‌جاب‌‌‌‌یابی‌ سایت استخدام و کاریابی، اخبار و آگهی‌های استخدامی

جاب‌یابی

ورود | عضویت

جاب یابیسایت استخدام و کاریابی، اخبار و آگهی‌های استخدامی

چگونه ادمین تلگرام شویم؟ + حقوق و درآمد میلیونی ادمینی

چگونه ادمین تلگرام شویم؟

آنچه در این مطلب می‌خوانید، ادمین تلگرام به چه کسی گفته می‌شود؟ یک ادمین خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ حقوق ادمین تلگرام چقدر است؟ وظایف و آموزش ادمین تلگرام، بهترین روش استخدام شدن به عنوان ادمین چیست؟

امروزه یکی از مهمترین راه‌های دستیابی به فروش بالا و توسعه کسب و کار، فعالیت در فضای مجازی است. شبکه‌های اجتماعی با مخاطبین بسیار از جمله بازارهای فروش با پتانسیل بسیار بالای سوددهی محسوب می‌شوند که فعالیت در آن‌ها نیازمند تخصص و مهارت بالا است. استفاده از یک ادمین حرفه‌ای در هر شبکه اجتماعی تضمین کننده فروش بالا و توسعه کسب و کار است.

چگونه ادمین تلگرام شویم؟

استخدام ادمین حرفه‌ای برای پیج‌های اینستاگرامی یا کانال‌های و گروه‌های تلگرامی می‌تواند عامل اصلی موفقیت کسب و کار شما در فضای مجازی باشد. برای این که با ادمین، وظایف و فعالیت‌های او آشنا شوید همراه ما باشید.

ادمین گروه چیست؟

ادمین یکی از پرکاربردترین اصطلاحات در حوزه دیجیتال و دنیای مجازی به شمار می‌رود. این واژه از مخفف کلمه لاتین administration به معنای مدیر مشتق شده است. این روزها ادمین بودن در شبکه‌های اجتماعی یکی از پردرآمدترین مشاغل محسوب می‌شود. در واقع یک ادمین بدون نیاز به حضور فیزیکی در محل کار قادر است تنها با یک گوشی همراه هوشمند و یک خط اینترنت از هرجایی به کسب درآمد مشغول شود.

گسترش روز افزون شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی دیجیتال، کسب و کارهای بسیاری را در بستر وب ایجاد کرده است که هریک از آن‌ها برای فعالیت به یک مدیر خوب نیاز دارند. ادمین به شخصی گفته می‌شود که مدیریت صفحه سایت، پیج اینستاگرامی، کانال یا گروه تلگرامی و… را بر عهده دارد. برای تبدیل شدن به یک ادمین حرفه‌ای نیازمند یادگیری مباحث تخصصی و مهارت‌های بسیار در این زمینه هستید.

چگونه ادمین تلگرام شویم؟

ادمین تلگرام به چه کسی گفته می‌شود؟

یکی از مهمترین وظایف ادمین در شبکه‌های اجتماعی مختلف تولید و بارگزاری محتوا است که نوع شبکه اجتماعی چگونگی این وظایف را تعیین می‌کند. به طور مثال وظایف یک ادمین تلگرام با ادمین اینستاگرام از نظر نوع تولید محتوا و شکل بارگزاری آن متفاوت است.

در معرفی ادمین تلگرام باید بگوییم که این نوع از ادمین‌ها مسئول رسیدگی به کانال‌های تلگرامی هستند. در کانال‌های تلگرامی نوع محتوا عموما به شکل متنی و یا عکس است، همچنین مواردی چون مدت زمان محتواهای تصویری، زمان بارگزاری محتوا، چگونگی تولید محتوا و شناخت دقیق نیاز مخاطبین از جمله مواردی است که یک ادمین تلگرام باید به آن توجه کند.

به این ترتیب معنی ادمینی در تلگرام، مدیریت همه جانبه یک کانال یا گروه تلگرامی از جمله بازاریابی محتوا، جذب مخاطب، تولید و بارگزاری محتوا، ارتباط موثر با مخاطبان و پاسخگویی به سوالات آن‌ها، تعامل با مشتری و کارفرما، گزارش گیری از بازخورد کانال و… خواهد بود.

وظایف ادمین تلگرام

برای این که یک ادمین موفق باشید نیاز است که به اختیارات ادمین تلگرام و وظایف آن تسلط کامل داشته باشید. در واقع کار مدیریت یا ادمینی در فضای مجازی از جمله مشاغلی است که باید ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته آنلاین باشید. مهمترین وظایفی که برای یک ادمین تلگرام و یا سایر شبکه‌های اجتماعی می‌توان در نظر گرفت به این شرح است:

- تولید و انتشار محتوا به صورت منظم و برنامه ریزی شده
- آشنایی با انواع محتوا و تأثیرگذاری آن‌ها
- تسلط کامل به نگارش متون فارسی یا انگلیسی
- خلاقیت بالا در تولید محتوای جدید و غیر تکراری
- آشنایی با روش‌های جستجو در شبکه اجتماعی مورد نظر
- مشاوره و راهنمایی کارفرما با هدف توسعه کسب و کار و افزایش فروش
- پاسخگویی به پیام‌های مشتریان
- استفاده از روش‌های مختلف و تبلیغات برای افزایش فالورها و تعامل موثر با آن‌ها
- آشنایی با روش‌های افزایش view برای پست‌های ویدیویی
- حفظ امنیت کانال یا پیج
- آشنایی با نرم‌افزارهای گرافیکی photoshop و illustrator، نرم‌افزار ادیت فیلم
- آشنایی با روش‌های افزایش تعامل (Engagement Rate Optimization)
- آشنایی با روش‌های بازاریابی و تبلیغات

آموزش ادمینی تلگرام

آموزش ادمین تلگرام

ممکن است تصور شود که ادمین بودن در تلگرام یا سایر شبکه‌های اجتماعی کار ساده‌ای است اما باید بدانید که این کار نیز همانند سایر مشاغل مهارت‌ها و تخصص‌های فنی را می‌طلبد که یادگیری آن‌ها جز در سایه آموزش مداوم امکان‌پذیر نیست. آموزش ادمین شدن در تلگرام می‌تواند شما را در مسیری قرار دهد که به موفقیت‌های بسیاری کسب کرده و از نظر مالی به استقلال مورد نظرتان برسید.

انواع ادمین تلگرام

ادمین‌های تلگرامی بر اساس نوع فعالیتی که انجام می‌دهند به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. ممکن است یک ادمین تنها وظیفه تولید محتوا را بر عهده داشته باشد. این بخش مهمترین وظیفه یک ادمین است که باید بر اساس استانداردهای تولید محتوا در شبکه اجتماعی مورد نظر تولید شده باشند. محتوا ممکن است متنی، عکس، ویدئویی و… باشد که تولید هریک از آن‌ها نیز دستمزدهای متفاوتی دارد.

برخی از ادمین‌ها مسئول بارگزاری محتوا هستند که در این صورت وظیفه آن‌ها تنها بارگزاری محتوا در زمان‌های تعیین شده است. معمولا چنین ادمین‌هایی کمترین مقدار دستمزد را دارند.

ادمین‌های مسئول تعامل و تبلیغات، ادمین‌هایی هستند که وظیفه آن‌ها تعامل با سایر کانال‌ها و یا پیج‌ها است و آشنایی مناسبی با روش‌های بازاریابی دیجیتال دارند. این ادمین‌ها با افزایش مخاطبین و بازاریابی تأثیرگذار نقش مهمی در افزایش فروش و توسعه کسب و کار دارند.

برخی از کانال‌ها یا پیج‌های فروشگاهی به ادمین‌هایی نیاز دارند که پاسخگوی مشتریان باشد. گاهی ممکن است یک ادمین تنها برای پاسخگویی و ارتباط با مشتریان استخدام شود و نقش پشتیبانی کانال یا پیج را عهده دار باشد.

ادمین‌های حرفه‌ای کسانی هستند که با برنامه ریزی صحیح تمام وظایف ذکر شده را برعهده دارند و به همین دلیل از بالاترین دستمزد برخوردار هستند.

بهترین روش استخدام شدن به عنوان ادمین

بهترین روش استخدام شدن به عنوان ادمین

هر اندازه از مهارت‌ها و تخصص‌های بیشتری در زمینه ادمینی برخوردار باشید مطمئنا یافتن یک شغل مناسب برای شما آسان‌تر خواهد بود. شرایط و مزایای کار به عنوان ادمین اینستاگرام و تلگرام و درآمد بالای این شغل باعث شده است که استخدام ادمین متقاضیان بسیاری داشته باشد. با این حال کسانی موفق به اشتغال در این زمینه می‌شوند که مهارت‌های لازم را کسب کرده و از مدیریت و توانایی برنامه ریزی مناسب برای این کار بهره‌مند باشند.

باید به این نکته توجه داشته باشید که فعالیت در فضای مجازی نیازمند مواردی چون تسلط بر چگونگی فعالیت در هر شبکه اجتماعی و روش‌های بارگزاری مطالب، تولید محتوا و عملکرد آن محیط است. به طور مثال آموزش تغییر ادمین کانال تلگرام به شما کمک می‌کند که در زمان مورد نیاز قادر باشید ادمین کانال تلگرامی مورد نظر را تغییر دهید و یا ادمین‌های بیشتری برای تقسیم‌بندی وظایف و فعالیت‌ها به یک کانال اضافه کنید.

حقوق ادمینی تلگرام

حقوق ادمین تلگرام

یکی از مهمترین نکاتی که در زمان استخدام در مورد آن بحث می‌شود حقوق است، حقوق یک ادمین تلگرام یا اینستاگرام بیشتر از آن چیزی است که تصور می‌کنید و بسته به نوع فعالیت و وظایفی که برای ادمین تعیین می‌شود تغییر می‌کند. حتی در شغل ادمینی نیز سلسله مراتبی وجود دارد که در تعیین دستمزد ادمین تلگرام و اینستاگرام تأثیرگذار است. بنابراین برای تعیین دقیق دستمزد و حقوق ادمین تلگرام باید نوع فعالیت او را در نظر داشت.

یک ادمین خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

همانطور که اشاره کردیم ادمین کسی است که شاید به صورت فریلنسری و دورکاری فعالیت می‌کند اما قادر است درآمد بسیار بالایی داشته باشد. برای این که به عنوان ادمین درآمد بالایی داشته باشید نیاز است که ویژگی‌های یک ادمین خوب را بدانید، هرچه توانایی‌ها و تخصص شما در این زمینه بیشتر باشد مطمئنا درآمد بیشتری نیز کسب خواهید کرد. مهمترین ویژگی‌های برتر یک ادمین را می‌توان به این شرح دانست:

همیشه آنلاین باشد

یک ادمین خوب باید زمان زیادی از روز را آنلاین باشد، گاهی برای پاسخگویی و یا تعامل با مشتریان و کارفرما نیاز است که در ساعت‌های مشخصی از شبانه روز پاسخگو باشید. بنابراین نیاز است که برای ادمین بودن بتوانید زمان‌های اضافه خود در روز را مدیریت کنید.

تسلط به تولید محتوا

برای موفقیت در فضای مجازی تولید محتوای حرفه‌ای و استاندارد حرف اول را می‌زند. پس یک ادمین خوب کسی است که به روش‌های تولید محتوای استاندارد تسلط داشته باشد. تسلط به نگارش متون، آشنایی با ترجمه، مهارت استفاده از نرم افزارها و پلتفرم‌های تولید و ادیت محتوا می‌تواند از جمله ویژگی‌هایی باشد که شما را به عنوان یک ادمین حرفه‌ای از سایرین متمایز سازد.

اختیارات ادمین تلگرام

آشنایی با روش‌های ارتقاء

هیچ فرقی نمی‌کند شما یک ادمین اینستاگرامی باشید یا تلگرامی، در هر صورت این تعامل و نرخ بازدید است که باعث ارتقاء پیج یا کانال تحت اختیار شما می‌شود. توانایی‌های لازم در خصوص شناخت مباحث مربوط به بالا بردن اینگیجمنت، نحوه‌ی صحیح هشتگ گذاری، آشنایی با مناسب‌ترین زمان گذاشتن پست و روش‌های افزایش فالوور از جمله مواردی است که باید به آن توجه کنید.

مدیریت

مهمترین وظیفه یک ادمین همانطور که از اسمش پیدا است مدیریت است. پس برای این که ادمین موفقی باشید نیاز است که با مهارت‌های مدیریتی آشنا شوید. شما باید قادر به برنامه ریزی، گزارش گیری، تعامل و… باشید.

دانش به روز

فضای مجازی دائما در حال تغییر و پیشرفت است و الگوریتم‌های ارزش‌گذاری شبکه‌های اجتماعی نیز به شکل مداوم تغییر می‌کنند، برای این که در چنین فضای پویایی موفق باشید نیاز است که مدام اطلاعات خود را به روز کنید. آپدیت شدن علم شما به عنوان یک ادمین کمک می‌کند که در این عرصه عملکرد موفق‌تری داشته باشید. پس برای این که یک ادمین پردرآمد باشید نیاز است که به صورت دائمی در حال آموزش و یادگیری باشید و علم خود را به روز نگه دارید.

تفاوت ادمین تلگرام و اینستاگرام

تفاوت ادمین تلگرام و اینستاگرام

اینستاگرام و تلگرام به عنوان دو شبکه اجتماعی پر مخاطب از جمله اصلی‌ترین بسترهای کسب و کارهای آنلاین محسوب می‌شوند. برای این که در هریک از این شبکه‌های اجتماعی به عنوان ادمین مشغول به فعالیت شوید نیاز است که اطلاعات کافی در خصوص آن شبکه اجتماعی، نوع محتواگذاری، شناخت نیاز مخاطبین و شکل جستجوی محتوا در آن محیط را داشته باشید.

در حالت کلی بسیاری از وظایف ادمین‌های اینستاگرام و تلگرام یکسان است و تنها در برخی جزئیات این دو گروه از وظایف متفاوتی برخوردار هستند. به طور مثال شکل بارگزاری محتوا و تولید آن در این دو شبکه متفاوت است و همچنین روش‌های جذب مخاطب و استفاده از شیوه‌های جستجوی هدفمند نیز در این دو شبکه اجتماعی تابع الگوریتم‌های متفاوتی است که باید به آن‌ها مسلط باشید.


ادمین گروه و تلگرام چیست؟

ادمین‌ها مسئول رسیدگی و پاسخگویی به اعضاء کانال‌های تلگرامی هستند.

ادمین تلگرام باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

مدیریت قوی، همیشه آنلاین باشد، آشنایی با روش‌های ارتقاء و تسلط به تولید محتوا از جمله مهمترین موارد هستند که یک ادمین تلگرام باید داشته باشد.

  • موقعیت , سراسر کشور
  • حقوق توافقی
  • مدرک تحصیلی مهم نیست

اطلاعات تماس

    ارسال رزومه برای این آگهی
تاریخ انقضاء : 2 فروردین 1405

آگهی‌های ويژه

استخدام های استان استخدام های روز

دیدگاه ها

دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است
بستن پنجره

برای ارسال درخواست همکاری ابتدا وارد سایت شوید
چنانچه حساب کاربری ندارید برای ایجاد آن ثبت نام کنید

اطلاعات خود را وارد کنید

×