جاب یابی سایت استخدام و کاریابی ، ثبت آگهی استخدام ، آگهی و آزمون استخدامی

() ورود/ثبت نام راهنما

جاب یابی

مراحل استخدام و گزینش در سپاه + زمان استخدام

با استفاده از لینک بالا میتوانید درخواست بررسی رزومه خود را جهت پذیرش این شغل ، به کارفرمای مربوطه ارسال نمایید.
برای ارسال رزومه خود به این کارفرما ، حتما میبایست به عنوان کارجو در سایت ثبت نام کرده باشید و حداقل یک رزومه فعال به ثبت رسانده باشید. رزومه شما توسط کارفرما بررسی شده و نتیجه به شما اعلام میشود.

مراحل استخدام، گزینش و زمان استخدام سپاه برای بانوان و آقایان

نحوه استخدام در سپاه، به جرات میتوان گفت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از محبوب‌ترین نهادهای نظامی در ایران است که متقاضیان زیادی جهت استخدام دارد. "استخدام در سپاه" دارای نکات و شرایط مهمی است که دانستن آنها به متقاضیان استخدام در این نهاد انقلابی کمک می‌کند تا فرصت و شرایط بهتری برای استخدام داشته باشند.

مراحل استخدام در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

مراحل استخدام در سپاه بیشتر به صورت گزینشی است، به این معنا که آزمون ورودی برای علاقمندان به استخدام در این ارگان برگزار نمی شود. معمولا از افراد دارای صلاحیت برای استخدام در سپاه و احراز یکی از عناوین شغلی از جمله شغل نظامی، کارمندی و یا مشترک برای اشتغال در سپاه پاسداران استفاده می‌شود.

اگر شرایط عمومی استخدام در سپاه را مطالعه کنید متوجه خواهید شد که داشتن شرایط تحصیلی یا تخصصی مورد نیاز یکی از شرایطی است که به آن پرداخته شده است. به این معنا که هر زمان برای گزینش افراد مورد نیاز، در تخصص‌هایی که نیاز این ارگان است اقدام می‌شود.

برای استخدام در سپاه پاسداران شرایطی با  عنوان شرط معدل وجود ندارد، اما استخدام در رده‌های مختلف شغلی منوط به تایید صلاحیت متقاضی توسط هیأت مرکزی گزینش است.

معمولا واجدین شرایط استخدام سپاه برای شرکت در دوره‌های آموزشی معرفی می‌شوند. بعد از طی دوره آموزشی این هیأت مرکزی گزینش است که از میان واجدین شرایط نیروهای اصلی را گزینش  می‌کند.

مراکز آموزشی سپاه

مراکز آموزشی سپاه پاسداران

مراکز آموزشی سپاه پاسداران که داوطلبین احراز شرایط عمومی باید در آن شرکت کنند شامل موارد زیر است:

- دبیرستان‌ها و هنرستان های سپاه
- آموزشگاه‌های نظامی
- دانشکده‌‌های علوم و فنون نیرو ها
- دانشکده علوم استراتژیک سپاه
- دانشکده فرماندهی و ستاد سپاه
- دانشکده علوم و فنون نیروها از لحاظ علمی به دانشگاه امام حسین (ع) وابسته بوده و توسط نیروها اداره می‌شود.
- دانشکده عقیدتی – سیاسی و سایر مراکز آموزش رسته‌ای عقیدتی – سیاسی سپاه زیر نظر حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه اداره‌ می‌شود.

دوره آموزش عمومی پاسداری با مدرک سیکل

دوره عمومی پاسداری برای پرسنل کادر ثابت نظامی با مدرک تحصیلی پایان دوره راهنمایی، شش ماه در آموزشگاه نظامی است. دوره عمومی آموزش عمومی پاسداری با مدرک تحصیلی فوق دیپلم و بالاتر به مدت سه سال در دانشگاه امام حسین (ع) تشکیل می شود. این دوره برای پرسنلی که دارای مدرک دیپلم استخدام می شوند در طول دوره‌های علوم پایه یا دانشکده علوم و فنون نیروها برگزار می شود. با این حال هیچ شرط معدلی برای استفاده از این دوره‌های آموزشی در سال‌های گذشته ذکر نشده است.

دوره آموزش تخصصی تکمیلی در سپاه پاسداران

دوره آموزش تخصصی تکمیلی همان طور که از نامش پیداست برای تکمیل دوره تخصصی آموزش سپاه انجام می شود که به مدت 6 ماه پرسنل کادر ثابت نظامی در دانشگاه علوم و فنون به آموزش می پردازند.

این دوره باید طوری تشکیل شود که کلیه پرسنلی که درجه رزم آوری یکم دارند بتوانند در این دوره شرکت کنند.

زمان استخدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

زمان استخدام سپاه پاسداران هر سال به مدت محدود از سوی سپاه پاسداران اعلام می‌شود. اخبار استخدامی این سازمان عموما در جراید کثیرالانتشار و سایت‌های استخدامی منتشر می شود و استخدام افراد با مدارک تحصیلی دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای سمت‌های مختلف شغلی، کادر اداری، افسری، هم رزم و … انجام می‌گیرد.

نحوه استخدام در سپاه پاسداران

جذب نیروی انسانی در سپاه پاسداران از طریق سیستم عضویاب انجام می شود. داوطلبان به این منظور باید پایگاه سپاه در منطقه سکونت خود مراجعه کنند تا شرایط و صلاحیتشان توسط عضویاب تایید شود. داوطلبان پس از تایید صلاحیت و جذب در سپاه، موظف به گذراندن دوره تربیت پاسداری در دانشکده افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) هستند. به این ترتیب باید گفت که استخدام شدن در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به هیچ آزمون استخدامی یا موارد مشابهی وابستگی ندارد.

شرایط استخدام در سپاه پاسداران برای بانوان

شرایط استخدام سپاه برای بانوان با مدرک دیپلم و بالاتر

برای بانوان علاقمند به اشتغال در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز شرایط استخدام مهیا است، اما شرایط استخدام با دیپلم در سپاه برای زنان با مردان متفاوت است و استخدام آن‌ها به شرایط همسران و محل خدمت آنان بستگی دارد البته شرایط عمومی استخدام زنان با مردان برای استخدام در سپاه یکسان است. بانوانی که دارای مدرک دیپلم و یا بالاتر از دیپلم هستند، با داشتن شرایط استخدام، می توانند نسبت به استخدام سپاه پاسداران اقدام نمایند. این شرایط شامل موارد زیر خواهد بود:

- حداقل قد 160 سانتی متر
- تحقیقات محلی که توسط سپاه در مورد متقاضی انجام می‌شود.

استخدام و گزینش در سپاه

شرایط آگهی استخدامی سپاه بر اساس موقعیت شغلی متفاوت است. برای ورود به سپاه علاوه بر شرایط عمومی که بالاتر ذکر شد باید تابعیت جمهوری اسلامی شخص متقاضی نیز تایید شود. در صورتی که داوطلب از پرسنل بسیج ویژه باشد یا پیمانی شامل حداکثر سن نخواهد بود  و اگر محصل باشد از حداقل سن مستثنی خواهد بود.  برای استخدامی سپاه در شرایط مساوی اولویت ایثارگران و خانواده‌های درجه یک وجود دارد. برای استخدام سپاه یک نهاد هیات مرکزی گزینش وجود دارد که کار ارزیابی و تایید صلاحیت را انجام خواهد داد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد بصورت کلی به "مراحل گزینش و استخدام" در سپاه پاسداران پرداخته شود، اگر مایل هستید توضیحات تکمیلی در خصوص شرایط عمومی و اختصاصی استخدام در سپاه را مطالعه کنید لطفا روی عنوان روبرو کلیک کنید - شرایط استخدام سپاه در سال 1400

اطلاعات تماس

  • اعتبار خبر تا تاریخ : 2 شهریور 1405
  • موقعیت : سراسری , سراسر کشور

پیش نیازهای شغلی

  • پیش نیازهای شغلی : ندارد
  • وضعیت تاهل : مهم نیست
  • حقوق ماهانه : توافقی
  • تحصیلات : -

دیدگاه ها

دیدگاه شما پیش از انتشار ، توسط ناظر سایت مورد بازبینی قرار میگیرد.

مهدیسلام بسیجی هستم میخوام استخدام سپاه باشم ولی خدمت سربازی نرفتم میشه استخدام کنم استخدام سپاه مدرک تحطیلی سیکل
26 آذر 2021پاسخ به این دیدگاه
سمیرا رستمیسلام من خیلی علاقه داشتم تو سپاه استخدام بشم اما متاسفانه پارتی می خواد عضو فعال بسیج هستم ۳۵ سالمه مدرک کاردانی نقشه کشی دارم پدرم سالها در جبهه بود برادرام سپاهی هستند ،اما من هر جا برای کار رفتم نشد .آیا سپاه با این سن من رو قبول میکنه حتی حاضرم قسمت خدماتی کار کنم .چادری هستم حجابم کامل .ممنون میشم راهنماییم کنید
06 آذر 2021پاسخ به این دیدگاه
زینب چه زمانی باید در سپاه 1400ثبت نام کنیم
11 آبان 2021پاسخ به این دیدگاه
سلام پس چرا وقتی میخواین برای سپاه جذب نیرو اشته باشین اولاآزمون میگیرین که متأسفانه پسرم توآزمون قبول نشد، پسرم مدرکش دیپلم هست عضوبسیج فعال
07 آبان 2021پاسخ به این دیدگاه
فاطمه داربیدی من فرزند ارشد جانباز 25درصد هستم ودوسدارم درسپاه پاسداران انقلاب اسلامی استخدام شم وکار وخدمت کنم به کشورم مدرکم دیپلم هست
05 آبان 2021پاسخ به این دیدگاه
ذخیره پست

استانها

استخدام‌های روز

بستن پنجره

برای پیشنهاد دادن رزومه خود ، ابتدا میبایست وارد سایت شوید.
چنانه پیشتر حساب کاربری خود را در جاب یابی افتتاح کرده اید ، میتوانید از طریق لینک پایین ، وارد حساب خود شوید.
اگر عضو سایت نیستید ، از لینک ثبت نام ، اقدام به نام نویسی و ساخت حساب کاربری کرده و اولین رزومه خود را به ثبت برسانید.