جاب یابی سایت استخدام و کاریابی ، ثبت آگهی استخدام ، آگهی و آزمون استخدامی

() ورود/ثبت نام راهنما

جاب یابی

استخدام بانک توسعه تعاون در سال 1400 + ثبت نام

با استفاده از لینک بالا میتوانید درخواست بررسی رزومه خود را جهت پذیرش این شغل ، به کارفرمای مربوطه ارسال نمایید.
برای ارسال رزومه خود به این کارفرما ، حتما میبایست به عنوان کارجو در سایت ثبت نام کرده باشید و حداقل یک رزومه فعال به ثبت رسانده باشید. رزومه شما توسط کارفرما بررسی شده و نتیجه به شما اعلام میشود.

تاریخ آخرین بروزرسانی : 30 اردیبهشت 1400

شرایط استخدام در بانک توسعه تعاون ، ثبت نام و آزمون استخدامی

بانک توسعه تعاون از بانک‌های دولتی ایران و زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. از جمله اهداف مهم این بانک میتوان به اشتغالزایی، کمک به توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور ذکر کرد؛ این بانک معمولا  نیروی مورد نیاز خود را از طریق برگزاری آزمون کتبی، و طی مراحل مصاحبه و گزینش و یا از طریق انتشار فراخوان دعوت به همکاری در سایت خود جذب می‌نماید.

شرایط استخدام در بانک توسعه تعاون

بانک توسعه تعاون برای استخدام کارجویان آزمون استخدامی برگزار می‌کند، برای شرکت در این آزمون کارجویان باید شرایط عمومی و اختصاصی مقتضی داشته باشند.
- داشتن تابعيت ايران
- اعتقاد به دين مبين اسلام يا يكی از اديان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران
- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران
- انجام خدمت دوره ضرورت يا معافيت قانونی برای مردان
- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانايی برای انجام كاری كه استخدام می‌شوند
- عدم اعتياد به دخانيات و مواد مخدر
- نداشتن سابقه محكوميت جزايی موثر
- عدم وجود هرگونه ممنوعيت استخدام در دستگاه‌های اجرايی توسط آراء مراجع قضايی و ذی‌صلاح
- داوطلبان استخدام نبايد جزء نيروهای بازخريد خدمت دستگاه‌های اجرايی و همچنين بازنشسته باشند
- به استناد ماده 94 قانون مديريت خدمات كشوری و ماده واحده قانون ممنوعيت تصدی بيش از يك شغل و پست سازمانی، كاركناني كه تصدی يكی از پستهای سازمانی در هر يك از دستگاه‌های اجرايی را به صورت رسمی يا پيمانی دارا می‌باشند، پس از پذيرفته شدن در امتحان مشترك فراگير در زمان استخدام، نبايد جزء مستخدمين رسمی يا پيمانی ساير دستگاه‌های اجرايی باشند.
تبصره: مسئوليت قبول يا عدم قبول استعفای پذيرفته شده نهايی بر اساس قوانين و مقررات مربوطه توسط دستگاه اجرايی، در زمان صدور شماره مستخدم و انعقاد قرارداد پيمانی و يا صدور حكم كارگزينی، به عهده داوطلب پذيرفته شده آزمون می‌باشد.
- داشتن حداقل بيست 20 سال تمام و حداكثر 25 سال براي دارندگان مدارك تحصيلي ديپلم، حداكثر 30 سال برای دارندگان مدارك تحصيلي فوق ديپلم، حداكثر 35 سال برای دارندگان مدارك تحصيلی ليسانس، حداكثر 40 سال برای دارندگان مدارك تحصيلی فوق ليسانس و حداكثر 45 سال برای دارندگان مدارك تحصيلی دكتری
تبصره 1: جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بيست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان يك سال اسارت و بالاتر، از شرط حداكثر سن معاف می‌باشند.
تبصره 2: موارد ذيل به شرط ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذيربط، به حداكثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
– پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهيد به ميزان پنج سال
– داوطلباني كه در جبهه‌ها به طور داوطلبانه خدمت نموده‌اند به ميزان حضور در جبهه و همچنين مدت زمان بستری شدن و يا استراحت پزشكی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحيت در جبهه‌ها
– ميزان مدت خدمت ضرورت
– داوطلباني كه به صورت غيررسمی و تمام‌وقت در وزارتخانه‌ها و موسسات و شركت‌های دولتی، بانك‌ها و شركت‌های تحت پوشش آنها، شركت‌های بيمه‌های دولتی، شهرداري‌ها و موسسات و شركت‌های دولتی كه شمول قانون بر آنها مستلزم ذكر نام است، موسسات و شركت‌های ملی و مصادره شده كه به نحوی از بودجه و كمك دولت استفاده می‌كنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شركت‌های تحت پوشش آنها از تاريخ 1357/11/22 به خدمت اشتغال داشته اند به ميزان مدت خدمت غير رسمی آنها.
تذكر: ملاك عمل در خصوص تاريخ فراغت از تحصيل، تاريخ فارغ التحصيلي مندرج در متن گواهينامه موقت يا دانشنامه، و در ارتباط با اتمام خدمت دوره ضرورت (تاريخ مندرج در قسمت خاتمه خدمت، كارت پايان خدمت) و همچنين در خصوص معافيت دائم (تاريخ مندرج در قسمت صدور كارت معافيت دائم) است.

مواد آزمون استخدامی بانک توسعه تعاون

آزمون استخدامی بانک توسعه تعاون در دو بخش سوالات عمومی و اختصاصی انجام می‌گیرد که منابع آن به شرح زیر است:
الف- آزمون عمومی
مواد آزمون عمومی عبارتند از:
1 .فناوری اطلاعات (مهارت‌های هفتگانه ICDL
2 .رياضی و آمار مقدماتی
3 .زبان و ادبيات فارسی
4 .معارف اسلامی
5 .زبان انگليسی ـ عمومی
6 .اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی
7 .هوش و توانمندی‌های عمومی
تبصره: اقليت‌های دينی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران از پاسخگويی به سوال‌های معارف اسلامی معاف بوده و در اين صورت نمره مكتسبه اين داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده ساير سوال‌های آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.
ب- آزمون تخصصی:
مواد آزمون تخصصی برای هر يك از مشاغل در جدول شماره 1 مشخص شده است.
تذكر: كليه سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهار گزينه‌ای با ضريب يك 1 می‌باشند. ضمناً به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، يك سوم نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد.

امتیازات و سهمیه‌های در نظر گرفته شده برای آزمون استخدامی بانک توسعه تعاون

بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده با بنياد شهيد و امور ايثارگران، جذب ايثارگران از محل سهميه‌ای استخدامی از طريق شركت در امتحان مشترك فراگير دستگاه‌های اجرايی، رقابت بين كليه داوطلبان ايثارگر در هر يك از سهميه‌های 25 درصد و 5 درصد (در هر يك از مجوزهای كلی سازمان اداری و استخدامی كشور به دستگاه اجرايی) بر اساس نمره مكتسبه در امتحان مشترك فراگير به ميزان دو برابر ظرفيت جهت معرفی به مصاحبه استخدامی و با رعايت ساز و كارهای ذيل صورت مي‌پذيرد:
1 .در فرآيند جذب و استخدام مشمولين سهميه 25 درصد ايثارگران، استخدام آنان مطابق ضوابط و مقررات جاری و با هماهنگی بنياد شهيد و امور ايثارگران صورت می‌پذيرد.
2 .با هماهنگی بنياد شهيد و امور ايثارگران، سهميه استخدامی مربوط به مشمولين سهميه 25 درصد ايثارگران در دفترچه امتحان مشترك فراگير مشخص و از سهميه ساير داوطلبان مجزا گرديده است و داوطلبان ايثارگر تأييد شده مشمول اين سهميه، براي اعمال سهميه مذكور صرفاً بايد شغل محل‌های مشخص شده در سهميه ايثارگران 25 درصد را انتخاب نمايند. ضمناً اين سهميه قابل تخصيص به ساير داوطلبان نبوده و در صورت عدم تكميل، باقيمانده سهميه فوق‌الذكر محفوظ خواهد ماند.
3 .ايثارگران متقاضی بهره‌مندی از سهميه استخدامی 25 درصد موضوع ماده (21) قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران براي ثبت نام و بهره‌مندی از سهميه مزبور، لازم است ابتدا اطلاعات خود را در سيستم سجايا (سيستم جامع اطلاعات يكپارچه ايثارگران) ثبت نموده و توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران تأييد گردد و در صورت عدم تأييد بنياد مذكور مجاز به انتخاب شغلمحلهاي مشخص شده برای سهميه ياد شده نمي‌باشند.
4 .جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بيست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان يك سال اسارت و بالاتر از شرط حداقل معدل و حداكثر سن معاف می‌باشند.
5 .كسب حد نصاب نمره امتحان مشترك فراگير برای مشمولين سهميه 25 و 5 درصد ايثارگران تا سقف سهميه الزامی نمی‌باشد. بديهی است در صورتی كه ايثارگران موضوع اين سهميه‌ها در شغل محلهای سهميه آزاد شركت نمايند كسب حد نصاب نمره امتحان در شغل مربوط الزامی است.
تبصره: بر اساس تبصره 3 ماده 21 قانون جامع ايثارگران، كليه ايثارگران مشمول سهميه‌های 25 و 5 درصد متقاضی استخدام در ادارات آموزش و پرورش و وزارت علوم تحقيقات و فناوری بايستی حداقل هشتاد درصد حدنصاب علمی آخرين نفر پذيرفته شده را كسب نمايند.
6 .آن دسته از فرزندان شاهد، جانبازان از كار افتاده كلی، آزادگان از كار افتاده كلي و فرزندان آنان كه علاوه بر سهميه 25 درصد ايثارگران با كسب حد نصاب قبولي و رعايت ترتيب نمرات مكتسبه در سهميه آزاد پذيرفته ميشوند، ميتوانند همانند ساير فرزندان شاهد، جانبازان و آزادگان از شرط معافيت حداقل معدل و حداكثر سن بهره مند گردند.
7 .سهميه استخدامي مربوط به مشمولين سهميه 5 درصد ايثارگران در دفترچه امتحان مشترك فراگير مشخص و از سهميه ساير داوطلبان مجزا گرديده است و داوطلبان ايثارگر برای اعمال سهميه مذكور صرفاً بايد شغل محل‌های مشخص شده در سهميه ايثارگران 5 درصد را انتخاب نمايند. ضمناً اين سهميه قابل تخصيص به ساير داوطلبان نبوده و در صورت عدم تكميل، باقيمانده سهميه فوق الذكر محفوظ خواهد ماند.
8 .استخدام مازاد بر سهميه استخدامی (25 درصد و 5 درصد) ايثارگران در صورت كسب حد نصاب آزمون، از طريق رقابت با داوطلبان سهميه آزاد در صورت وجود ظرفيت و جنسيت متناسب، صرفاً در مرحله معرفی افراد برای بررسی مدارك و تا قبل از مرحله مصاحبه استخدامی در همان شغل محل جنسيت صورت می‌پذيرد.

تذكر :

1 .معرفی نهايی ايثارگران در سهميه استخدامی مربوط به آنها صرفاً از ميان آن دسته از ايثارگران واجد شرايطی خواهد بود كه سهميه ثبت نامی و شركت در آزمون كتبی آنان در سهميه ايثارگران صورت گرفته باشد.
2 .در صورتی كه داوطلب ايثارگری براساس نمره فضلی در آزمون كتبی در رقابت با داوطلبان سهميه آزاد در همان شغل محل جنسيت به عنوان داوطلب آزاد معرفی شده باشد، ساير مراحل آزمون و فرآيند استخدام خود را به عنوان داوطلب سهميه آزاد ادامه خواهد داد.
ب) سهميه معلولين:
جذب معلولين مورد تأييد سازمان بهزيستی كشور، از محل سهميه استخدامی (3 درصد قانون جامع حمايت از معلولان) صرفاً از طريق شركت در امتحان مشترك فراگير، كسب حد نصاب و رقابت بين كليه داوطلبان معلول در همان شغل محل بر اساس نمره مكتسبه در امتحان مشترك فراگير (به ميزان حداكثر دو برابر ظرفيت جهت معرفی به مصاحبه استخدامی) و با رعايت ساز و كارهای ذيل صورت می‌پذيرد:
1 .سهميه استخدامی مربوط به مشمولين سهميه 3 درصد معلولين مورد تأييد سازمان بهزيستی كشور در دفترچه امتحان مشترك فراگير مشخص و از ساير سهميه‌های استخدامی مجزا گرديده است. داوطلبان معلول تأييد شده مشمول اين سهميه، براي اعمال سهميه مذكور صرفاً بايد شغل محل‌های مشخص شده در سهميه معلولان را انتخاب نمايند. ضمناً اين سهميه قابل تخصيص به ساير داوطلبان نبوده و در صورت عدم تكميل، باقيمانده سهميه فوق‌الذكر محفوظ خواهد ماند.
2 .معلولين بايد توانايی لازم برای انجام كاری كه جهت آن استخدام می‌شوند را داشته باشند.
3 .بر اساس ماده 5 آيين نامه شماره 88384/44178 مورخ 22/ 04/ 1389 وزيران عضو كميسيون امور اجتماعی و دولت الكترونيك، استخدام معلولان به شرط آنكه به تشخيص سازمان بهزيستی كشور، معلوليت آنان مانع از مأموريت كاری آنها نباشد، بلامانع می‌باشد.
4 .استخدام مازاد بر سهميه استخدامی 3 درصد معلولين از طريق رقابت با داوطلبان سهميه آزاد در صورت وجود ظرفيت و جنسيت متناسب در همان شغل محل جنسيت صورت می‌پذيرد.
تذكر :
1 .معرفی نهايی معلولين در سهميه استخدامی مربوط به آنها صرفاً از ميان آن دسته از معلولين واجد شرايطی خواهد بود كه سهميه ثبت نامی و شركت در آزمون كتبی آنان در سهميه معلولين صورت گرفته باشد.
2 .در صورتی كه داوطلب معلول براساس نمره فضلی در آزمون كتبی در رقابت با داوطلبان سهميه آزاد در همان شغل محل جنسيت به عنوان داوطلب آزاد معرفی شده باشد، ساير مراحل آزمون و فرآيند استخدام خود را به عنوان داوطلب سهميه آزاد ادامه خواهد داد.

مراحل استخدام در بانک توسعه و تعاون

اولین مرحله برای استخدام در این بانک شرکت در آزمون استخدامی بانک توسعه و تعاون است.
بر اساس دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه‌های اجرايی منضم به بخشنامه شماره 200/93/9757 مورخ 93/07/19 و اصلاحيه آن به شماره 1172660 مورخ 96/02/26 سازمان اداري و استخدامی كشور، ساير مراحل استخدامی به شرح زير صورت می‌پذيرد:
الف) تعيين حدنصاب:
معرفی داوطلبان جهت انجام ساير مراحل استخدامی، منوط به كسب حد نصاب در آزمون كتبی بوده و انتخاب افراد پذيرفته شده بر اساس ترتيب نمرات مكتسبه، سهميه‌های قانونی و با رعايت ساير قوانين و مقررات جاری، مطابق قواعد زير می‌باشد:
پس از برگزاری امتحان مشترك فراگير، نمرات داوطلبان به تفكيك حيطه‌های عمومی و تخصصی محاسبه و حد نصاب، معادل
كسب حداقل  50 درصد امتياز مكتسبه توسط نفر اول با ارزش وزنی 40 درصد برای حيطه عمومی و 60 درصد برای حيطه تخصصی در هر شغل محاسبه و مبنای ساير مراحل معرفی داوطلبان قرار می‌گيرد.
تذكر:
1 -داوطلبان فاقد حد نصاب، از ادامه ساير مراحل استخدامی حذف و صرفاً كارنامه آزمون كتبی از طريق سامانه امتحانات جهت اطلاع برای آنها قابل مشاهده خواهد بود.
2 -كسب حد نصاب در امتحان مشترك فراگير، هيچگونه حق استخدامي ايجاد نمی‌كند و معرفی افراد به ترتيب نمره مكتسبه آنان، از ميان داوطلبانی كه حدنصاب را كسب نموده‌اند، صورت می‌پذيرد.
ب) انتخاب و اعلام ليست چند برابر ظرفيت جهت بررسی مدارك از بين دارندگان حدنصاب:
انتخاب افراد چند برابر ظرفيت جهت بررسی مدارك از بين داوطلبانی كه حد نصاب را كسب نموده‌اند، بر اساس نمره مكتسبه آنان و با در نظر گرفتن سهميه‌های قانونی به تعداد چند برابر ظرفيت پذيرش در هر شغل محل جنسيت و به ترتيب نمرات فضلی صورت می‌پذيرد.

تذكر مهم:

با توجه به اينكه، دستگاه‌های استخدام كننده مدارك متقاضيان معرفی شده چند برابر ظرفيت را پس از تعيين نمرات داوطلبان در آزمون عمومی و تخصصی بررسی خواهند نمود، لذا در صورتی كه مدارك داوطلبان و همچنين اطلاعات خود اظهاری داوطلب در تقاضانامه ثبت نامی، مغاير با شرايط مندرج در اين آگهی باشد، برای داوطلب حقی ايجاد نخواهد كرد و داوطلب از ادامه فرآيند جذب و استخدام حذف شده و حق هيچگونه اعتراضی ندارد.
ج) انتخاب و اعلام ليست دو يا سه برابر ظرفيت جهت انجام مصاحبه استخدامی از بين تأييدشدگان مرحله بررسی مدارك:
انتخاب افراد دو يا سه  برابر ظرفيت در هر شغل محل (در صورت وجود داوطلب واجد شرايط) جهت انجام مصاحبه های استخدامی صرفاً از بين داوطلبانی كه مدارك آنان توسط دستگاه اجرايی مورد بررسی و تأييد قرار گرفته است، بر اساس نمره مكتسبه اين افراد در هر يك از آزمونهاي كتبی (حيطه های عمومی و تخصصی) با در نظر گرفتن سهميه‌های قانونی، به تعداد دو برابر ظرفيت در سهميه‌های ايثارگران و معلولين وسه برابر ظرفيت در سهميه آزاد صورت می‌پذيرد.
د) معرفی به گزينش:
1) پس از برگزاری مصاحبه استخدامی، معرفی افراد به گزينش بر اساس مجموع نمره كل نهايی آنان با وزن 70درصد براي آزمون های كتبی (حيطه‌های عمومی و تخصصی) و 30 درصد برای مصاحبه استخدامی و با در نظر گرفتن سهميه‌های قانونی به تعداد يك برابر ظرفيت پذيرش (نفر اصلی) خواهد بود.
2) در صورت عدم برگزاری مصاحبه استخدامی، انتخاب نفر اصلی صرفاً بر اساس ترتيب نمره مكتسبه اين افراد و با در نظر سهميه‌های قانوني برابر ظرفيت پذيرش در هر شغل محل جنسيت صورت می‌پذيرد.

چه رشته‌هایی شانس استخدام در بانک توسعه تعاون را دارند؟

مشخصات رشته‌های استخدامی با توجه به الزام و نیاز بانک در زمان استخدام مشخص می‌شود اما معمولا رشته‌های زیر شانس بیشتری برای حضور در آزمون‌های استخدامی بانک‌ها را دارا هستند:
- مدیریت : کلیه گرایش‌ها
- حسابداری: کلیه گرایش‌ها
- ریاضی: کلیه گرایش‌ها
- اقتصاد: کلیه گرایش‌ها
- مدریت کسب و کار
- بانکداری
- آمار: کلیه گرایش‌ها
- مهندسی فناوری اطلاعات
- علوم کامپیوتر : کلیه گرایش‌ها
- مهندسی صنایع: کلیه گرایش‌ها
- حقوق: کلیه گرایش‌ها

شرایط سنی شرکت در آزمون استخدامی بانک توسعه تعاون چیست؟

طبق شرایط اعلامی در آخرین آگهی استخدامی بانک توسعه تعاون افراد دارای حداكثر سی و پنج سال برای دارندگان مدارک تحصیلی ليسانس، حداكثر چهل سال برای دارندگان مدارک تحصيلی فوق ليسانس مجاز به شرکت در آزمون استخدامی می‌باشند.
آخرین آزمون استخدامی بانک توسعه تعاون مربوط به چه زمانی است؟
آخرین آزمون استخدامی این بانک در شهریور ماه سال 99 صورت گرفته و اطلاعاتی که در این مقاله ارائه شده است با توجه به آخرین شرایط اعلام شده از سوی بانک گردآوری شده است.

شرایط استخدام در بانک توسعه تعاون در سال 1400 چیست؟

هنوز هیچ خبر رسمی مربوط به فراخوان استخدامی این بانک در سال آینده وجود ندارد.
چگونه می‌توان از آخرین اخبار رسمی استخدام در بانک توسعه تعاون باخبر شد؟
معمولا خبرهای استخدام در نهادهای دولتی و بانک ها در تمام رسانه‌های جمعی منتشر می‌شود. برای دسترسی به آخرین و به روز ترین اخبار استخدامی بانک ها و نهادهای دولتی در خبرنامه سایت جاب یابی عضو شوید.

اطلاعات تماس

  • اعتبار خبر تا تاریخ : 30 اردیبهشت 1402
  • موقعیت : سراسری , سراسر کشور

پیش نیازهای شغلی

  • پیش نیازهای شغلی : ندارد
  • وضعیت تاهل : مهم نیست
  • حقوق ماهانه : توافقی
  • تحصیلات : -

دیدگاه ها

دیدگاه شما پیش از انتشار ، توسط ناظر سایت مورد بازبینی قرار میگیرد.

برای این مطلب هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.
ذخیره پست

استانها

استخدام‌های روز

بستن پنجره

برای پیشنهاد دادن رزومه خود ، ابتدا میبایست وارد سایت شوید.
چنانه پیشتر حساب کاربری خود را در جاب یابی افتتاح کرده اید ، میتوانید از طریق لینک پایین ، وارد حساب خود شوید.
اگر عضو سایت نیستید ، از لینک ثبت نام ، اقدام به نام نویسی و ساخت حساب کاربری کرده و اولین رزومه خود را به ثبت برسانید.