‌جاب‌‌‌‌یابی‌ سایت استخدام و کاریابی، اخبار و آگهی‌های استخدامی

جاب‌یابی

ورود | عضویت
توجه : این خبر منقضی شده است.

استخدام آموزش و پرورش در سال 1403

ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش ویژه رشته های شغلی آموزگار ابتدایی و استثنایی و دبیر و هنرآموز با شرایط اعلام شده آغاز گردید.

مهلت ثبت نام تا 14 بهمن 1402 می باشد.

داوطلب بومی

منظور از بومی شهرستان، به داوطلبی اطلاق میشود كه"متولد" یا "ساكن با سابقه ده سال سكونت"در همان شهرستان محل تقاضا، به استثنای شهرستان تهران و مراكز استان باشد.

بومی بودن افراد از طریق شرایط ذیل احراز میشود:

 شهرستان محل تولد مندرج در شناسنامه داوطلب با شهرستان مورد تقاضا یكی باشد.

 تبصره: با توجه به تغییرات تقسیمات كشوری در سال های مختلف،در صورت اختلاف نظر یا ابهام در خصوص شهرستان محل تولد با در نظر گرفتن موارد فوق، ملاك عمل نظر اداره كل ثبت احوال استان مربوطه براساس آخرین روز ثبت نام در آزمون خواهد بود.

 استفاده از اولویت بومی از طریق سكونت بموجب تایید ساكن بودن و حداقل ده سال سكونت با ارائه استشهاد محلی (بر اساس فرم پیوست) ممهور به مهر نیروی انتظامی (پاسگاه یا كلانتری محل) و یا فرمانداری در شهرستان مورد تقاضا خواهد بود.

 تبصره 1: داشتن گواهی تحصیل در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان در شهرستان محل مورد تقاضا با تأیید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه؛

 تبصره 2: گواهی اشتغال به كار رسمی، پیمانی و قراردادی در بخش دولتی و عناوین مشابه در بخش خصوصی مشروط به پرداخت حق بیمه.

 افراد بومی شهرستانی (به استثنای شهرستان تهران و مراكز استانها) متقاضی بهره مندی از اولویت بومی، باید در زمان ثبت نام، گزینه «من متقاضی استفاده از اولویت بومی هستم» را انتخاب نمایند. ارائه اصل فرم استشهاد (مطابق فرم پیوست) محل سكونت برای برخورداری از اولویت بومی منحصراً برای داوطلبانی كه بعد از اعلام نتایج آزمون برای مرحله بعدی استخدام به دستگاههای متقاضی معرفی میشوند، ضروری است.

 با توجه به نامه شماره 1402/260449 مورخ 1402/3/1 سازمان ثبت احوال كشور شهرستان های مندرج در جدول ذیل، دارای نرخ باوری بالای 2,5 درصد بوده بنابراین مشمول امتیازات و تسهیلات موضوع ماده 15 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در ازمون استخدامی موضوع این دفترچه نمی باشند.  

امتحان کتبی

 امتحان كتبی شامل سنجش حیطه های عمومی، تخصصی و اختصاصی است كه براساس شغل محل اعلام شده در این دفترچه به صورت كتبی برگزار میشود.

شرایط آزمون

 داشتن تابعیت ایران؛

 اعتقاد به دین مبین اسلام یا یكی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛

 التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛

 انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان؛

 داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام كاری كه استخدام میشوند؛

 عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر؛

 نداشتن سابقه محكومیت جزایی موثر؛

 عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی به موجب آراء قطعی مراجع قضایی و ذیصلاح؛

 داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی و همچنین بازنشسته باشند؛

 تبصره: مسئولیت قبول یا عدم قبول استعفای پذیرفته شده نهایی بر اساس قوانین و مقررات مربوطه توسط دستگاه اجرایی، به عهده داوطلب پذیرفته شده میباشد. صدور شماره مستخدم و انعقاد قرارداد پیمانی و یا صدور حكم كارگزینی برای داوطلب پذیرفته شده نهایی، منوط به ارائه مدارك مثبت و مورد نیاز در این زمینه میباشد.

توجه: در این بخش برخی از شرایط مهم به صورت گزیده ذکر شده است لطفا برای مطالعه متن کامل شرایط به دفترچه راهنما مراجعه نمایید.

شرط سنی

 داشتن حداقل سن بیست (20) سال تمام و داشتن حداكثر چهل (40) سال تمام (متولدین از 1362/11/9 تا 1382/11/09) برای دارندگان لیسانس و فوق لیسانس تا اولین روز ثبت نام در آزمون.

زمان آزمون

- با توجه به شغل انتخابی زمان برگزاری آزمون به شرح جدول ذیل میباشد.

 آموزگار ابتدایی و استثنایی جمعه 1402/12/18

 دبیری و هنرآموز جمعه 1403/02/28

کارت آزمون

 كارت شركت در آزمون استخدامی رشته ی مشاغل آموزگار ابتدایی- استثنایی از روز سه شنبه به تاریخ 1402/12/15 و برای رشته ی دبیری- هنرآموز از روز سه شنبه به تاریخ 1403/02/25 برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و آموزش كشور قرار خواهد گرفت.

 آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در تهران و با توجه به آمار شركت كنندگان، حسب مورد در مراكز استانها برگزار خواهد شد و ملاك تعیین حوزه امتحانی داوطلبان شهرستان محل اقامت فعلی است كه در تقاضانامه درج خواهند نمود.

نتایج آزمون

 نتایج اولیه آزمون استخدام آموزگار ابتدایی و استثنایی حداکثر تا 24 فروردین ماه سال 1403 و نتایج اولیه آزمون استخدام دبیر و هنرآموز آموزش و پرورش در نیمه خردادماه 1403 اعلام خواهد شد.

تعیین حدنصاب

 معرفی داوطلبان جهت انجام سایر مراحل استخدامی، منوط به كسب حد نصاب در امتحان كتبی بوده و انتخاب افراد پذیرفته شده بر اساس ترتیب نمرات مكتسبه، سهمیه های قانونی و با رعایت سایر قوانین و مقررات جاری، مطابق قواعد زیر میباشد:

 پس از برگزاری امتحان كتبی، نمرات داوطلبان به تفكیك حیطه های عمومی، اختصاصی و تخصصی محاسبه خواهد شد. براین اساس كسب حداقل پنجاه (%50) درصد میانگین نمره مكتسبه سه نفر اول با ارزش وزنی چهل (%40) درصد برای حیطه عمومی و شصت (%60) درصد برای حیطه های اختصاصی و تخصصی در هر شغل- شهرستان سهمیه دستگاه محاسبه و مبنای سایر مراحل معرفی داوطلبان قرار میگیرد.

 تذكر 1: داوطلبان فاقد حد نصاب، از ادامه سایر مراحل استخدامی حذف و صرفاً كارنامه امتحان مشترك فراگیر (كتبی) از طریق درگاه الكترونیكی سازمان سنجش آموزش كشور جهت اطلاع برای آنها قابل مشاهده خواهد بود.

 تذكر 2: كاهش حد نصاب نمره آزمون كتبی در صورت عدم تامین نیروی مورد نیاز در هر شغل- شهرستان به پیشنهاد وزارت آموزش وپرورش و با تایید سازمان اداری و استخدامی كشور امكانپذیر خواهد بود.

 تذكر 3: حدنصاب مشمولین سهمیه ایثارگران 25 و 5 درصد، با رعایت تبصره (3) ماده (21) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تعیین خواهد شد.

اعلام نتایج اولیه

ب) اعلام نتایج اولیه سه (3) برابر ظرفیت و معرفی به مرحله ارزیابی تكمیلی

 انتخاب افراد چند برابر ظرفیت جهت معرفی همزمان به مرحله ارزیابی تكمیلی و گزینش از بین داوطلبانی كه حد نصاب كتبی لازم را كسب نموده اند، بر اساس نمره مكتسبه آنان و با در نظر گرفتن سهمیه های قانونی (آزاد، معلولان، ایثارگران 25درصد، ایثارگران 5 درصد) به تعداد سه برابر ظرفیت پذیرش درهرشغل-محل-جنسیت سهمیه و به ترتیب نمرات فضلی مكتسبه صورت میپذیرد.

 در صورت انجام مرحله تكمیل ظرفیت، ملاك هرگونه اقدام و معرفی به مراحل بعدی در مرحله تكمیل ظرفیت نیز نمره كتبی داوطلبان در هرشغل - محل و به ترتیب نمرات مكتسبه كتبی آنان خواهد بود.

مراحل ارزیابی تکمیلی

 براساس نمره مكتسبه افراد در امتحان كتبی و با در نظر گرفتن سهمیه های قانونی، به تعداد سه برابر ظرفیت در هر شغل- محل جهت طی مراحل مربوط معرفی خواهند شد.

 مرحله اول: بررسی اسناد و مدارك خود اظهاری داوطلب در زمان ثبت نام و بررسی ویژگی های جسمانی و روانی؛ مدارك و مستندات خود اظهاری داوطلب معرفی شده و ویژگی های جسمانی و روانی، برابر ضوابط و مقررات مربوط و مفاد این دفترچه، بررسی و در صورت تایید به مرحله ارزیابی تكمیلی معرفی خواهد شد.

 مرحله دوم: صلاحیت و شایستگی های معلمی داوطلبانی كه اسناد و مدارك خود اظهاری و ویژگی های جسمانی و روانی آنان، بررسی و مورد تأیید قرار گرفته در مرحله ارزیابی تكمیلی طبق جدول صفحه (3) دفترچه راهنما از طریق مراكز ارزیابی اداره كل آموزش و پرورش، مورد سنجش و ارزیابی قرارخواهند گرفت و همزمان فرایند بررسی صلاحیت های عمومی توسط گزینش انجام خواهد شد.

 تذكر 1: در صورتی كه تعداد داوطلب دارای حدنصاب و واجد شرایط در هر شغل- محل- جنسیت سهمیه كمتر از تعداد اعلام شده باشد، تمامی افراد واجد شرایط دارای حدنصاب آن شغل- محل- جنسیت برای مرحله ارزیابی تكمیلی معرفی خواهند شد.

 تذكر 2: شیوه اجرای ارزیابی تكمیلی و جزئیات موارد مربوط پس از اجرای آزمون كتبی اعلام میگردد. براین اساس ارزیابی تكمیلی، مطابق ضوابط مربوط توسط حوزه های ارزیابی تكمیلی اداره كل آموزش وپرورش صرفاً برای افراد معرفی شده واجدشرایط صورت خواهد گرفت آموزش وپرورش نمره مرحله ارزیابی را جهت انتخاب نهایی و اعلام نتیجه آزمون، به سازمان سنجش آموزش كشور ارسال خواهد كرد..

یادآوری

 در مرحله سنجش وارزیابی تكمیلی، دارندگان مدرك تحصیلی دیپلم هنرستان در مشاغل مرتبط هنرآموزی از امتیاز مربوط برخوردار خواهند شد.

 امتیاز و سهم هریك ازحیطه ها درجداول بخش آزمون استخدامی آموزش و پرورش (كتبی) و ارزیابی تكمیلی شرایط احراز، مواد آزمون، عمومی، تخصصی و اختصاصی،شغل محل ها و شرایط ارزیابی تكمیلی درج شده است. 

اعلام نتیجه نهایی آزمون

 پذیرش نهایی از بین داوطلبان معرفی شده به وزارت آموزش و پرورش (حداكثر سه برابر) در سقف ظرفیت پذیرش و براساس نتیجه امتحان كتبی با وزن چهل (40) درصد و ارزیابی تكمیلی با وزن شصت (60) درصد كه درجدول مزبور لحاظ شده و مفاد این دفترچه در اولویت شغل- محل انتخابی در مقایسه با سایر داوطلبان و با رعایت سهمیه قانونی داوطلب و سایر امتیازات مقرر دراین دفترچه، به تعداد یك برابر ظرفیت براساس نمره مكتسبه افراد (نمره كل نهایی بالاتر) صورت خواهد گرفت.

 یادآوری 1: گزینش موظف است با رعایت ماده (16) قانون گزینش نتیجه اولیه افراد را جهت طی سایر مراحل استخدام قبل از نتیجه نهایی اعلام كرده، لیكن نظر نهایی گزینش پس از بررسی لازم قبل از اتمام دوره مهارتآموزی و صدور حكم استخدامی اعلام خواهد شد.

 یادآوری 2: پس از اعلام نظرگزینش در صورت مساوی بودن مجموع نمرات مكتسبه داوطلبان درامتحان كتبی و ارزیابی تكمیلی، اولویت انتخاب با داوطلبانی خواهد بود كه نمره مكتسبه آنان در آزمون امتحان كتبی بالاتر باشد.

 یادآوری 3: پذیرفته شدگان نهایی مكلفند جهت پیگیری ادامه فرایند استخدام و گذراندن دوره مهارت آموزی به اداره كل آموزش و پرورش استان محل خدمت و همچنین دانشگاه فرهنگیان مراجعه نمایند. عدم مراجعه در مهلت تعیین شده (تحت هر شرایطی) به منزله انصراف از استخدام در آموزش و پرورش تلقی خواهد شد.

 یادآوری 4: كسب نمره كتبی مكتسبه بالاتر و یا نمره كل نهایی بالاتر نسبت به سایر داوطلبان غیر از سهمیه اعلام نتیجه شده و همچنین سایر كد شغل محل های مربوط به شغل داوطلب، ملاك قبولی در آزمون نمیباشد.

 یادآوری 5: كسب حدنصاب های مربوط به حیطه در ارزیابی تكمیلی مندرج در تذكر مهم ذیل جدول توزیع امتیازات دربخش چارچوب آزمون استخدامی الزامی میباشد.

  • موقعیت , سراسرکشور
  • حقوقتوافقی
  • مدرک تحصیلیلیسانس و فوق لیسانس

اطلاعات تماس

    ارسال رزومه برای این آگهی

لینک ثبت نام https://register2.sanjesh.org/RegEmpAp140211/

تاریخ انقضاء : 14 بهمن 1402
استخدام های استان استخدام های روز

دیدگاه ها

دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است
بستن پنجره

برای ارسال درخواست همکاری ابتدا وارد سایت شوید
چنانچه حساب کاربری ندارید برای ایجاد آن ثبت نام کنید