جاب یابی سایت استخدام و کاریابی ، ثبت آگهی استخدام ، آگهی و آزمون استخدامی

() ورود/ثبت نام راهنما

جاب یابی

شرایط ورود به دانشگاه افسری شهید ستاری در سال 1400

تاریخ آخرین بروزرسانی : 30 اردیبهشت 1400

شرایط ورود و راهنمای پذیرش دانشگاه افسری شهید ستاری نیروی هوایی ارتش

اطلاعیه: کاربران عزیز آخرین اخبار مبتنی بر شرایط  ورود و راهنمای ثبت نام دانشگاه افسری شهید ستاری نیروی هوایی ارتش در سال 1400 به محض انتشار توسط مراجع رسمی در این صفحه اطلاع رسانی خواهد شد، در صورتی که تمایل به ورود به این دانشگاه نظامی را دارید می‌توانید با مراجعه مداوم به این صفحه و یا با عضویت در خبرنامه سایت جاب یابی تمام اطلاعات و اخبار مربوط به این دانشگاه را رصد کنید.

آشنایی با دانشگاه شهید ستاری

دانشگاه شهید ستاری از جمله دانشکده‌های نظامی است که متقاضیان زیادی جهت ثبت نام دارد، برای این که شانس خود را در پذیرش  این دانشگاه امتحان کنید باید به شرایط و قوانین موجود برای ثبت نام آگاه باشید. در این مقاله قصد داریم شما را با جزئیات این دانشگاه از جمله معرفی کامل، شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام و همچنین پاسخ به برخی سوالات متداول آشنا کنیم.

 

بیشتر بخوانید : دانشگاه‌های افسری ارتش


دانشگاه هوایی علوم و فنون شهید ستاری با که نام اختصاری دانشگاه هوایی شهید ستاری شناخته می‌شود، همانطور که از نامش نیز مشخص است یک دانشگاه نظامی که هدف آن تامین نیروی مورد نیاز ارتش جمهوری اسلامی ایران و به خصوص نیروی هوایی نیروهای مسلح می‌باشد.
تاسیس این دانشگاه دولتی به سال 1367 برمی‌گردد. پیش از آن دانشجویان نیروی هوایی دانشگاه هوایی شهید ستاری، در دانشگاه افسری امام علی (ع) که مخصوص نیروی زمینی ارتش است، به تحصیل می‌پرداختند. دانشگاه هوایی علوم و فنون شهید ستاری در دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند.

دانشکده‌ها و رشته‌های ارائه شده در دانشگاه هوایی شهید ستاری

دانشگاه شهید ستاری در حال حاضر با هفت دانشکده فعالیت خود را در قالب دروس آموزشی و نظامی ادامه می‌دهد. این دانشکده‌ها به همراه رشته‌ها و گرایش‌های ارائه شده در آنها به شرح زیر می‌باشند.
- دانشکده پرواز: کارشناسی هوانوردی - خلبانی، کارشناسی هوانوردی - ناوبری هواپیما، کارشناسی هوانوردی - مراقبت پرواز
- دانشکده مهندسی هوافضا:کارشناسی مهندسی هوافضا، کارشناسی مهندسی نگهداری هواپیما
- دانشکده مهندسی برق: گرایش جنگال (جنگ الکترونیک) و الکترونیک و مخابرات
- دانشکده کامپیوتر:    کارشناسی مهندسی کامپیوتر (نرم‌فزار)
- دانشکده مدیریت: آموزش اداری پرسنلی، ترابری، آماد آموزش
- دانشکده خلبانی پهپاد: محل آموزش خلبانان پهباد ارتش جمهوری اسلامی
- دانشکده فناوری‌های نوین دفاعی: پدافند غیرعامل

 

بیشتر بخوانید : استخدام نیروی هوایی ارتش در سال 1400

 

شرایط لازم برای ثبت نام در دانشگاه هوایی شهید ستاری

داوطلبان پیش از ثبت نام در آزمون دانشگاه هوایی علوم و فنون شهید ستاری، باید دفترچه ثبت نام آزمون برای ورودی نیروی هوایی را به دقت مطالعه کنند، تا تمامی شرایط عمومی و اختصاصی که در مطلب پایین آورده شده است، را نیز داشته باشند.

 

بیشتر بخوانید : استخدام ارتش جمهوری اسلامی ایران

 

شرایط عمومی ورود به دانشگاه شهید ستاری به شرح زیر می باشد

متدین به دین اسلام
تابعیت : ایرانی
ایمان به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران
اعتقاد و التزام به ولایت مطلقه فقیه
آمادگی پاسداری از تمامیت ارضی و و ماموریت به هر نقطه کشور
برخورداری از روحیه ایثارگری ، فداکاری و انگیزه خدمتی
ارائه تعهد کافی مبنی بر پرداخت دو برابر هزینه های دوره های آموزشی در صورت استعفا یا اخراج
شرط سنی برای عموم داوطلبان : حداقل 16 سال تمام و حداکثر 22 سال تمام
شرط سنی برای رشته خلبانی هواپیما : حداقل 16 سال تمام و حداکثر 20 سال تمام
برخورداری از سلامت جسمانی و روانی
شرط میزان قد : 165 سانتی متر ( برای عموم )
شرط میزان بینایی برای رشته خلبانی : 10/10
شرط میزان بینایی برای سایر رشته ها : 8/10
عدم سابقه کیفری
نداشتن عضویت یا وابستگی و هواداری از احزاب ، گروه‌ ها و سازمان ‌های سیاسی
عدم سابقه فساد اخلاقی

چنانچه بعد از مطالعه شرایط ثبت نام دانشگاه هوایی ستاری 1400 حائز شرایط ثبت نام و تحصیل در این دانشگاه نبوده اید ، می توانید با مطالعه مقاله زیر شانس خود را برای استخدام در نیروی انتظامی امتحان کنید .

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه افسری شهید ستاری 1400

با توجه به این که متقاضیان از نظر موقعیت فردی و تحصیلی در شرایط متفاوتی قرار دارند شاهد بندها و تبصره های مختلفی تحت عنوان شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه افسری شهید ستاری می باشیم که در ادامه به بررسی مهم ترین بندهای این قسمت می پردازیم .

سپردن تعهد خدمتی برابر ضوابط قوانین ارتش جمهوری اسلامی
شرط معدل : حداقل 14 و معدل کتبی حداقل 10 ( برای تمام فارغ التحصیلان رشته های ریاضی و تجربی )
شرط معدل : حداقل 14 سال دوم متوسطه ( برای داوطلبان در حال تحصیل نظام جدید 6 - 3 - 3 )
شرط معدل : حداقل معدل کل 15 و حداقل معدل کتبی 12 ( برای داوطلبان رشته خلبانی )
شرط معدل: حداقل معدل کل 14 و حداقل معدل کتبی 10 ( برای داوطلبان رشته خلبانی بالگرد و پهپاد )
معافیت از شرط معدل و شرط سنی فرزندان شاهد ، جانبازان و آزادگان از کارافتاده کلی
کسب قبولی در آزمون عملی ، معاینات پزشکی ، مقاومت جسمانی و صلاحیت های گزینشی
دانشجویان سایر دانشگاه ها در صورت داشتن صلاحیت و انصراف قطعی از دانشگاه اول خود می توانند در این ثبت نام شرکت نمایند .
درجه داران رسمی و پیمانی ( بین درجات گروهبان یكمی تا استواریكمی ) می توانند پس از اخذ مجوز از نیرو یا سازمان مربوط در کنکور اختصاصی شرکت و فقط مجاز به پذیرش دردانشگاه نیرو / سازمان متبوعه خود می باشند .
عدم امکان شرکت داوطلبان دارای معافیت پزشکی
عدم امکان استخدام داوطلبان دارای اضافه خدمت سنواتی
عدم تعهد خدمتی یا استخدامی به مراکز دولتی و یا بخش خصوصی
آموزش شبانه روزی
عدم امکان شرکت داوطلبان متاهل

 

بیشتر بخوانید : شرایط ثبت نام و ورود به دانشگاه افسری امام علی

 

مصاحبه و گزینش در دانشگاه هوایی شهید ستاری

داوطلبان پس از شرکت در آزمون ورودی ارتش جمهوری اسلامی ایران در صورتی که حد نصاب نمره قبولی را کسب کنند برای انجام یکسری معاینات و مصاحبه حضوری دعوت به مصاحبه می‌شوند.
در این گزینش تست ورزشی شامل شنا، دو، بارفیکس و … ، معاینات پزشکی شامل مراجعه به پزشک دندانپزشک، پزشک چشم پزشک ، بینایی سنجی و تست کوررنگی، گوش و حلق و بینی، معاینات ارتوپدی، پزشک قلب و عروق، پوست و مو، اعصاب و روان، غدد، داخلی، اورولوژی، دادن آزمایش خون انجام می‌شود.
در صورتی که داوطلب این مراحل را با موفقیت پشت سر بگذارد، کارت پایش سلامت را دریافت می‌کند و وارد مرحله دوم گزینش یعنی مصاحبه حضوری خواهد شد. در این مصاحبه سوالات عقیدتی سیاسی، روانشناسی، اطلاعات عمومی و دیگر سوالات متداول در مصاحبه‌های دانشگاه‌های ارتش جمهوری اسلامی پرسیده می‌شود. داوطلبان برای پذیرش نهایی باید این مرحله را نیز پشت سر بگذارند.

مزایای تحصیل در دانشگاه هوایی شهید ستاری

دانشگاه هوایی علوم و فنون شهید رجایی برای پذیرفته شدگان در این دانشگاه، مزایایی را قائل می‌باشد که به شرح موارد زیر می‌باشد.
- برای دانشجویان دانشگاه هوایی شهید ستاری، ماهانه مبلغی به عنوان کمک هزینه تحصیلی پرداخت می‌شود.
- دانشجویان از پوشاک، تغذیه، درمان و آموزش رایگان بهره‌مند هستند.
- داوطلبان پس از گذراندن دوره رزم مقدماتی مشترک در لشکرک، باید به تحصیل بصورت شبانه‌روزی بپردازند.
- دانشجویان در صورتی که هفت ‌ترم تحصیلی خود را با موفقیت ‌پشت سر بگذارند به آنها درجه ستوان دومی داده می‌شود و همینطور پس از فارغ التحصیلی به آنان دانشنامه کارشناسی در رشته تحصیلیشان داده می‌شود.
- فارغ التحصيلان رشته‌های دانشگاه امام علی (ع) از خدماتی شامل کارت اعتباری حکمت، بيمه خدمات درمانی و بيمه عمر برای خود و عائله تحت تكفل و ساير خدمات رفاهی برخوردار خواهند شد.
اما از اینجا به بعد فیلترهای نزاجا فعال می‌شوند چون معاینات پزشکی شروع شده و کوچکترین مورد که دلیل قانع کننده برای اون نباشه شما حذف میگردید. شما برای ثبت نام ممکن است بسته به شهری که در آن زندگی می‌کنید مجبور شوید به شهری همجوار سفر کنید. نتایج این آزمون حدودا 3 الی 4 هفته بعد مشخص می شود بعد ازآن طبق برنامه زمانی که از طرف حوزه امتحانی به شما می‌دهند باید به تهران مراجعه کنید

مراحل پزشکی جهت ورود به دانشگاه شهید ستاری نیروی هوایی - http://jobyabi.com/news.php?p=816

 معاینات پزشکی اولیه خلبانی که توسط نزاجا و در میدان حر انجام می شود 14 مرحله است. به این صورت که فقط جنبه ی رد و قبولی اولیه دارد. معاینات خلبانی بعد از قبول شدن در مراحل اولیه و بدون توجه به نتایج تست‌های نزاجا در بیمارستان بعثت انجام می‌شود.
این مرحله که عمدتا 3 روز در تهران برگزار می شود شامل موارد زیر است:
1 - معاینات پزشکی
کارت ورود به مرحله معاینات پزشکی را دریافت می کنید و به این ترتیب به سالن معاینات پزشکی راهنمایی خواهید شد.
سالن اول
1- پس از ورود به سالن داوطلب لباس‌هایش را در آورده و به صف مراجعین به پزشک اول و دوم می‌پیوندد آنجا در صورت متعادل نبودن وزن و قد یا وجود جراحات ناشی از تیغ یا چاقو یا فاصله بین دو زانو بیش از یک عرض قنداق تفنگ یا شکستگی قسمتی از بدن فرد مردود می شود (در این مرحله سه پزشک همزمان فرد رو معاینه می‌کنند)
2- پزشک سوم: در همان سالن اول دکتر بیضه‌ها و آلات جنسی داوطلب را معاینه می‌کند اگر سابقه بیماری ms یا چسبندگی داشته باشد یا اینکه افرادی که عادت خود ارضایی دارند مردود می‌شوند .

 

بیشتر بخوانید : شرایط ورود به دانشگاه علوم و فنون دریایی نوشهر


سالن دوم
3- پزشک چهارم: داوطلب به چشم پزشک مراجعه کرده و چشم او در سه مرحله میزان دید(10/10) آستیکمات (تا 25 صدم اشکال ندارد) و کور رنگی معاینه می‌شود.
4- پزشک پنجم : دندانپزشک دندان‌ها و لثه‌های داوطلب را معاینه می‌کند در کل قانون است افرادی که بیش از 4 دندان پر شده دارند یا یک دندان کم دارند مردود شوند و اما گاه این گونه است و گاهی نه که توسط همان دکتر تشخیص داده می شود همچنین عفونت‌های دهان و دندان موجب امضا نشدن کارت فرد می‌شود.
5- پزشک ششم: قلب داوطلب را معاینه کرده و اکو می‌گیرد فشار خون او نیز گرفته می‌شود در صورت وجود بیماری قلبی و فشار خونی داوطلب مردود می‌شود.
6- پزشک هفتم: اعصاب داوطلب را می‌سنجد ( شخص ایستاده و دستان خود را رو به جلو باز نموده اینجا دکتر از او سوالاتی می پرسد در صورت لرزیدن دست‌ها بنا به تشخیص دکتر فرد از ادامه مراحل باز می‌ماند.
7- پزشک هشتم: حلق و بینی داوطلب را معاینه کرده که فقط با نظر او داوطلب پذیرفته یا رد می‌شود( از جمله مردودی‌ها افراد دارای بیماری آسم تنگی نفس و سینوزیت هستند.
8- گوش داوطلب معاینه می‌شود
نکته: از آنجایی که مراجعه کننده زیاد است و در طول همان روز بیش از 450 نفر معاینه می شوند بعضی دکترها از قبیل چشم پزشک و اعصاب و دندان شاید داوطلبانی را خیلی سخت گیرانه مردود کنند.

مرحله دوم ، تست ورزش و عقیدتی سیاسی کتبی

1- چند دور دویدن دور یک میدان بزرگ
2- شنا
3- دراز نشست
4- توانایی انجام ورزش‌های کششی (همه به نظر ناظر بستگی دارد)
مرحله آخر
آزمون یک ساعته کتبی عقیدتی سیاسی در این مرحله برگزار می‌شود.

مرحله مصاحبه ورودی به دانشگاه افسری شهید ستاری ارتش

داوطلب باید از مسائل دینی اطلاع کاملی داشته باشد. همچنین اطلاعات سیاسی نظیر شناخت وزرا شناخت رئیس جمهوری‌های گذشته و رئیس جمهور کشورهای همسایه شناخت کار سه قوه و... الزامی است سرانجام داوطلب قبول شده باید منتظر اعلام نتایج در روزنامه باشد تا نامش را به عنوان قبول شده نهایی در روزنامه ببیند.
 تست ورزش و عقیدتی و حفاظت مردودی ندارد و فقط جنبه امتیازدهی دارد. در کل هر کس از هر مرحله ( عقیدتی - حفاظت - ورزش ) نمراتی کسب می کند که مجموع آن‌ها نمره نهایی وی می شود و این نمره ملاک قبولی یا ردی خواهد بود.  
بعد از تاييد نهایی كار شما به اتمام می‌رسد و بايد منتظر جواب نهايی بمانيد كه بستگی به ظرفيت دارد يعني با تمام كردن ايم مراحل اين فرد صلاحيت ورود به دانشكده خلبانی دارد ولي اگر ظرفيت پر شده باشد ناچارا بايد در رشته‌های ديگر مثل ناوبری (كمك خلبانی ) يا مراقبت پرواز رفت.
از آنجایی که تمامی داوطلبان ورود به دانشگاه‌های افسری باید دوره آموزش نظامی را بگذرانند و بعد از آن شروع به تحصیل کنند قبول شده گان نهایی باید در محلی که از طریق مراجع مربوطه اطلاع داده می‌شود برای گذراندن این دوره اقدام کنند.
اما پس از یک استراحت کوتاه پعد از دریافت سر دوشی تحصیل در دانشگاه ستاری آغاز می شود: این دانشگاه همان طور که در بالا گفته شد در سال68 به همت سرلشگر خلبان منصور ستاری در نزدیکی مهراباد و پایگاه هوایی یکم تاسیس شد در سال 85 این دانشگاه از زیر نظر وزارت علوم خارج شد و شرط ورودی آن داشتن مدرک پیش دانشگاهی و شرکت در آزمون اختصاصی شد و از ان پس این دانشگاه به دانشگاهی کاملا نظامی تبدیل شد تا فارغ التحصیلان (کارشناسی) دیگر اجازه شرکت در آزمون کارشناسی ارشد را نداشته باشند و ملزم به ماندن حداقل 8سال وحداکثر30 سال در ارتش باشند.

 - سوالات متداول

آیا دانشگاه افسری شهید ستاری در سال 1400 پذیرش دارد؟

هنوز اخبار رسمی مبتنی بر شرایط پذیرش دانشجو در این دانشگاه در سال 1400 منتشر نشده است. به محض دریافت اخبار مربوط به پذیرش دانشجو در دانشگاه شهید ستاری این صفحه به روز می‌شود.

سایت دانشگاه شهید ستاری

نشانی سایت رسمی دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری www.ssau.ac.ir می باشد.

شرط سن ثبت نام برای دانشگاه هوایی شهید ستاری

بر اساس ضوابط اعلام شده ستاد کل ارتش شرط سنی برای رشته خلبانی هواپیما : حداقل 16 سال تمام و حداکثر 20 سال تمام است

حقوق دانشجویان دانشگاه هوایی شهید ستاری

تحصیل در این دانشگاه با استفاده از بورسیه و به صورت رایگان می باشد و دانشجویان از ابتدای ورود به دانشگاه ، مبلغی را به صورت مستمر به عنوان حقوق و کمک هزینه تحصیل در دانشگاه هوایی شهید ستاری دریافت می کنند و از سایر مزایای تحصیل در این دانشگاه مانند دریافت وام، تسهیلات ویژه و… برخوردار خواهند شد.

 آدرس دانشگاه افسری شهید ستاری

تهران، سرآسیاب مهرآباد جنوبی

رتبه لازم برابی ورود به دانشگاه هوایی شهید ستاری

رتبه لازم با توجه به عملکرد داوطلب در آزمون کتبی و درصد اخذ شده در دروس تخصصی مشخص میشود.

آیا داوطلبان متاهل می توانند متقاضی تحصیل  در دانشگاه شهید ستاری باشند ؟

بر اساس شرایط ذکر شده توسط ارتش ، داوطلبان متاهل مجاز به ثبت نام و تحصیل در این دانشگاه نیستند

رشته‌های دانشگاه شهید ستاری

دانشگاه شهید ستاری در حال حاضر با هفت دانشکده فعالیت خود را در قالب دروس آموزشی و نظامی ادامه می‌دهد. این دانشکده‌ها به همراه رشته‌ها و گرایش‌های ارائه شده در متن مقابه ارائه شده است.

راهنمای ثبت نام دانشگاه شهید ستاری

داوطلبان محترم می توانند با آگاهی از شرایط ثبت نام و شرایط پذیرش دانشگاه شهید ستاری، به راحتی مراحل ثبت نام را طی کنند ، برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

منابع آزمون دانشگاه شهید ستاری نظام قدیم و جدید

پذیرش دانشگاه هوایی شهید ستاری از میان دانش آموزان گروه ریاضی فیزیک و تجربی انجام و مواد و ضرایب آزمون توسط ارتش تعیین می شود . برای اطلاعات بیشتر لطفا روی متن روبرو کلیک کنید منابع آزمون ورودی دانشگاه شهید ستاری

سوالات آزمون دانشگاه هوایی شهید ستاری نظام قدیم و جدید

سوالات آزمون ورودی دانشگاه هوایی شهید ستاری برای داوطلبان نظام قدیم از کتاب های دوم ، سوم ، چهارم و کتاب های نظام جدید از کتاب های اول ، دوم ، سوم دبیرستان طرح می شود . سوالات دروس تخصصی برای هر رشته بصورت مجزا می باشند و سوالات دروس عمومی بصورت مشترک طرح می شوند .

اطلاعات تماس

  • اعتبار خبر تا تاریخ : 30 اردیبهشت 1402
  • موقعیت : سراسری , سراسر کشور

پیش نیازهای شغلی

  • پیش نیازهای شغلی : ندارد
  • وضعیت تاهل : مهم نیست
  • حقوق ماهانه : توافقی
  • تحصیلات : -

دیدگاه ها

دیدگاه شما پیش از انتشار ، توسط ناظر سایت مورد بازبینی قرار میگیرد.

برای این مطلب هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.
ذخیره پست

استانها

استخدام‌های روز