جاب یابی سایت استخدام و کاریابی ، ثبت آگهی استخدام ، آگهی و آزمون استخدامی

() ورود/ثبت نام راهنما

جاب یابی

استخدام بانک ملی در سال 1400

هرآنچه در مورد استخدام در بانک ملی باید بدانید

کارجویان عزیز ، اخبار استخدامی بانک ملی ایران اعم از تاریخ استخدام ، آزمون های استخدامی و سوالات تخصصی بانک ملی پس از انتشار توسط بانک بصورت فوری در این صفحه برای استحضار شما عزیزان بروزرسانی میشود ، برای اطلاع از اخبار و تاریخ دعوت به همکاری بانک ملی ایران لطفا به صورت متناوب به سایت جاب یابی سر بزنید و یا با عضویت در خبرنامه سامانه ، اخبار پس از انتشار برای شما ارسال خواهد شد.

بانک ملی یکی از بانک‌هایی است که متقاضیان زیادی جهت استخدام دارد. بنابراین داشتن آگاهی لازم از شرایط و ضوابط استخدام در بانک ملی به شما کمک می‌کند تا در این راه موفق‌تر عمل کنید. معمولا استخدام در بانک ملی ضوابط خاصی دارد از جمله شرط حداقل معدل برای شرکت در آزمون استخدامی یا تحصیل در برخی رشته‌های خاص و ... از آن جمله است. در این مقاله سعی می کنیم شما را با نکات مهم، منابع آزمون استخدامی بانک ملی، شرایط ثبت نام آزمون بانک و ... آشنا کنیم.

شرایط استخدام بانک ملی

استخدام در بانک ملی شرایط و ضوابط خاص خود را دارا است. برای این که بتوانید در آزمون استخدامی این بانک شرکت کنید باید دارای حداقل معدل مشخصی باشد و همچنین در رشته‌های تحصیلی مورد نیاز این بانک تحصیل کرده باشید. معمولا برای دسترسی آسان و سریع به تاریخ ثبت نام آزمون بانک ملی و یا شرایط استخدامی بهتر است به صورت منظم در حال پیگیری اخبار مربوط به آن باشید.

اخبار مربوط به استخدام بانک ملی را می‌توانید در سایت‌های بازاریابی و اخبار استخدامی، روزنامه‌های کثیرالانتشار و همچنین اخبار رسانه‌ها دنبال کنید.  معمولا شرایط استخدام و پذیرش در بانک ملی به دو گروه شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم می‌شود.
اهمیت آگاهی از شرایط استخدامی بانک ملی زمانی مشخص می شود که شما در صورت نداشتن شرایط لازم نمی‌توانید در آزمون ثبت نام کنید، بنابراین بهتر است با بررسی دقیق این شرایط در سالهای گذشته خود را برای آزمون جدید استخدامی بانک ملی آماده کنید.

شرایط عمومی استخدام در بانک ملی

معمولا شرایط عمومی استخدامی در بانک ملی ثابت است و گاهی ممکن است برخی از مفاد آنها تغییر کند. طبق آخرین آگهی استخدام بانک ملی شرایط عمومی استخدام بانک ملی برای داوطلبان به شرح زیر است:
- تدین به دین مبین اسلام
- تابعیت ایران
- صحت و سلامت بدنی و روحی و عدم ابتلا به بیماری های خاص
- حداقل معدل لازم برای استخدام در بانک ملی در مقاطع مختلف تحصیلی معدل 14 تمام است.
- انتخاب محل خدمت در بانک ملی بر عهده متولی استخدام است که بعد از استخدام قطعی در بانک ملی مشخص می‌شود.
تبصره: معمولا بعد از ده سال خدمت در منطقه مشخص شده شما می‌توانید درخواست انتقال دهید.
- گذراندن خدمت سربازی برای آقایان یا داشتن کارت معافیت از خدمت
- معمولا شرایط سنی خاصی برای داوطلبین در نظر گرفته می شود که متناسب با مدرک تحصیلی داوطلبین است. به طور مثال حداقل سن برای داوطلبین آزمون استخدامی بانک ملی با مدرک کارشناسی 40 سال تمام است.

شرایط اختصاصی استخدام بانک ملی ایران

باید بگوییم که شرایط اختصاصی استخدام در بانک ملی با توجه به نیازهای بانک ملی تغییر می‌کند بنابراین نمی‌توان به صورت قطعی در این مورد اطلاعاتی را پیش از انتشار آگهی مشخص کرد.

چه رشته های تحصیلی در بانک ملی استخدام می‌شوند

رده ها و عناوین شغلی هر بار بسته به شرایط و نیازهای بانک ملی تغییر می کند، اما اگر علاقمند به استخدام در بانک هستید می توانید در رشته های مدیریت، حسابداری، اقتصاد و آمار و رشته های مرتبط در این زمینه تحصیل کنید.

آشنایی با سوالات استخدامی بانک ملی

معمولا در روز آزمون استخدامی بانک ملی دو دفترچه شامل سوالات عمومی و سوالات تخصصی در اختیار کارجویان قرار میگیرد. منابع مطالعاتی آزمون نیز مثل کنکور دانشگاه مشخص است و می‌توانید آنها را قبل از شرکت در آزمون مطالعه کرده و به تبحر و تسلط کافی دست پیدا کنید.
معمولا سوالات عمومی آزمون شامل سوالات دین و زندگی، اطلاعات عمومی و روانشناسی می‌شود و سوالات تخصصی نیز در حوزه بانکداری، آمار و اقتصاد خواهد بود.
منابع مختلفی وجود دارد که از طریق آنها می‌توانید به نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی دست پیدا کنید و با مطالعه آنها به مهارت و تسلط کافی دست پیدا کنید.

مصاحبه و گزینش نهایی در استخدام بانک ملی

بعد از قبولی در آزمون  و اعلام نتایج آزمون استخدامی بانک ملی نوبت به مرحله بعدی یعنی مصاحبه شغلی می‌رسد. این مصاحبه یکی از مهمترین مراحل استخدام در بانک است، بنابراین باید سعی کنید برای این کار آمادگی لازم را داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با این سوالات نیز می‌توانید به منابعی که وجود دارد مراجعه کرده و با نحوه پرسش‌ها و زمینه سوالات آشنا شوید. اما مطمئنا بخش اعظمی از این سوالات به مباحث عقیدتی و روانشناختی مربوط می‌شود.

مراحل معاینات پزشکی استخدام بانک ملی

بعد از قبولی و طی مراحل اعلام شده نوبت به مراحل معاینات پزشکی می رسد، همانطور که بالاتر نیز اشاره کردیم یکی از شرایط عمومی استخدام در بانک ملی داشتن صحت و سلامت بدنی و روحی است و به همین دلیل برای احراز این شرط بعد از قبولی در آزمون استخدامی و مصاحبه برای انجام معاینات پزشکی به مراکز مورد تایید بانک معرفی می شوید تا از نظر صحت و سلامت بدنی و روحی مورد آزمایش قرار گیرید. یکی از آزمایشات در این مرحله آزمایش عدم اعتیاد است که نقش مهمی در پذیرفته شدن یا نشدن داوطلبان خواهد داشت.

آخرین آزمون استخدامی بانک ملی

آخرین آزمون استخدامی بانک ملی مربوط به سال 97 می شود و از آن زمان تا کنون هنوز هیچ آزمون استخدامی برگزار نشده است. ممکن است در سال جدید اخبار استخدامی از این بانک بشنویم، در هرصورت توصیه ما به کارجویان عزیز این است که با دقت و پیگیری در منابع معتبر به دنبال اخبار استخدامی بانک ملی در سال 1400 باشند.


درج آگهی استخدام رایگان

آموزش نوشتن رزومه کاری

اطلاعات تماس

  • اعتبار خبر تا تاریخ : 1402/10/20
  • موقعیت : سراسری , سراسر کشور

پیش نیازهای شغلی

  • پیش نیازهای شغلی : ندارد
  • وضعیت تاهل : مهم نیست
  • حقوق ماهانه : توافقی
  • تحصیلات : -

استانها

استخدام‌های روز