جاب یابی سایت استخدام و کاریابی ، ثبت آگهی استخدام ، آگهی و آزمون استخدامی

() ورود/ثبت نام راهنما

جاب یابی

شرایط ثبت نام و ورود به دانشگاه افسری امام علی در سال 1400

تاریخ آخرین بروزرسانی : 09 اردیبهشت 1400

شرایط ورود به دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش در سال

اطلاعیه: کاربران عزیز این صفحه به منظور انتشار اخبار و آگهی‌های مربوط به شرایط ثبت نام و ورود رشته های دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش ایجاد شده است و با توجه به اخبار منتشر شده مبنی بر شرایط پذیرش دانشجو در این دانشگاه این صفحه به روز خواهد شد، برای این که در زمان مناسب از اخبار منتشر شده آگاه شوید می‌توانید به صورت منظم به این صفحه سر بزنید و یا در خبرنامه سایت جاب یابی عضو شوید.

آشنایی با دانشگاه امام علی (ع) یکی از دانشگاه‌های افسری ارتش

دانشگاه افسری امام علی یکی از زیر شاخه‌های نیروهای مسلح ایران و دانشگاه علمی نظامی از دانشگاه‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران مربوط به نیروی زمینی ارتش می‌باشد که از میان داوطلبان دیپلمه و پس از موفقیت در آزمونهای علمی، ورزشی و عقیدتی در مقطع کارشناسی دانشجو می‌پذیرد.

 

بیشتر بخوانید : استخدام نیروی زمینی ارتش در سال 1400

 

لباس کار دانشجویان این دانشگاه شامل کلاه، فرنچ و شلوار استتار با ترکیب رنگ‌های سبز، سیاه و قهوه‌ای است و همچنین لباس رسمی و فرم نیروی زمینی ارتش به رنگ زیتونی به همراه واکسیل به رنگ قرمز بر روی بازوی چپ برای مراسم‌ها، تردد و برنامه صبحگاه و شامگاه عمومی دانشگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. سنوات خدمت و تحصیل هر دانشجو را می‌توان از روی درجه آکادمیک وی فهمید. دانشجویان دانشگاه افسری در حال حاضر به سه گروه سال یک، سال دو و سال سه تقسیم می‌شوند و روی سردوشی آنان هر خط نماینده یک سال می‌باشد بنابراین دانشجویان تازه‌وارد پس از اخذ سردوشی دارای یک خط روی هر کدام از شانه‌ها و در کنار آرم دانشگاه افسری که روی سردوشی آنهاست خواهند بود.

دانشجویان این دانشگاه به دلیل تمرینات و آمادگی بدنی مناسب معمولاً در مسابقات ورزشی مقام‌های برتر را در بین دانشگاه‌های نظامی و غیرنظامی کسب می‌نمایند.

 

بیشتر بخوانید : شرایط ورود به دانشگاه افسری شهید ستاری

 

دانشجویان این دانشگاه از بدو ورود، استخدام و دارای حقوق و مزایا می‌باشند.دانشجویان این دانشگاه پس از گذراندن 7 ترم تحصیلی که 6 ترم دروس علمی مصوب وزارت علوم به صورت فشرده تر و تعداد واحد بیشتر در طول ترم نسبت به سایر دانشگاه‌ها و یک ترم نظامی و همچنین گذراندن دوره‌ها و آموزشهای سخت و طاقت فرسای رزم در کوهستان، رزم در کویر، رزم در جنگل، و رزم در برف و سرمای شدید، دوره تکاور، و دوره رزم در شرایط ویژه(عملیات ویژه) و زندگی در شرایط سخت پس از دانش‌آموختگی به درجه ستوان دومی نائل شده و به یگانهای رزمی یا ستادی جهت ادامه خدمت معرفی می‌شوند. همچنین امکان ادامه تحصیل برای دانش آموختگان این دانشگاه در صورت موافقت یگان خدمتی در کلیه دانشگاه‌های کشور میسر می‌باشد.

شرایط پذیرش در دانشگاه افسری امام علی (ع)

افرادی که قصد ثبت نام دانشگاه افسری امام علی را دارند، باید آگاه باشند که زمان ثبت نام و همچنین آزمون ورودی این دانشگاه از طریق سایت ارتش جمهوری اسلام ایران به اطلاع می‌رسد. لذا دانشگاه هیچ نقشی در تعیین زمان ثبت نام و پذیرش دانشگاه افسری امام علی (ع) ندارد.

شرایط عمومی پذیرش در دانشگاه افسری امام علی (ع)

دانشگاه امام علی (ع) برای پذیرش دانشجویان خود شرایط خاصی در نظر دارد. در صورتی که متقاضیان دارای شرایط عمومی می‌باشند نوبت به بررسی شرایط اختصاصی می‌رسد، شرایط عمومی پذیریش دانشجو در دانشگاه افسری امام (ع) به شرح زیر است:

 

بیشتر بخوانید : شرایط ورود به دانشگاه علوم و فنون دریایی نوشهر


- متقاضیان باید پایبند به دین اسلام باشند.
- داشتن تابعیت جمهوری اسلامی برای داوطلبین الزامی است، داوطلبین باید یک تابعیتی باشند.
- سلامت جسمی و روانی متقاضیان باید تایید شده باشد و هیچ گونه فساد اخلاقی نداشته باشد.
- متقاضی باید اعتقاد راسخ به ولایت فقیه داشته باشد.
- محدودیت سنی برای متقاضیان حداقل 17 سال و حداکثر 22 سال می‌باشد (برای خدمت سربازی و فرزندان شهدا استثناهایی وجود دارد).
- متقاضیان رشته های خلبانی باید حداکثر 20 سال داشته باشند.
- متقاضی باید به اساس نظام جمهوری اسلامی ایران و همچنین انقلاب اسلامی ایمان داشته باشد و آمادگی هر گونه فداکاری در این راه را داشته باشد.
- در نهایت عدم وابستگی به هیچ گونه حزب و سازمانی از الزامات می باشد.
- کسانی که به عنوان عضو به ارتش جمهوری اسلامی ایران می پیوندند باید برای رزمنده شدن وارد شوند و جهت پاسداری ازاستقلال وتمامیت ارضی ونظام جمهوری اسلامی ایران آمادگی مأموریت درهرجایی راداشته باشند.
- شاخصه های تدین وانقلابی بودن اصل بوده ودر همه مراحل موردتوجه قرارمی گیرد.
- دراستخدام افراد به وجود انگیزه خدمتی ، روحیه ایثارو فداکاری توجه می گردد.
- سپردن تعهد كافي مبني بر پرداخت دو برابر هزينه هاي دوره آموزشي درصورت استعفاء و يا اخراج برابر قوانين و مقررات ارتش ج.ا.ا.
- حداقل قد براي عموم داوطلبان 165 سانتيمتر و ديد چشم براي رشته‌هاي خلباني 10/10 و براي ساير رشته‌ها حداقل 8/10 مي باشد.

شرایط اختصاصی برای پذیرش دانشگاه افسری امام علی (ع)

در صورتی که شرایط اختصاصی پذیرش دانشگاه افسری امام علی (ع) را دارید، باید بررسی کنید که آیا از شرایط اختصاصی پذیرش داوطلبان نیز برخوردار هستید یا خیر. در صورتی که شرایط اختصاصی را نیز داشته باشید، می‌توانید شانس بالایی برای پذیرش در دانشگاه امام علی (ع) را داشته باشید. برخی از شرایط اختصاصی پذیرش دانشگاه افسری امام علی (ع) عبارتند از:
- شرط معدل: در صورتی که قصد پذیرش در رشته خلبانی را دارید، باید حداقل معدل کل شما 16 و حداقل معدل کتبی 12 می باشد. بری ثبت نام در دیگر رشته‌ها، واجدین شرایط رشته‌های ریاضی فیزیک و علوم تجربی باید مدل کل دیپلم آنها حداقل 14 و رشته های علوم انسانی حداقل 16 باشد. معدل کتبی برای متقاضیان تمامی رشته‌ها باید حداقل 10 باشد. فراموش نکنید فرزندان شاهد معاف از قوانین شرط معدل می‌باشند.

 

بیشتر بخوانید : استخدام ارتش در سال 1400

 

پیش از ثبت نام از داوطلبان آزمون علمی گرفته می‌شود و معاینات پزشکی لازم انجام می‌شود. مقاومت بدنی و جسمانی آنها و همچنین صلاحیت های گزینشی آنها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.
در صورتی که در سایر دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل هستید، با ارائه برگه انصراف از تحصیل در آن مرکز عالی آموزشی، ثبت نام شما انجام خواهد شد.
داوطلبان نباید هیچ گونه تعهد خدمتی به بخش های خصوصی و دولتی داشته باشند.

در مورد ظرفیت دانشگاه افسری امام علی چه می‌دانید؟

اطلاع و آگاهی از ظرفیت دانشگاه افسری امام علی از جمله موارد مهمی است که پیش از هر گونه اقدامی برای ثبت نام در این دانشگاه باید اطلاعات به روز و موثقی را در رابطه با آن به دست آورید. شاید به جرأت بتوان گفت که اطلاع از ظرفیت دانشگاه افسری امام علی به اندازه اطلاع از شرایط جسمی پذیرش دانشگاه افسری امام علی از اهمیت برخوردار است. به هر حال شما باید بدانید که ظرفیت دانشگاه افسری امام علی چقدر است تا بدین ترتیب احتمال قبولی خود را تخمین بزنید. به فرض مثال، در صورتی که ظرفیت دانشگاه افسری امام علی پایین باشد ممکن است احتمال قبولی شما پایین برود و یا برعکس. پس هرگز از اطلاع از ظرفیت دانشگاه امام علی غافل نشوید و آن را دست کم نگیرید.

آیا ادامه تحصیل در دانشگاه امام علی مزیت‌هایی هم دارد؟

شاید این سؤال برای داوطلبان مطرح شود که آیا ادامه تحصیل در دانشگاه افسری ارتش http://jobyabi.com/news.php?p=774  با مزیت‌هایی هم همراه است یا خیر؟ پاسخ آری است. در واقع، در صورت قبولی و پذیرش در دانشگاه امام علی می‌توانند از امتیازاتی همچون دریافت کمک هزینه تحصیلی، دریافت پوشاک، تغذیه، آموزش و همین طور بهداشت و درمان رایگان، وام، بیمه عمر و خدمات درمانی بهره مند شوید. به‌علاوه، در صورت دانشجو شدن در این دانشگاه بعد از هفت ترم تحصیل امکان دریافت درجه ستوان دومی را دارید و به این مؤفقیت بزرگ نائل می‌شوید.
مزیت بعدی تحصیل در دانشگاه امام علی این است که شما دوست عزیز بعد از فارغ التحصیلی از این مرکز دانشگاهی می توانید دانشنامه کارشناسی خود را دریافت کنید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.
اولویت استخدام با بسیجیان فعال، حافظان قرآن کریم، فرزندان شهدا، جانبازان، آزادگان و نظامیان می‌باشد.

 

بیشتر بخوانید : دانشگاه‌های افسری ارتش

 

نکات تکمیلی برای ثبت نام و وورد به دانشگاه افسری امام علی (ع)

تمامی داوطلبان باید دارای حداقل قد 165 سانتی متر باشند و از دید چشمی خوبی برخوردار باشند. متقاضیان رشته های خلبانی و ناوبری باید دید چشمی ده دهم داشته باشند. اولویت استخدام با متقاضیانی است که مدارک قهرمانی کشوری و بالاتر دارند. در صورتی که آنها تاییدیه معاینات پزشکی اولیه را دریافت نکنند، به مرکز پزشکی آجا ارجاع داده می شوند تا معاینات بار دیگر بر روی آنها انجام شود.
یکی از مزیت های دانشگاه امام علی (ع) دادن کمک هزینه تحصیلی (ماهیانه) به دانشجویان می باشد. افرادی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند، فراموش نکنند که تحصیل در این مرکز، تمام وقت می باشد. یکی دیگر از مزیت‌های تحصیل در دانشگاه امام علی (ع) اعطای مدرک رسمی و معتبر تایید شده از سوی وزارت علوم می باشد؛ به طوری که با در دست داشتن آن مدرک می توانید در تمامی دانشگاه‌های کشور ادامه تحصیل دهید.

 

بیشتر بخوانید : منابع آزمون ورودی دانشگاه افسری امام علی

 

سوالات متداول

آدرس دانشگاه افسری امام علی ارتش

دانشگاه افسری امام علی واقع در خیابان امام خمینی (سپه سابق) تهران، مقابل ساختمان مجلس خبرگان (سنای پیشین) است.

منابع دانشگاه افسری امام علی ارتش جیست؟

برای اطلاع از منابع ، ضرایت و دروس تخصصی نظام قدیم و جدید آزمون ورودی دانشگاه افسری امام علی لطفا به متن مقاله مراجعه کنید

ثبت نام داوطلبان در دانشگاه افسری امام علی (ع) چگونه است؟

افرادی که قصد ثبت نام دانشگاه افسری امام علی را دارند، باید آگاه باشند که زمان ثبت نام و همچنین آزمون ورودی این دانشگاه از طریق سایت ارتش جمهوری اسلام ایران به اطلاع می‌رسد. لذا دانشگاه هیچ نقشی در تعیین زمان ثبت نام و پذیرش دانشگاه افسری امام علی (ع) ندارد.

شرایط سن برای ثبت نام در دانشگاه افسری امام علی چیست؟

محدودیت سنی برای متقاضیان حداقل 17 سال و حداکثر 22 سال می باشد (برای خدمت سربازی و فرزندان شهدا استثناهایی وجود دارد).

زمان ثبت نام دانشگاه افسری امام علی چگونه و در چه تاریخی اطلاع رسانی میشود؟

زمان ثبت نام احتمالا اوایل آذر ماه آغاز و ستاد ارتش با انتشار دفترچه ثبت نام جدول زمان بندی این آزمون را در سایت خود منتشر می کند.

شماره تلفن و کد پستی دانشگاه امام علی

صندوق پستی : 1317893471 - تلفن : 021-66955041

رشته‌های دانشگاه افسری امام علی

کلیه رشته‌ها و مقاطع تحصیلی ورود به دانشگاه امام علی در این مقاله گنجانده شده است.

سایت دانشگاه افسری امام علی

سایت اینترنتی دانشگاه به نشانی https://imamaliuniv.aja.ir

شرایط پذیرش دانشجو دانشگاه افسری امام علی (ع) در سال 1400

هنوز اطلاعات دقیقی از شرایط پذیرش دانشجو در این دانشگاه در سال 1400 منتشر نشده است، اما مطمئنا شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش دانشجو تغییرات چندانی نخواهد داشت.

اطلاعات تماس

  • اعتبار خبر تا تاریخ : 1401/12/13
  • موقعیت : سراسری , سراسر کشور

پیش نیازهای شغلی

  • پیش نیازهای شغلی : ندارد
  • وضعیت تاهل : مهم نیست
  • حقوق ماهانه : توافقی
  • تحصیلات : -

دیدگاه ها

دیدگاه شما پیش از انتشار ، توسط ناظر سایت مورد بازبینی قرار میگیرد.

برای این مطلب هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.
ذخیره پست

استانها

استخدام‌های روز