسال شده است.

مدیرکل امور اداری و تشکیلاتی آموزش و پرورش بیان کرد: بعد از تعیین نتایج نهایی آزمون استخدامی پذیرفته‌شدگان در دوره‌های مهارت‌آموزی دانشگاه‌های شهید رجایی و فرهنگیان دوره یکساله را طی می‌کنند و بعد از آن امکان ورود به حرفه معلمی را خواهند داشت.

حسین‌بر درباره جذب نیروی انسانی جدید از طریق آزمون استخدامی جدید برای دستگاه‌های اجرایی کشور بیان کرد: برای آزمون استخدامی جدید هنور سهمیه جذب مشخص نشده است و در حال مذاکره با سازمان امور اداری و استخدامی کشور هستیم.

مدیرکل امور اداری و تشکیلاتی آموزش و پرورش تصریح کرد: بنا بر سهمیه‌ای که سازمان امور اداری و استخدامی به آموزش و پرورش اختصاص دهد اجازه جذب نیرو میسر می‌شود و هنوز این سهمیه نهایی نشده است بنابراین در مورد تعداد پذیرش نیرو فعلا تا قطعی شدن کار نمی‌توانیم اظهارنظر کنیم.

او در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا زمان برگزاری آزمون استخدامی جدید قطعی شده است یا خیر، گفت: در این مورد هم هنوز قطعیتی نداریم و احتمال می‌دهیم اواخر بهار در این مورد تصمیم‌گیری نهایی انجام شود هرچند که متولی برگزاری این آزمون نیستیم.


هر آنچه در مورد استخدام در آموزش و پرورش باید بدانید

یکی از ارگان‌های دولتی بسیار پرمتقاضی جهت اشتغال، آموزش و پرورش است و آزمون استخدامی یکی از راه‌های ورود به این نهاد دولتی است. در این مقاله قصد داریم به تمام نکات مربوط به استخدام آموزش و پرورش، آزمون ورودی استخدامی این نهاد و مزایا و معایب استخدام در آموزش و پرورش بپردازیم.

 

نحوه استخدام در آموزش و پرورش به چه صورت است

یکی از راه‌های ورود به عرصه تدریس در مدارس و استخدام شدن در آموزش و پرورش شرکت در آزمون‌های استخدامی وزارت آموزش و پرورش است. برای این کار باید ابتدا تاریخ دقیق برگزاری آزمون و شرایط حضور در آن را بدانید که معمولا به صورت گسترده از رسانه‌های جمعی نظیر روزنامه‌های کثیرالانتشار، سایت وزارت آموزش و پرورش و همچنین سایت‌های کاریابی اطلاع‌رسانی می‌شود.

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش

معمولا در آزمون استخدامی آموزش و پرورش به هر داوطلب دو دفترچه حاوی سوالات عمومی و اختصاصی داده خواهد شد. معمولا سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش از منابعی به شرح زیر استخراج می‌شوند:
- زبان و ادبیات فارسی
- ریاضی و آمار مقدماتی
- معارف اسلامی
- زبان انگلیسی عمومی
- ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت (ﻣﻬﺎرت ﻫﺎی ﻫﻔﺘﮕﺎﻧﻪ ICDL)
- اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی
- هوش و توانمندی‌های عمومی

چه رشته‌هایی می‌توانند در آزمون استخدام آموزش و پرورش شرکت کنند

یکی از ملزومات شرکت در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش آگاهی داشتن از رشته‌های مورد پذیرش در آزمون این نهاد است. تنها داوطلبانی مجاز به ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش هستند که رشته تحصیلی آن‌ها مطابق با رشته‌های مورد نیاز مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش باشند. این رشته‌ها هرساله با توجه به نیاز آموزش و پرورش به جذب دبیر متفاوت خواهد بود اما می‌توان گفت تقریبا شرح رشته تحصیلی و عنوان شغلی مورد نیاز در چند سال اخیر به شرح زیر بوده است:

استخدام آموزگاری ابتدایی (استثنایی)
 روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی (لیسانس، فوق لیسانس) – روانشناسی تربیتی گرایش کودکان استثنایی (لیسانس، فوق لیسانس) – علوم تربیتی گرایش استثنایی (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام آموزگاری ابتدایی (ابتدایی)
 آموزش ابتدایی (لیسانس، فوق لیسانس) – برنامه‌ریزی درسی (لیسانس، فوق لیسانس) – علوم تربیتی (لیسانس، فوق لیسانس) – فلسفه تعلیم و تربیت (لیسانس، فوق لیسانس) – مشاوره و راهنمایی (لیسانس، فوق لیسانس) – روانشناسی کلیه گرایش ها به‌جز روانشناسی صنعتی (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام دبیر ادبیات فارسی
 دبیری ادبیات فارسی (لیسانس، فوق لیسانس)، زبان و ادبیات فارسی کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام دبیر تربیت بدنی
معلم تربیت بدنی و علوم ورزشی (لیسانس، فوق لیسانس) – تربیت بدنی و علوم ورزشی کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام دبیر روانشناسی
مشاوره و راهنمایی (لیسانس، فوق لیسانس) – روانشناسی کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام دبیر ریاضی
دبیری ریاضی (لیسانس، فوق لیسانس) – ریاضی کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – آمار کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام دبیر زبان و ادبیات انگلیسی
دبیری زبان انگلیسی (لیسانس، فوق لیسانس) – زبان انگلیسی کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام دبیر زیست‌شناسی
آموزش علوم تجربی (لیسانس، فوق لیسانس) – زیست‌شناسی کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – میکروبیولوژی (لیسانس، فوق لیسانس) – دبیری زیست‌شناسی (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام دبیر شیمی
شیمی کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – دبیری شیمی (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام دبیر عربی
زبان و ادبیات عرب (لیسانس، فوق لیسانس) – تحصیلات حوزوی سطح 2 – تحصیلات حوزوی سطح 3 – دبیری زبان و ادبیات عرب (لیسانس، فوق لیسانس) – دبیری دینی و عربی (لیسانس، فوق لیسانس) – ادبیات عرب (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام دبیر علوم اجتماعی
جامعه شناسی کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – علوم اجتماعی کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – علوم ارتباطات اجتماعی کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – مردم شناسی (لیسانس، فوق لیسانس) – دبیری علوم اجتماعی (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام دبیر علوم تجربی
زیست‌شناسی کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – شیمی کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – فیزیک کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – دبیر علوم تجربی (لیسانس، فوق لیسانس) – دبیری زیست‌شناسی (لیسانس، فوق لیسانس) – دبیری فیزیک (لیسانس، فوق لیسانس) – دبیری شیمی (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام دبیر فیزیک
فیزیک کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – دبیری فیزیک (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام دبیر معارف اسلامی (فلسفه)
فلسفه کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – الهیات و معارف اسلامی کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام دبیری اقتصاد
برنامه‌ریزی سیستم‌های اقتصادی (لیسانس، فوق لیسانس) – علوم اقتصادی کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام دبیری تاریخ
تاریخ کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – تاریخ انقلاب اسلامی (لیسانس، فوق لیسانس) – دبیری تاریخ (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام دبیری جغرافیا
دبیری جغرافیا (لیسانس، فوق لیسانس) – جغرافیا کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – علوم زمین شناسی (لیسانس، فوق لیسانس) – ژئوفیزیک کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام دبیری جغرافیا (زمین شناسی)
علوم زمین (لیسانس، فوق لیسانس) – زمین شناسی کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – جغرافیا کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام دبیری حرفه و فن (کار و فناوری)
مهندسی مکانیک کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی مواد کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام دبیری معارف اسلامی (معارف اسلامی)
تحصیلات حوزوی سطح 2 (لیسانس) – تحصیلات حوزوی سطح 3 (فوق لیسانس) – دبیری دینی و عربی (لیسانس، فوق لیسانس) – دبیری الهیات و معارف اسلامی (لیسانس، فوق لیسانس) – درجه تخصصی 2 – حافظ ممتاز قرآن (لیسانس، فوق لیسانس) – درجه تخصصی 3 – حافظ ممتاز قرآن (لیسانس، فوق لیسانس) – الهیات و معارف اسلامی کلیه گرایش ها (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام دبیری هنر
ارتباط تصویری (لیسانس، فوق لیسانس) – تصویرسازی (لیسانس، فوق لیسانس) – معماری (لیسانس، فوق لیسانس) – معماری منظر (لیسانس، فوق لیسانس) – نقاشی (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام مراقب سلامت
بهداشت عمومی (لیسانس، فوق لیسانس) – بهداشت محیط (لیسانس، فوق لیسانس) – بهداشت مدارس (لیسانس، فوق لیسانس) – پرستاری (لیسانس، فوق لیسانس) – تغذیه (لیسانس، فوق لیسانس) – مامایی (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام مربی امور تربیتی مدارس
الهیات و معارف اسلامی کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – روانشناسی (لیسانس، فوق لیسانس) – تحصیلات حوزوی سطح 2 – تحصیلات حوزوی سطح 3 – علوم تربیتی کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – علوم قرآنی (لیسانس، فوق لیسانس) – درجه تخصصی 2 – حافظ ممتاز قرآن (لیسانس، فوق لیسانس) – درجه تخصصی 3 – حافظ ممتاز قرآن (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام مشاور واحد آموزشی
روانشناسی کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – مشاوره کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز (استادکار) چاپ
کاردانی چاپ (فوق دیپلم)
استخدام هنرآموز الکتروتکنیک (الکتروتکنیک)
مهندسی برق گرایش قدرت (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی برق گرایش کنترل (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی تکنولوژی برق گرایش قدرت و کنترل (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی تکنولوژی کنترل (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی تکنولوژی برق قدرت (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز الکتروتکنیک (مکاترونیک)
مهندسی برق کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – مکاترونیک (فوق لیسانس) – مهندسی مکانیک کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز چاپ
مهندسی چاپ (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز حسابداری
حسابداری کلیه گرایش ها (لیسان، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز زراعی و باغی
تکنولوژی تولیدات زراعی (لیسانس، فوق لیسانس) – تکنولوژی تولیدات گیاهی (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی زراعت و اصلاح نباتات (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی تولیدات گیاهی (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی کشاورزی گرایش باغبانی (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی کشاورزی گرایش زراعت و اصلاح نباتات (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی کشاورزی گرایش گیاه پزشکی (لیسانس، فوق لیسانس) – تکنولوژی تولیدات باغی (لیسانس، فوق لیسانس) – علمی کاربردی پرورش گل و گیاه زینتی (لیسانس، فوق لیسانس) – علمی کاربردی مدیریت تلفیقی آفات (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی تکنولوژی گیاه پزشکی (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز ساخت و تولید (ساخت و تولید)
مهندسی قالب سازی (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی تکنولوژی ساخت و تولید (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی ماشین ابزار (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی ساخت و تولید (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز ساخت و تولید(ماشین ابزار)
مهندسی قالب سازی (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی ساخت و تولید (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی تکنولوژی ساخت و تولید ماشین ابزار (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی تکنولوژی ساخت و تولید قالب سازی (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز ساختمان
مهندسی تکنولوژی گرایش ساختمان (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی تکنولوژی ساختمان (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی عمران گرایش عمران (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی اجرایی عمران (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی معماری و شهرسازی (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی تکنولوژی عمران گرایش عمران (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی فناوری عمران گرایش ساختمان سازی (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز سرامیک
مهندسی سرامیک کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز صنایع چوب
چوب شناسی و صنایع چوب (لیسانس، فوق لیسانس) – سازه‌های چوبی (لیسانس، فوق لیسانس) – صنایع چوب (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی صنایع چوب گرایش صنایع چوب (لیسانس، فوق لیسانس) – کارشناسی سازه‌های چوبی (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی صنایع مبلمان (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی تکنولوژی صنایع چوب و کاغذ (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی سازه‌های چوبی (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز صنایع فلزی و جوشکاری
جوشکاری ( لیسانس، فوق لیسانس ) – صنایع فلزی ( لیسانس، فوق لیسانس ) – مهندسی تکنولوژی جوشکاری ( لیسانس، فوق لیسانس ) – مهندسی مواد گرایش جوشکاری ( لیسانس، فوق لیسانس ) – مهندسی فناوری جوش ( لیسانس، فوق لیسانس )
استخدام هنرآموز طراحی و دوخت: طراحی و دوخت (لیسانس، فوق لیسانس) – طراحی لباس و خیاطی (لیسانس، فوق لیسانس) – طراحی پوشاک (لیسانس، فوق لیسانس) – تکنولوژی طراحی و دوخت (لیسانس، فوق لیسانس) – طراحی لباس (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز کامپیوتر
مهندسی کامپیوتر کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز کودک‌یاری:
بهداشت عمومی (لیسانس، فوق لیسانس) – پرستاری (لیسانس، فوق لیسانس) – علوم تربیتی گرایش آموزش و پرورش دبستانی و پیش دبستانی (لیسانس، فوق لیسانس) – علوم تربیتی گرایش روانشناسی تربیتی (لیسانس، فوق لیسانس) – علوم تربیتی گرایش مشاوره و راهنمای تحصیلی (لیسانس، فوق لیسانس) – کودکیاری گرایش مربی کودک (لیسانس، فوق لیسانس) – مربی بهداشت (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز گرافیک (انیمیشن)
تلویزیون و هنرهای دیجیتالی (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز گرافیک (گرافیک)
ارتباط تصویری (لیسانس، فوق لیسانس) – گرافیک (لیسانس، فوق لیسانس) – ارتباط تصویری و گرافیک (لیسانس، فوق لیسانس) – ارتباط تصویری – گرافیک (آموزش گرافیک) (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز ماشین‌های کشاورزی:
تکنولوژی ماشین‌های کشاورزی (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی ماشین‌های کشاورزی (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز متالورژی:
مهندسی متالورژی ریخته‌گری (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی تکنولوژی متالورژی ذوب فلزات (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی مواد و متالورژی (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی متالورژی گرایش متالورژی عمومی (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی متالورژی گرایش مواد (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی متالورژی گرایش آهن و فولاد (لیسانس، فوق لیسانس) – انتخاب و شناسایی مواد-مدلسازی (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی متالورژی گرایش ذوب فلزات (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز معدن
مهندسی معدن کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی تکنولوژی استخراج معادن زیرزمینی (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز مکانیک خودرو
مکانیک خودرو (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی تکنولوژی مهندسی خودرو (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی تکنولوژی خودرو (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز مکانیک موتورهای دریایی
مکانیک موتورهای دریایی (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی مکانیک کشتی (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی دریا گرایش کشتی سازی (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی دریا و کشتی سازی (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز ناوبری
مهندسی دریا گرایش دریانوردی (لیسانس، فوق لیسانس) – ناوبری (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی دریانوردی (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز نساجی
مهندسی نساجی کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی تکنولوژی صنایع نساجی (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز نقاشی
دبیری نقاشی (لیسانس، فوق لیسانس) – نقاشی کلیه گرایش‌ها (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز نقشه کشی عمومی (معماری)
علمی کاربردی معماری (لیسانس، فوق لیسانس) – معماری داخلی (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی معماری (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی معماری گرایش شهرسازی (لیسانس، فوق لیسانس) – مهندسی تکنولوژی معماری (لیسانس، فوق لیسانس)
استخدام هنرآموز (استادکار الکتروتکنیک):
کاردانی فنی برق قدرت گرایش توزیع، پست، انتقال (فوق دیپلم) – کاردانی فنی الکتروتکنیک گرایش تاسیسات الکتریکی (فوق دیپلم) – کاردانی فنی الکتروتکنیک گرایش برق صنعتی (فوق دیپلم) – کاردانی فنی برق و تاسیسات گرایش برق (فوق دیپلم) – کاردانی فنی الکتروتکنیک (فوق دیپلم)
استخدام هنرآموز (استادکار طراحی و دوخت)
کاردانی فنی طراحی و دوخت (فوق دیپلم) – کاردانی فنی طراحی پوشاک (فوق دیپلم) – کاردانی فنی لباس و خیاطی (فوق دیپلم)
استخدام هنرآموز (استادکار کامپیوتر)
کاردانی فنی نرم افزار کامپیوتر (فوق دیپلم) – کاردانی فنی سخت افزار کامپیوتر (فوق دیپلم) – کامپیوتر گرایش فناوری اطلاعات و ارتباطات (فوق دیپلم)
استخدام هنرآموز (استادکار الکترونیک)
الکترونیک ( فوق دیپلم ) – الکترونیک گرایش رادیو و تلویزیون (فوق دیپلم) – برق-الکترونیک و ابزار دقیق (فوق دیپلم) – الکترونیک عمومی (فوق دیپلم)
استخدام هنرآموز (استادکار ساختمان)
ساختمان گرایش ساختمان (فوق دیپلم) – ساختمان گرایش کارهای عمومی ساختمان (فوق دیپلم) – ساختمان گرایش اجرای ساختمان های بتنی (فوق دیپلم) – ساختمان گرایش نگهداری و مرمت ساختمان (فوق دیپلم)
استخدام هنرآموز (استادکار صنایع فلزی)
صنایع فلزی گرایش صنایع فلزی (فوق دیپلم) – صنایع فلزی گرایش جوشکاری (فوق دیپلم)
استخدام هنرآموز (استادکار تاسیسات)
کاردانی تاسیسات گرایش حرارتی، تهویه و تبرید، حرارت مرکزی و تهویه مطبوع، حرارتی و برودتی (فوق دیپلم)
استخدام هنرآموز (استادکارساخت و تولید)
کاردانی فنی ساخت و تولید گرایش ماشین ابزار (فوق دیپلم) – کاردانی فنی ساخت و تولید گرایش قالب سازی (فوق دیپلم)

گروه‌ها و رشته‌های شغلی در استخدام آموزش و پرورش
گروه‌ها و رشته‌های شغلی:
رشته‌های شغلی در این آزمون به سه گروه تقسیم می‌شوند که داوطلبان با توجه به رشته‌ و مقطع تحصیلی خود می‌توانند متقاضی یکی از این رشته‌های شغلی شوند:   
گروه اول: بخش استادکار که مربوط به هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش می‌باشد و دارندگان مدرک کاردانی می‌توانند با توجه به رشته تحصیلی خود متقاضی این رشته‌های شغلی شوند.
گروه دوم: بخش هنرآموز که مربوط به هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش می‌باشد و دارندگان مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌توانند با توجه به رشته تحصیلی خود متقاضی این رشته‌های شغلی شوند.
گروه سوم: بخش عمومی که مربوط به مدارس ابتدایی و متوسطه نظری می‌باشد و دارندگان مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌توانند با توجه به رشته تحصیلی خود متقاضی این رشته‌های شغلی شوند.
علاقه‌مندان شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش قبل از اقدام به ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش باید اول به دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مراجعه کرده و با دقت مندرجات آن را مطالعه کنند این عمل باعث کسب اطلاعات کافی در زمینه رشته‌ها و مشاغل مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش شده و داوطلبان را در جهت استفاده از منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش مناسب هدایت می‌کند. پس از اطمینان از داشتن شرایط و مدارک تحصیلی لازم در مقاطع تعریف شده می‌توانید به ثبت اطلاعات ثبت‌نامی در سایت ثبت نام استخدام آموزش و پرورش بپردازید.
فرآیند جذب پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون وزارت آموزش و پرورش
در حالت کلی فرآیند جذب و استخدام پذیرفته شدگان آموزش و پروش به شرح زیر خواهد بود.
 مرحله اول: انجام آزمایشات پاراکلینیکی و تکمیل پرونده استخدامی
معرفی افراد جهت انجام آزمایشات پاراکلینیکی و تکمیل پرونده استخدامی حداکثر تا پنج روز پس از انتشار اسامی واجدین شرایط دراین اطلاعیه، توسط اداره کل آموزش و پرورش استان محل خدمت صورت می¬پذیرد، براین اساس پذیرفته شدگان نهایی پس از انتشار اسامی، با در دست داشتن اصل شناسنامه، کارت ملی و کارنامه نهایی صادره از سامانه همگام، ضمن حضور در واحد امور اداری اداراه کل آموزش وپرورش استان‌ها، نسبت به اخذ معرفی نامه برای انجام آزمایشات پاراکلینیکی، گواهی عدم سوءپیشینه، سپردن تعهد خدمت محضری و... با رعایت سایر قوانین و مقررات مربوط در زمان مقرر اقدام نمایند.
مرحله دوم: دوره یکساله مهارت آموزی
دوره مهارت آموزی آزمون استخدام آموزش و پرورش به چه صورت میباشد ؟
محل مهارت آموزی دوره یکساله، براساس شغل محل پس از اعلام نتایج قطعی تعیین خواهد شد و مدت دوره یکساله مهارت آموزی جزء سنوات خدمتی محسوب نخواهد شد و صرفاً به عنوان شرط استخدام پیمانی در آموزش و پرورش میباشد. گواهی پایان دوره مهارت آموزی دارای ارزش برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی نمیباشد.
مرحله سوم: نحوه استخدام و بکارگیری
معمولا در استخدام آموزش و پرورش در سالهای گذشته  روند نحوه استخدام به این شرح بوده است:
- شرکت در دوره مهارت آموزی، موفقیت در آزمون جامع اصلح و ارائه اصل گواهی دوره یکساله مهارت آموزی، ارائه اصل گواهی مهارتهای هفتگانه(ICDL) صادره از مراکز وموسسات مورد تأیید سازمان اداری و استخدامی کشور،    ارائه اصل گواهی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم برای داوطلبان دارای دین اسلام.

شرایط عمومی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 1-داشتن تابعيت ايران
2 .اعتقاد به دين مبين اسلام يا يكی از اديان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران؛
3 .التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران؛
4 .انجام خدمت دوره ضرورت يا معافيت قانونی برای مردان؛
5 .داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانايی برای انجام كاری كه استخدام ميشوند؛
6 .عدم اعتياد به دخانيات و مواد مخدر؛
7 .نداشتن سابقه محكوميت جزايی موثر؛
8 .عدم وجود هرگونه ممنوعيت استخدام در دستگاههاي اجرايی توسط آراء مراجع قضايی و ذيصلاح؛
9 .داوطلبان استخدام نبايد جزء نيروهای بازخريد خدمت دستگاههای اجرايی و همچنين بازنشسته باشند؛
10 .به استناد ماده (94) قانون مديريت خدمات كشوری و ماده واحده قانون ممنوعيت تصدی بيش از يك شغل و پست سازمانی، كاركنانی كه تصدی يكي از پستهای سازمانی در هر يك از دستگاههای اجرايی را به صورت رسمی يا پيمانی دارا ميباشند، پس از پذيرفته شدن در امتحان مشترك فراگير در زمان استخدام، نبايد جزء مستخدمين رسمی يا پيمانی ساير دستگاههای اجرايی باشند. تبصره: مسئوليت قبول يا عدم قبول استعفای پذيرفته شده نهايی بر اساس قوانين و مقررات مربوطه توسط دستگاه اجرايی، در زمان صدور شماره مستخدم و انعقاد قرارداد پيمانی و يا صدور حكم كارگزينی، به عهده داوطلب پذيرفته شده آزمون ميباشد.
11 .داشتن حداقل بيست (20) سال تمام و حداكثر بيست و پنج (25) سال براي دارندگان مدارك تحصيلی ديپلم، حداكثر سی سال (30) براي دارندگان مدارك تحصيلي فوق ديپلم، حداكثر سی و پنج (35) سال برای دارندگان مدارك تحصيلی ليسانس، حداكثر چهل (40 (سال برای دارندگان مدارك تحصيلي فوق ليسانس و حداكثر چهل پنج (45) سال برای دارندگان مدارك تحصيلی دكتری
موارد ذیل به شرط ارائه تأییدیه معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
الف) جانبازان، آزادگان - فرزندان و همسر شهدا - فرزندان و همسر جانبازان 25 درصد و بالاتر- فرزندان و همسر آزادگان که حداقل یکسال سابقه اسارت دارند و رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه، از شرط حداکثر سن معاف می باشند.
ب) افراد خانواده معظم شهدا (شامل: پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان 5 سال.
ج) رزمندگان کمتر از شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، به میزان مدت حضور در جبهه.
د) داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در دستگاه های اجرایی از تاریخ 1357.11.22 به خدمت اشتغال و حقوق از اعتبارات دولتی دریافت داشته اند ، به میزان مدت خدمت غیررسمی آنها.
هـ ) سوابق خدمت مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی که به صورت تمام وقت اشتغال داشته اند. لازم به ذکر است محاسبه سنوات خدمت در صورت پذیرفته شدن در آزمون، تابع قوانین و مقررات مربوط خواهد بود.
 شرایط اختصاصی شرکت در آزمون استخدامی آموزش و  پرورش
این شرایط اصولا با توجه به مصوبات و مجوزهای صادر شده درباره آزمون مشخص خواهد شد و در آزمون های مختلف شرایط متنوعی دارد. شرایط ثابت در طول این سالها به شرح زیر است:
 - دارا بودن مدرک و رشته تحصیلی مربوط براساس جدول فهرست مشاغل.
- برخورداری و حسن شهرت و عامل بودن به اخلاق و شئونات معلمی براساس طرح طبقه بندی معلمان.
- الزام به رعایت کلیه شرایط اختصاصی جداول رشته های تحصیلی مجاز.
مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش
داوطلب در زمان ثبت نام باید دارای مدارک ذیل باشد:
- آخرین مدرک تحصیلی مندرج در آگهی.
- کارت ملی.
- شناسنامه
- کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت دائم (ویژه برادران).
- مدارک دال بر ایثارگری (برای داوطلبان ایثارگر).
- مدارک دال بر معلولیت برای داوطلبان معلول (ارائه گواهی معلولیت از سازمان بهزیستی).
- مدارک دال بر بومی بودن بخش امتیازات و سهمیه‌های قانونی.
تذکر مهم:

با توجه به اینکه اصل مدارک متقاضیان پس از تعیین نمرات داوطلبان در آزمون عمومی و تخصصی و قبل از انجام مصاحبه از معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت بررسی خواهد شد؛ لذا در صورتی که مدارک داوطلبان مغایر با شرایط مندرج در این آگهی و همچنین اطلاعات مندرج در فرم ثبت  نام باشد، هیچگونه حقی برای متقاضی ایجاد نخواهد کرد و در هر مرحله از آزمون (آزمون کتبی، مصاحبه و...)، اعلام نتایج اولیه و حتی در صورت پذیرش نهایی، داوطلب حذف خواهد شد و حق هیچگونه اعتراضی ندارد.

اطلاعات تماس

  • اعتبار خبر تا تاریخ : 30 اردیبهشت 1402
  • موقعیت : سراسری , سراسر کشور

پیش نیازهای شغلی

  • پیش نیازهای شغلی : ندارد
  • وضعیت تاهل : مهم نیست
  • حقوق ماهانه : توافقی
  • تحصیلات : -

دیدگاه ها

دیدگاه شما پیش از انتشار ، توسط ناظر سایت مورد بازبینی قرار میگیرد.

برای این مطلب هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.
ذخیره پست

استانها

استخدام‌های روز

بستن پنجره

برای پیشنهاد دادن رزومه خود ، ابتدا میبایست وارد سایت شوید.
چنانه پیشتر حساب کاربری خود را در جاب یابی افتتاح کرده اید ، میتوانید از طریق لینک پایین ، وارد حساب خود شوید.
اگر عضو سایت نیستید ، از لینک ثبت نام ، اقدام به نام نویسی و ساخت حساب کاربری کرده و اولین رزومه خود را به ثبت برسانید.