‌جاب‌‌‌‌یابی‌ سایت استخدام و کاریابی، اخبار و آگهی‌های استخدامی

جاب‌یابی

ورود | عضویت

جاب یابیسایت استخدام و کاریابی، اخبار و آگهی‌های استخدامی

چگونه اپراتور لیزر شویم؟ شرایط استخدام با آموزش رایگان

چگونه اپراتور لیزر شویم؟ هرآنچه در مورد دوره‌های آموزشی، حقوق و استخدام اپراتور لیزر باید بدانید

این روزها که استفاده از دستگاه‌های لیزر برای رفع مشکلات پوستی و یا رفع موهای زائد به شدت مورد توجه قرار گرفته است. شغل اپراتور لیزر یکی از مشاغلی است که مورد توجه و اهمیت بیشتری واقع شده و بسیاری از افراد به دنبال استخدام اپراتور لیزر هستند و یا علاقه دارند که به عنوان اپراتور لیزر استخدام شوند. در این مقاله به نکات مفید پیرامون آموزش و استخدام اپراتور لیزر خواهیم پرداخت.

استخدام اپراتوز لیزر

برای آموزش اپراتوری لیزر از کجا باید شروع کرد؟

اگر علاقه دارید که در این زمینه فعالیت کنید باید ابتدا به دنبال اخذ مدارک مربوطه باشید. اولین قدم آموزش کار با دستگاه لیزر است. معتبرترین مدرک حال حاضر در ایران برای اپراتور لیزر، مدرک فنی و حرفه‌ای است. اگرچه در موسسات فنی رشته‌ای با عنوان اپراتور لیزر وجود ندارد اما اخذ مدرک رشته کاربر تجهیزات زیبایی به شما کمک می کند تا به عنوان اپراتور لیزر مشغول به کار شوید.

در دوره آموزش اپراتور لیزر چه دروسی ارائه می شود؟

دوره‌های آموزش اپراتور لیزر در موسسات مختلف به اشکال گوناگونی برگزار می‌شود. با این حال سرفصل‌های آموزشی در همه مراکز یکسان است. در دوره آموزش کار با لیزر پوست کارآموز با رعایت بهداشت و ایمنی طرز کار با انواع لیزر پوست را متناسب با رنگ پوست افراد مختلف و ویژگی های پوستی آنها آشنا خواهد شد. شرکت در دوره آموزش کار با لیزر پوست برای تمام افرادی که علاقه دارند از مهارت های خود کسب درآمد کنند بسیار مناسب است. معمولا افراد بعد از پایان دوره می‌توانند استخدام شده و به کسب درآمد بپردازند.

استخدام اپراتور لیزر همراه با آموزش

کلاس آموزش کار با لیزر پوست شامل چه آموزش‌هایی می‌شود؟

کارآموز در این دوره‌ها با انواع لیزر و کاربرد آن متناسب با رنگ پوست‌های مختلف آشنا می‌شود و تمام نکات ایمنی و بهداشت به کارآموز آموزش داده می‌شود. استفاده از لیزر در دو بخش مراقبت‌های پوستی و از بین بردن موهای زائد خلاصه می شود. بنابراین کارآموز ملزم به آموزش هر دو بخش کاربرد لیزر است.

در دوره کار با لیزر پوست کارآموز با خطرات ناشی از لیزر آشنا شده و می‌تواند به منظور کاهش خطرات محیط با استفاده از وسایل حفاظت فردی در محیط کار نکات لازم را بیاموزد. در دوره‌های آموزشی کارآموز می‌تواند  تکنیک‌های پیشرفته و مدرن کار با لیزر پوست را مطابق با جدیدترین متدهای روز دنیا آموزش ببیند.

آزمون تئوری و عملی کلاس آموزش کار با لیزر پوست

بعد از پایان دوره آموزشی برای تبدیل شدن به یک اپراتور لیزر نیاز است که در آزمون تئوری و عملی شرکت کنید و با کسب نمره قابل قبول، مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای مرتبط با این رشته را دریافت کنید. این مدرک قابل ترجمه است و می‌توانید در صورت لزوم آن را برای ترجمه به مراکز رسمی ترجمه تحویل دهید.

آموزش رایگان اپراتور لیزر

سرفصل‌های دوره آموزش کار با لیزر پوست

سرفصل‌های آموزشی که در موسسات برای اپراتور لیزر ارائه می شود مطابق با استانداردهای سازمان فنی و حرفه‌ای است و تمام سرفصل‌ها باید با جزئیات و به طور کامل انجام گیرد.

سرفصل های کلاس آموزش کار با لیزر پوست و مو عبارتند از:

- بهداشت؛ شناخت و جلوگیری از عوامل بیماری زا در انجام لیزر موهای زائد
- آشنایی با لایه‌های پوستی
- ارگونومی اپراتور برای انجام لیزر
- مکانیزم عملکرد لیزر بر روی پوست
- انواع دستگاه‌های لیزر و عملکرد هر یک
- آموزش تنظیم دستگاه متناسب با محل موی زائد
- آموزش عملی استفاده از دستگاه برای نواحی مختلف بدن
- باید ها و نباید ها پس از انجام لیزر موهای زائد
- تعریف کامل و اصولی شناخت دستگاه لیزر موهای زائد
- لیزر موهای زائد صورت -چونه -زیر گردن-قسمت های مختلف بدن
- دستگاه کرایولیپولیز
- لیزر الکساندرایت
- لیزر دایود
- لیزر ای لایت
- دستگاه میکرودرم ابریژن
- دستگاه RF
- دستگاه IPL
- دستگاه CO2

سرفصل های دوره آموزش لیزر موهای زائد

- اصول لیزر / انتخاب بیمار / انتظارات بیمار از لیزر
- آناتومی پوست / مو
- اجرای لیزر
- مکانیزم عملکرد لیزر بر روی پوست
- آموزش عملی استفاده از دستگاه برای نواحی مختلف بدن
- آموزش تنظیم دستگاه متناسب با محل موی زائد
- لیزر الکساندارت، لیزر دایود، لیزر ND YAG، لیزر کیوسوئیچ ان دی یاگ، دستگاه IPL
- ممنوعیت ها در لیزر، اقدامات قبل از انجام لیزر
- نکات ایمنی کار با لیزر، جوانسازی غیرتهاجمی، لیزرهای فرکشنال
- جوانسازی شامل (Hoctional, HIFU, Q switch, CO2 fractional, RF)

عوارض لیزر برای اپراتور

مراحل آموزش لیزر

حال که با سرفصل‌های آموزشی لیزر آشنا شدید نوبت به شناخت مراحل آموزش می‌رسد. در ابتدا شما با انواع لیزر پوست‌های مختلف و دستگاه‌های مرتبط با بهداشت پوست و مو آشنا می‌شوید. مربی به صورت عملی کار با دستگاه و  اجزای آن را به شما معرفی می‌کند. مواردی مثل تنظیم درجه دستگاه در این مرحله آموزش داده می شود. سپس روش صحیح لیزر تمام بدن به شما آموزش داده می شود. در نهایت با کمک مربی، تمرین عملی لیزر روی مدل انجام می‌دهید.

 نحوه برگزاری کلاس آموزش کار با لیزر پوست

کارآموز در کلاس آموزش کار با لیزر پوست می‌تواند تکنیک‌های جدید و مطابق با تکنولوژی‌های روز دنیا را در رابطه با کار با لیزر پوست بیاموزد. طول دوره‌های آموزشی با توجه به استراتژی‌های موسسات مختلف، متفاوت خواهد بود.

بازار کار دوره آموزش کار با لیزر پوست

این کار تقریبا یکی از مشاغل نسبتا جدید است و توانسته است جایگاه خود را در میان مشاغل مختلف در جامعه باز کند. ضمن این که کار با لیزر پوست در سطح جهانی هم یک شغل کاربردی است و در هرجای دنیا در صورت ارائه مدرک معتبر می‌توانید کار خود را به عنوان اپراتور لیزر آغاز کنید.

آموزش لیزر موهای زائد

اگرچه در بسیاری از موسسات این دو رشته به صورت یک دوره آموزشی ارائه می‌شوند اما دوره آموزشی لیزر موهای زائد یک دوره آموزشی متفاوت از لیزر پوست است.

چگونه اپراتور لیزر شویم

این دوره شامل آموزش‌های جامع مربوط به لیزر موهای زائد بدن از جمله: آشنایی با لایه‌های پوستی بدن، آشنایی با انواع دستگاه‌های لیزر و عملکرد هرکدام، آموزش تنظیم کردن انواع دستگاه‌های لیزر، آموزش عملی استفاده از دستگاه‌ها برای نقاط مختلف بدن و مراقبت‌های پوستی بعد از انجام لیزر موهای زائد می‌شود. هنرجو در این دوره نحوه استفاده صحیح و تنظیم دمای مناسب لیزر برای نقاط حساس بدن را می‌آموزد. هدف این دوره آموزشی تربیت افراد ماهر و متخصصی است که توانایی کار با دستگاه‌های مدرن لیزر موهای زائد را به صورت حرفه‌ای و اصولی دارند.

دوره آموزش لیزر موهای زائد

آموزش‌های مربوط به لیزر موهای زائد در دو بخش تئوری و عملی انجام می گیرد. در مرحله اول، اصول بهداشتی و نکاتی که باید هنرجو در زمان انجام لیزر موهای زائد در نظر بگیرد، آموزش داده شده، سپس با نحوه عملکرد دستگاه و شناخت دستگاه‌های مختلف (مزایا و معایب هر کدام) آشنا می شود. در نهایت نیز در قسمت عملی، نحوه استفاده صحیح از دستگاه شامل، تنظیم درجه برای نواحی مختلف بدن، حرکت صحیح دست، رعایت ارگونومی برای جلوگیری از خستگی و فشار به بدن به هنرجویان آموزش داده می شود.

لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه‌های مختلفی انجام شده که هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند. هنرجو باید ابتدا با تفاوت دستگاه ‌ها آشنا شده و بسته به نیاز و با توجه به بودجه (برای راه‌اندازی کسب و کار)، دستگاه مناسب را انتخاب کند. طی این دوره، مشاوران دترلند به هنرجویان در انتخاب صحیح دستگاه کمک خواهند کرد. در مرحله آخر، نکاتی در خصوص باید ها و نبایدهای بعد از انجام لیزر موهای زائد به هنرجویان آموزش داده می‌شود.

بعد از اتمام دوره لیزر موهای زائد، چه توانایی هایی کسب می کنید؟

بعد از طی دوره‌های آموزشی شما می‌توانید با تسلط کامل به مبانی آموزشی و شناخت دستگاه‌های لیزرکار خود را آغاز کنید.

بازار کار لیزر موهای زائد چطور است؟

لیزر کاربردهای مختلفی دارد که باعث شده است تقاضا برای استفاده از خدمات لیزر در بخش پوست و مو بسیار باشد. با توجه به کاربرد گسترده این دستگاه در نواحی مختلف بدن، بازارکار گسترده‌ای برای هنرجویان این رشته وجود داشته که هنرجو با اتمام دوره آموزشی و گرفتن مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه‌ای، می‌تواند وارد بازار کار شود. در صورتی که به دنبال درآمد بالا در رشته‌های پوست هستید، بهتر است همزمان با این دوره در دوره‌های دیگر مربوط به پوست نیز شرکت کنید. در اختیار داشتن مدارک مرتبط با خدمات پوست و مو باعث می‌شود تا سریعتر جذب بازار شوید.

آموزش رایگان اپراتور لیزر

برای بسیاری از کاربران سوال است که آیا آموزش رایگان اپراتور لیزر نیز وجود دارد. ممکن است در برخی کلینیک های تخصصی دوره‌های آموزشی برای افراد واجد شرایط کار در آن کلینیک به صورت رایگان برگزار شود.

عوارض لیزر برای اپراتور

معمولا با توجه به طول موجی که برای انجام خدمات پوستی از جمله مراقبت‌های پوستی یا رفع موهای زائد استفاده می‌شود هیچ خطری مراجعه کننده یا اپراتور را تهدید نمی‌کند.

حقوق اپراتور لیزر چقدر است؟

حقوق اپراتور لیزر با توجه به تخصص او و شناختی که از دستگاه‌ها و طرز کار آنها دارد مشخص می شود. ضمن این که شیفت کاری و ساعات حضور در مطب یا سالن نیز می تواند در تعیین دستمزد و حقوق اپراتور لیزر دخیل باشد.

استخدام اپراتور لیزر همراه با آموزش امکان پذیر است؟

همانطور که گفتیم در برخی از مطب‌ها یا سالن‌ها به اشخاصی که واجد شرایط هستند آموزش رایگان اپراتور لیزر ارائه می شود.

سوالات متداول

آیا با مدرک لیزر موهای زائد میتوان اقدام به تاسیس سالن کرد؟

خیر، برای تاسیس سالن باید یک دوره آرایش و پیرایش را بگذرانید و یا دوره‌های هفت مهارت جداگانه را بگذرانید.

آیا برای دریافت مدرک فنی حرفه‌ای اپراتور لیزر نیاز به مدرک تحصیلی دارم؟

خیر، برای دریافت مدرک فنی حرفه‌ای نیاز به هیچ‌گونه مدرک تحصیلی ندارید

آیا بعد از طی دوره آموزش اپراتور لیزر می‌توان به صورت مستقیم وارد بازار کار شد؟

بله در صورت اخذ مدرک و توانایی کافی در انجام کار امکان ورود به بازار کار برای کارآموز وجود دارد.

  • موقعیت , سراسر کشور
  • حقوق توافقی
  • مدرک تحصیلی مهم نیست

اطلاعات تماس

    ارسال رزومه برای این آگهی
تاریخ انقضاء : 6 آبان 1405

آگهی‌های ويژه

استخدام های استان استخدام های روز

دیدگاه ها

سلام ان شاالله تصمیم به تاسیس مرکز لیزر داریم در ابتدا که مرکز به درآمد کم حتی صفر هست چطور می تونیم کار رک شروع کنیم و حقوق افراد رو چطور پرداخت کنیم ممنون میشم راهنمایی کنید
26 دی 2022 پاسخ به این دیدگاه
بستن پنجره

برای ارسال درخواست همکاری ابتدا وارد سایت شوید
چنانچه حساب کاربری ندارید برای ایجاد آن ثبت نام کنید

اطلاعات خود را وارد کنید

×