جاب‌یابی سایت استخدام و کاریابی ، ثبت آگهی استخدام ، آگهی و آزمون استخدامی

دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲:۱۲ ب.ظ درباره ما تماس با ما

جاب یابی

شرایط استخدام منطقه ویژه پارس جنوبی ( عسلویه ) در سال 1400

با استفاده از لینک بالا میتوانید درخواست بررسی رزومه خود را جهت پذیرش این شغل ، به کارفرمای مربوطه ارسال نمایید.
برای ارسال رزومه خود به این کارفرما ، حتما میبایست به عنوان کارجو در سایت ثبت نام کرده باشید و حداقل یک رزومه فعال به ثبت رسانده باشید. رزومه شما توسط کارفرما بررسی شده و نتیجه به شما اعلام میشود.

تاریخ آخرین بروزرسانی : 26 دی 1400

هرآنچه در مورد شرایط استخدام و آزمون‌های استخدامی منطقه ویژه اقتصادی "مجتمع گاز پارس جنوبی عسلویه" باید بدانید

منطقه عملیاتی پارس جنوبی یکی از پتانسیل‌های عظیم ایجاد اشتغال در کشور محسوب می‌شود، بنابراین کارجویان بسیاری در سراسر کشور و به ویژه منطقه عسلویه، بوشهر و هرمزگان به دنبال یافتن فرصت شغلی مناسب خود در این بخش هستند. قبلا در مقاله ای به "رشته های مورد نیاز استخدام شرکت نفت و گاز" پرداخته شده است، در این صفحه به بررسی شرایط استخدام این بخش خواهیم پرداخت.

آشنایی با مجتمع نفت و گاز پارس جنوبی

شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، بزرگترین شرکت گازی ایرانی است، که به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های شرکت ملی گاز ایران، در زمینه تولید و بهره‌برداری از تأسیسات مستقر در خشکی (فازهای 1 تا 24) میدان گازی پارس جنوبی فعالیت می‌کند.
مجتمع گاز پارس جنوبی در سال 1377 تأسیس شد. این شرکت مسئولیت بهره‌برداری و پالایش میعانات گازی و گاز طبیعی تمامی فازهای میدان گازی پارس جنوبی را بر عهده دارد که به عنوان بزرگترین تامین کننده گاز طبیعی مصرف داخل و صادرات خارجی نیز می‌باشد.

بیشتر بخوانید - استخدام مهندس عمران در عسلویه

شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی همچنین مالکیت و مدیریت بر 10پالایشگاه گازی، در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس واقع در بندر عسلویه، استان بوشهر را نیز در اختیار دارد. پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی مجموعه‌ای از 14 پالایشگاه گازی است که برای پالایش گاز طبیعی حاصل از میدان گازی پارس جنوبی به وجود آمده است. این پالایشگاه‌ها در اطراف شهرهای عسلویه، کنگان و تنبک واقع شده‌اند.

بیشتر بخوانید - آزمون های استخدامی سال 1400

این مجموعه متشکل از 24 فاز است که با عنوان طرح توسعه پارس جنوبی از سال 1376 خورشیدی (شروع به کار طرح توسعه فاز 2 و 3 آغاز شده‌ است.

در سایت هاى 1 و 2 که در شهرستان‌های عسلویه و کنگان مشتمل بر 24 فاز گازى است که فازهاى 1، 2، 3، 4، 5، 6، 7، 8 ، 9، 10، 15، 16، 17، 18، 20 و فاز 21 در سایت 1 (عسلویه) و فازهاى 11، 12، 13، 14، 19، 22، 23 و فاز 24 در سایت 2 (کنگان) قرار دارند.

شرایط استخدام در مجتمع گاز پارس جنوبی ( منطقه ویژه اقتصادی )

شرایط استخدام در این بخش به دو گروه شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شود، از آنجایی که مجتمع گاز جنوبی یک شرکت دولتی است شرایط استخدام عمومی آن مشابه با سایر نهادهای دولتی است که در ادامه به بررسی هریک از آنها خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی استخدام

- تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران.
- ایمان و اعتقاد به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه و متدین به دین اسلام ویا یکی از ادیان رسمی کشور.
- عدم سوء پیشینه کیفری.
- داشتن تندرستی و توانائی کامل جسمانی به تائید سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت.
- دارا بودن کارت پایان خدمت نظام و یا معافیت دائم کامپیوتری برای داوطلبان مرد.

بیشتر بخوانید - کار با جای خواب در عسلویه

با توجه به مصوبه هیات وزیران و بخش‌نامه‌های دولتی مبنی بر استخدام حداقل پنجاه درصد از نیروهای مورد نیاز وزارت نفت و شرکت‌های تابعه در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی، متولدین و افراد بومی استان بوشهر از اولویت استخدامی برخوردار هستند.
- عدم تعهد واشتغال به کار به صورت پیمانی، آزمایشی و رسمی در سازمان‌ها و موسسات دولتی و مراکز وابسته به آن و عدم استخدام پیمانی یا رسمی در شرکت‌های تابعه صنعت نفت ( شرکت ملی نفت، گاز، پتروشیمی، پالایش و پخش وشرکت‌های فرعی).
- از کلیه پذیرفته‌شدگان نهایی تعهد نامه محضری مبنی بر خدمت در منطقه صورت مکتوب قبل از شروع به کار اخذ خواهد شد.

بیشتر بخوانید - شرایط استخدام پتروشیمی‌های عسلویه

شرایط اختصاصی استخدام

شرایط اختصاصی استخدام با توجه به نیاز مجموعه در زمان انتشار آگهی مشخص می‌شود، این شرایط عموما به بررسی شرایط سنی، شرط معدل، رشته‌های تحصیلی مورد نظر و مدارک تحصیلی می‌پردازد.

شرایط مدرک تحصیلی:

مدارک دانشگاهی افرادی قابل قبول برای شرکت در آزمون‌های استخدامی است که از طریق آزمون‌های سراسری دانشگاه‌های دولتی یا آزاد اسلامی ، موفق به ورود به مراکز آموزش عالی برای دریافت مدرک رسمی شده باشند و یا از لحاظ ارزش علمی، مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فنآوری/وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی / سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی باشد. داوطلبان استخدام باید با آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده درآزمون‌های استخدامی شرکت نمایند. بدیهی است در صورتی که در هر یک از مراحل استخدام مشخص شود، فرد دارای مدرک تحصیلی بالاتر با تاریخ اخذ قبل از آزمون بوده، ادامه سایر اقدامات مربوط به جذب متوقف و موضوع استخدام منتفی خواهد شد.

- جذب و به‌کارگیری دانش آموختگان ممتاز دانشگاه‌ها: دانش آموختگان مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر دانشگاه‌های دولتی و آزاد اسلامی متقاضی استخدام، در یکی از رشته‌های تحصیلی مورد نیاز چنانچه در تاریخ ثبت‌نام برای استخدام، از تاریخ فارغ‌التحصیلی آنها بیش از سه سال نگذشته باشد بدون شرکت در آزمون علمی وارد بقیه مراحل استخدام می‌شوند.

محل خدمت پذیرفته شدگان نهایی کجاست

محل خدمت کلیه افرادی که استخدام خواهند شد، صرفاً منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس واقع در استان بوشهر-بندر عسلویه شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی به آدرس سایت www.spgc.ir بوده و بصورت دائم در منازل سازمانی پیش‌بینی شده در شهرستان جم سکونت خواهند یافت. ضمنا تا آماده شدن منازل مذکور و یا عدم واگذاری منازل سازمانی، به‌صورت طرح اقماری 2 به 1 (دو هفته کار و یک هفته استراحت) خواهد بود.

رشته‌های تحصیلی مورد نیاز برای استخدام در منطقه پارس جنوبی

رشته های مورد نیاز برای فعالیت در منطقه پارس جنوبی شامل انواع رشته های مهندسی و فنی است، رشته هایی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم از شانس بیشتری برای استخدام برخوردار هستند:
مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، حقوق، اقتصاد، بهداشت حرفه‌ای، روانشناسی صنعتی سازمانی، علوم اجتماعی، مدیریت، مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مواد، کارشناسی ارشد، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی  کامپیوتر، فیزیک، مهندسی ایمنی و بازرسی، حسابداری، مهندسی صنایع
مقاطع تحصیلی مورد نیاز در سه مقطع فوق دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد طبقه‌بندی می‌شود.

تفاوت‌های استخدام رسمی و شرکت‌های پیمانکاری

استخدام رسمی در این منطقه اقتصادی به دو شکل صورت می‌گیرد. یا استخدامی رسمی دولت مثل استخدام در مجتمع گازی پارس جنوبی (SPGC) و یا استخدامی رسمی یک شرکت خصوصی مانند استخدام در پتروشیمی‌ها.
نیروهای رسمی دولت عموماً 14-14 هستند (14 روز کار و 14 روز استراحت). درحالی‌که نیروهای رسمی پتروشیمی‌ها اغلب 14- 7(14 روز کار و 7 روز استراحت) یا معادل آن مثلاً 5- 10هستند. گفته می‌شود که شرکت‌های پتروشیمی حقوق بالاتری نسبت به پالایشگاه‌ها که در اختیار بخش دولتی است، پرداخت می‌کنند. بخشی از حقوق احتمالاً بالاتر پتروشیمی‌ها نسبت به پالایشگاه‌ها به دلیل سختی کار بیشتر، آلودگی بیشتر و اضافه‌کاری بیشتر است.

طبق قانون کار، یک کارگر باید ماهیانه حدود 176 ساعت کار کند. اما از آنجا که کار ما اقماری است (یک هفته روزکار، یک هفته شب‌کار و یک هفته استراحت)، در یک ماه، حدود 240 ساعت کار می‌کنیم. مابه‌التفاوت ساعت کارکرد با ساعتی که قانون کار معین کرده است. باید به عنوان اضافه‌کار در نظر گرفته شود که بسته به سیاست داخلی شرکت، مبلغ اضافه‌کار ممکن است به کارگر داده شود یا نشود! ساعت کاری برای نیروهای اقماری 12 ساعته است. در پارس جنوبی بیشتر کارگران، سه‌شیفته و اقماری هستند و روزانه 12 ساعت کار می‌کنند (یک شیفت روزکار، یک شیفت شب‌کار و یک شیفت استراحت)

سوالات متداول

شرایط سنی استخدام در پارس جنوبی

حداکثر سن برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی 30 سال، مقطع کارشناسی ارشد و دکتری 34 سال است.

حداقل معدل برای شرکت در آزمون استخدامی مجتمع گاز پارس جنوبی

حداقل معدل کل برای فارغ‌التحصیلان مقطع تحصیلی دکتری 15، حداقل معدل کل برای فارغ‌التحصیلان مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد 15، حداقل معدل کل برای فارغ‌التحصیلان مقطع تحصیلی کارشناسی 13 است.

آیا استخدام بانوان در منطقه گازی پارس جنوبی صورت می‌گیرد؟

در سال‌های اخیر با توجه به سختی کار در این منطقه استخدام خانم‌ها با مشکلاتی همراه بوده است اما اخیرا سعی شده که با فراهم کردن شرایط مناسب، امکان استخدام بانوان در عناوین مختلف شغلی در منطقه فراهم شود، در چند سال اخیر خانم‌های فارغ‌التحصیل رشته‌های فوق دیپلم مکانیک و شیمی در بخشی از مجموعه مشغول به کار شدند، برنامه‌ها به صورتی پیش می‌رود که بتوان از دارندگان مدرک دوره کارشناسی ارشد مهندسی شیمی، مکانیک، برق، مدیریت، فیزیک نیز در عناوین شغلی مختلف بهره‌مند شد.

آیا برای استخدام در مجتمع نفت و گاز پارس جنوبی مهارت خاصی مورد نیاز است

در مورد استخدام بیش از هر چیز مدرک تحصیلی اهمیت دارد اما تسلط به زبان انگلیسی در بیشتر عناوین شغلی یک امتیاز مثبت برای کارجو محسوب می‌شود، ضمن این که برای بیشتر فرصت‌های شغلی در این منطقه کلاس‌های آموزشی برگزار می‌شود.

آدرس و کد پستی دفتر مرکزی مجتمع گاز پارس جنوبی

آدرس دفتر مرکزی :استان بوشهر - بندرعسلویه - شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی - صندوق پستی 75391/311

شماره تلفن ساختمان اداری و پالایشگاه‌ها

- ساختمان ستاد مجتمع گاز پارس جنوبی: 07731312000
- پالایشگاه اول، فاز 1 - 07731314000
- پالایشگاه دوم، فازهای 2 و 3 - 07731313000
- پالایشگاه سوم، فازهای 4 و 5 - 07731315000
- پالایشگاه چهارم، فازهای 6 و 7 و 8 - 07731316000
- پالایشگاه پنجم، فازهای 9 و 10 - 07731317000
- پالایشگاه ششم، فازهای 15 و 16 - 07731318000  
- پالایشگاه هفتم، فازهای 17 و 18 - 07731311000
- پالایشگاه هشتم، فاز های 20 و 21 - 07731319000
- پالایشگاه نهم، فاز 12 - 07731463000
- پالایشگاه دهم، فاز 19 - 07731466000

سامانه نیروی انسانی و و ایمیل مجتمع پارس جنوبی

نشانی سایت - https://www.spgc.ir/  پست الکترونیکی - info@spgc.ir

کاربران عزیز توجه داشته باشند که مطالب به نشانی https://jobyabi.com/news.php?p=1609 متناسب با آخرین اخبار و آگهی های منتشر شده از سوی این مجتمع به روز خواهد شد.

  • موقعیتبوشهر , عسلویه
  • حقوقتوافقی
  • مدرک تحصیلیکارشناس,کارشناس ارشد,دکتری

اطلاعات تماس و پیش نیازها

  • تلفن / همراه07731312000
  • واتساپ-
  • تلگرام-

ایمیلinfo@spgc.ir

وضعیت تاهلمهم نیست

پیش نیازهای شغلیندارد

این خبر/آگهی تا تاریخ 15 خرداد 1405 اعتبار دارد.

دیدگاه ها

دیدگاه شما پیش از انتشار ، توسط ناظر سایت مورد بازبینی قرار میگیرد.

احسان کقصودیسلام دارای مدرک دیپلم الکتروتمنیک
16 فروردین 2022 پاسخ به این دیدگاه
عباس سلاماتسلام خسته نباشید کارشناس فناوری اطلاعات هستم فرزند جانباز و ایثارگر نیازمند کار هستم سن ۲۷
15 فروردین 2022 پاسخ به این دیدگاه
کیومرث رضاییسلام وقت بخیر دوستان، فارغ تحصیل مهندسی برق قدرت هستم، حداقل ۴ سال برقکار با سابقه کار در تونل آزاد راه و سد سازی دارم، آلان بیکارم و وضعیت مالی خوبی ندارم، خواهان کار پارس جنوبی(عسلویه و کنگان) هستم لطفا کمکم کنید
13 فروردین 2022 پاسخ به این دیدگاه
,تورج طاهرینیاز مند کار هستم از نظر مال وضعیت خوبی نداریم دنبال یه کار در شرکت های عسلویه هستم
08 فروردین 2022 پاسخ به این دیدگاه
میثم محمودیسلام کاردانی سرامیک هستم سابقه کار در شرکتهای سرامیک کاشی الوند و اپادانا با عنوان بازرس کنترل کیفیت و اپراتور و سرشیفتی دارم
03 فروردین 2022 پاسخ به این دیدگاه
مسعودجویای کار هستم. جوشکار، مونتاژ کار سازه های فلزی، پوشش ورق
17 اسفند 2021 پاسخ به این دیدگاه
سلام من اشپزهستم دنبال کارمیگردم لطفاخبربدهیدرزومه وسابقه کاری دارم ۰۹۱۴۸۰۲۳۲۲۴ انواع غذاهاوپیتزابلدم
14 اسفند 2021 پاسخ به این دیدگاه
خلیل چایان دنبال کار کمک اشپز هستم
25 دی 2021 پاسخ به این دیدگاه
سلام بنا هستم همه کار بنای بجز گچ کاری با مهایت دقت کاری از شیرگاه حمیرضا ذکاوتی
09 دی 2021 پاسخ به این دیدگاه
فرشاد تقویبنده 31 سال کارشناسی ارشد شیمی کاربردی دارم تجربه دوسال ونیم کار در شرکت های خصوصی شیمیایی را دارم وفعلا بیکارم ودنبال کار درمنطقه پارس جنوبی را دارم
09 دی 2021 پاسخ به این دیدگاه
علی غانمیانسلام من ٢٧ سالمه ساكن عسلويه هستم و به مدت ٦ سال آزاد كار ميكردم، و الان بیکار هستم لطفا اگر نیاز به کارگر داشتید بنده در خدمت شما هستم . با سپاس
15 آذر 2021 پاسخ به این دیدگاه
عبدالباسطدیپلم هستم دنبال کار نگهبانی میگردم
01 آذر 2021 پاسخ به این دیدگاه
سیدبهنام موسویسلام من دیپلم ریاضی دارم دنبال کار میگردم مهارت کامل با کامپیوتر دارم ممنون میشم بهم کمک کنین تشکر
05 آبان 2021 پاسخ به این دیدگاه
محمدکارگر ساده ال موتور بندی نیازمند شدسد ب کار
06 مرداد 1400 پاسخ به این دیدگاه
یوسف محمدی : سلامداربست و فیتر با ده سال سابقه در پروژه های عسلویه بیکارم خواهش میکنم برام یه کار پیدا کنید
صادقمدرک سیم پیچی از فنی حرفه ای
09 تیر 1400 پاسخ به این دیدگاه
علیرضاسلام . کاش نرم افزار هایی که توی این صنعت استفاده میشه هم ذکر میکردید. و اینکه کدوم گرایش از مکانیک شانس بالاتری برای پذیرفته شدن داره ممنون از مطالبتون
06 تیر 1400 پاسخ به این دیدگاه
محمدسلام بنده فوق لیسانس مهندسی برق دارم ،مدارک plc و hse و icdl از فنی حرفه ای گرفتم دنبال کار هستم با تشکر
02 تیر 1400 پاسخ به این دیدگاه
شایان دهقانی سلام و خسته نباشد مدرک hse بهداست و ایمنی و مدرک مهارت هفتگانه ICDL دارم گواهینامه پایه 1 با کدوم بخش باید برای کار صحبت کنم
30 خرداد 1400 پاسخ به این دیدگاه
ذخیره پست

استانها

استخدام‌های روز

- کار اینترنتی در منزل با گوشی

 

- استخدام شرکت نفت عسلویه

 

استخدام مهماندار در ایرلان های خارجی

 

- شماره تلفن کار در منزل بسته بندی

 

بستن پنجره

برای پیشنهاد دادن رزومه خود ، ابتدا میبایست وارد سایت شوید.
چنانه پیشتر حساب کاربری خود را در جاب یابی افتتاح کرده اید ، میتوانید از طریق لینک پایین ، وارد حساب خود شوید.
اگر عضو سایت نیستید ، از لینک ثبت نام ، اقدام به نام نویسی و ساخت حساب کاربری کرده و اولین رزومه خود را به ثبت برسانید.